حضور هیات طالبان در تهران/سفارت افغانستان تحویل طالبان می شود

  • کد خبر : 456921
  • 18 دی 1400 - 23:44
حضور هیات طالبان در تهران/سفارت افغانستان تحویل طالبان می شود

نیوز: هیات طالبان در تهران/مولوی امیرخان متقی وزیر خارجه طالبان امروز در راس یک هیات عالی رتبه به ایران سفر کرده است.عبدالقهار بلخی امروز شنبه در توئیتی نوشت :‌” امیرخان متقی در این سفر با مقامات ایرانی در باره مسائل سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و مهاجران افغان در جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر خواهد کرد.”

بلخی افزوده است که هیأت اعزامی پیش از سفر خود به تهران در کابل طی نشستی موضوعات مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

تهران همواره از طالبان خواسته است که برای به رسمیت شناخته شدن، دولت فراگیر با شرکت تمام اقوام افغانستان تشکیل دهد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران اخیرا در نشست هفتگی خود با خبرنگاران  در پاسخ به سوالی در مورد طالبان  گفت: وزارت امور خارجه مواضع جمهوری اسلامی ایران را به دقت اعلام کرده است. آنچه در افغانستان بیش از همه مورد تاکید ایران و کشورهای همسایه است، تشکیل دولت فراگیر  است که بازتاب دهنده تنوع قومی و جمعیتی افغانستان باشد.

خطیب زاده با بیان اینکه مسیر آینده افغانستان، تحقق اراده همه مردم افغانستان است، گفت: سیاست ایران در قبال تمامی مردم افغانستان روشن بوده است.

حضور هیات طالبان در تهران به ریاست وزیر خارجه این گروه

حضور هیات طالبان در تهران

سفارت افغانستان در تهران، تحویل طالبان می شود

منبع آگاه:دولت ایران سفارت افغانستان در تهران را تحویل نیروهای طالبان می دهد.همچنین سفیر دولت سابق افغانستان در تهران نیز ایران را به مقصد کشور اروپایی ترک کرده است.

دولت ایران، دولت طالبان را به رسمیت نمی شناسد اما سفارت افغانستان در تهران را تحویل آنها خواهد داد تا به امورات شهروندان افغانستانی در ایران رسیدگی کنند.

مرگ مادر پناهجوی افغانستانی در اثر یخزدگی در مرز ایران و ترکیه/عکس

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=456921

ثبت نظر

-