فواید پوست لیمو / از بین برنده لک تا ضد شوره

  • کد خبر : 4568
  • 12 مرداد 1400 - 11:30
فواید پوست لیمو / از بین برنده لک تا ضد شوره

نیوز: شاید باورش سخت باشد اما پوست لیمو پر از خاصیت است.فواید پوست لیمو بسیار زیاد است.پوست لیمو را می توانید به روش های مختلفی برای غذا و حتی بهبود بهداشت شخصی و منزل استفاده کنید. لیمو و بقیه مرکبات افزون بر این که خوشمزه هستند، پوست حاوی اسانس دارند که می توان از پوست آن ها هم به تنهایی برای تهیه انواع غذاها، سس ها ، کیک ها و شیرینی جات استفاده کرد و حتی پا را فراتر از آن گذاشت و به دلیل خواص شیمیایی ترکیبات آن ها برای بهداشت فردی و خانه داری و نظافت هم از آن کمک گرفت.

فواید پوست لیمو

دمنوش پوست لیمو

پوست لیمو را خشک و از آن برای تهیه چای استفاده کنید. برای افرادی که می خواهند خشک کردن به سرعت انجام شود می توانند این کار را در فر انجام دهند.سپس پوست ها را در محلی خنک و خشک نگهداری کنید تا هر وقت دلتان خواست برای چای لیمو استفاده شود.( فقط با استفاده از پوست لیمو )

کنترل بیماری حرکتی (ماشین زدگی)

در هنگام سفر مقداری پوست لیمو بردارید و در کیف خود نگه دارید تا بیماری حرکت را کنترل کنید. شما می توانید آن را ببویید یا شروع به جویدن پوست لیمو کنید.

فواید پوست لیمو

کمک به سفید شدن دندان ها

کافی است قسمت داخلی پوست لیمو را روی دندان هایتان بمالید تا درخشان شود.

پوست لیمو برای ناخن های سفید

اگر به یک روش سریع برای تمیز کردن ناخن های خود نیاز دارید، پوست لیمو را روی آن ها بمالید تا زیبا و تازه تر به نظر برسند.

>>>بیشتر بخوانید:

خواص آب و لیمو؛ یک نوشیدنی فوق العاده

از بین برنده لک های پیری

پوست لیمو را روی سطح پوست تان بمالید. این کار باعث می شود لک های پیری روی پوست شما کم رنگ تر به نظر برسد.

درخشندگی مو با پوست لیمو

می توانید از پوست لیمو به عنوان درخشان کننده مو استفاده کنید.

فواید پوست لیمو

پوست لیمو یک خوشبو کننده

کمی از پوست لیمو را همراه آب در قابلمه بریزید و این باعث خوشبو شدن اتاق می شود.

پوست لیمو برای ماساژ پاها

پوست لیمو را در آب بجوشانید و روغن زیتون و شیر بادام را به این مخلوط اضافه کنید.پاهایتان را در آن مخلوط قرار دهید. این کاربه پاهای شما کمک خواهد کرد تا آرام شود و پوست پا نرم تربه نظر بیاید.

پوست لیمو ضد شوره طبیعی

پوست لیمو را روی پوست سر خود بمالید و مطمئن شوید که به مناطق مشکل داری که شوره سر معمولاً در آن ها ظاهر می شود، رسیده است.این کار را بارها و چند روز پشت سر هم انجام دهید تا مشکل شما کامل حل شود.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4568
-