ایلان ماسک درباره سفر به مریخ گفت/طی ۱۰ سال آینده به مریخ می‌رسیم

  • کد خبر : 456798
  • 10 دی 1400 - 11:32
ایلان ماسک درباره سفر به مریخ گفت/طی ۱۰ سال آینده به مریخ می‌رسیم

نیوز: ماسک درخصوص سفر به مریخ گفت که این پیش‌بینی براساس عواملی مثل “مهندسی” فضاپیمای استارشیپ اسپیس‌ایکس که انسان‌ها را به مریخ خواهد برد، است. او همچنین ادعا کرد که “استارشیپ” پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین موشک ساخته شده تاکنون است.

ایلان ماسک پیش‌بینی می‌کند که اسپیس‌ایکس طی ۱۰ سال آینده انسان‌ها را به مریخ می‌رساند. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس در گفتگو با “لکس فریدمن” (Lex Fridman)، پادکستر (podcaster) در پاسخ به این سوال که تخمین می‌زنید چه مدت زمان می‌برد تا انسان به سیاره سرخ برسد گفت: در بهترین حالت پنج سال و در بدترین حالت ۱۰ سال.

ماسک گفت که این پیش‌بینی براساس عواملی مثل “مهندسی” فضاپیمای استارشیپ اسپیس‌ایکس که انسان‌ها را به مریخ خواهد برد، است. او همچنین ادعا کرد که “استارشیپ” پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین موشک ساخته شده تاکنون است.

ماسک افزود: بهینه‌سازی اساسی استارشیپ به حداقل رساندن هزینه ارسال هر تُن بار به مدار و در نهایت به سطح مریخ است. هزینه مشخصی برای ارسال هر تُن بار به سطح مریخ وجود دارد که ما می‌توانیم آن را تقبل کنیم و هزینه بیشتر از عهده ما خارج است. در حال حاضر با یک تریلیون دلار هم نمی‌توانید به مریخ سفر کنید. هیچ میزان پولی برای شما یک بلیت به مریخ فراهم نخواهد کرد؛ بنابراین ما باید به مرحله‌ای برسیم که انجام چنین کاری در حقیقت امکان‌پذیر باشد.

ماسک درباره سفر به مریخ پیش‌بینی می‌کند که طی حدود ۵۰۰ میلیون سال آینده زمین به شدت برای حیات گرم می‌شود و عاقلانه است که محض اطمینان سریع‌تر عمل کنیم.

اسپیس‌ایکس با مشکلات مالی ناشی از ساخت موتور‌های رپتور مواجه شده است. این موتور‌ها به استارشیپ نیرو می‌رسانند. ماسک ماه گذشته در نامه‌ای به کارمندان اسپیس‌ایکس نوشت: بحران ساخت رپتور‌ها از آن‌چه که چند هفته پیش به نظر می‌رسید، بدتر است.

او همچنین گفت: اگر ما نتوانیم سال آینده، هر دو هفته یک بار دست‌کم یک پرواز استارشیپ انجام دهیم با خطر ورشکستگی جدی روبه‌رو می‌شویم.

“ایلان ماسک” ثروتمندترین فرد جهان، چهره سال نشریه آمریکایی” تایم” شد/فیلم

این میلیاردر باور دارد که زمینی‌سازی یک جزء کلیدی برای زندگی در سیارات دیگر خواهد بود. زمینی‌سازی فرآیندی است که طی آن جو، دما، مکان‌نگاریِ پوسته یا بوم‌شناسیِ یک سیاره یا قمر به سبکِ کره‌ی زمین برای حیات آماده‌سازی می‌شود. یکی از راه‌های انجام این کار، منفجر کردن دو قطب یک سیاره با سلاح هسته‌ای است که باعث آب شدن یخ‌ها و تحریک سرعت گرمایش سیاره می‌شود.

او می‌گوید: ابتدا زندگی در گنبد‌های شیشه‌ای جریان می‌یابد. در نهایت این سیاره برای حمایت از حیات تغییر می‌کند. زمینی‌سازی آنقدر آرام رخ می‌دهد که مناسب طول عمر ما نیست، اما می‌توانیم در طول زندگی‌مان یک پایگاه انسانی در آن‌جا بسازیم و دست‌کم تمدن فضایی آینده که ویرانه‌های ما را کشف می‌کند از اینکه انسان تا این حد فراتر رفته تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=456798

ثبت نظر

-