هشدار سازمان ملل درباره موج جدید مهاجرت در افغانستان

  • کد خبر : 456096
  • 17 آذر 1400 - 12:30
هشدار سازمان ملل درباره موج جدید مهاجرت در افغانستان

نیوز: سازمان ملل ضمن هشدار درباره موج جدید مهاجرت در افغانستان، خواستار کمک‌های فوری به این کشور شد. «فیلیپو گراندی»، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ضمن هشدار درباره افزایش تعداد مهاجران افغان به دنبال فروپاشی اقتصادی، خواستار کمک فوری به افغانستان شد.

گراندی به خبرنگاران گفت: ما در خطر آغاز موجی جدید مهاجرت پناهجویان افغان به دنبال سقوط شرایط اقتصادی در افغانستان هستیم.

این در حالی است که سازمان ملل بارها درباره وقوع بحران انسانی در افغانستان هشدار داده و بیش از نیمی از جمعیت 38 میلیونی افغانستان در زمستان آتی به دنبال ادامه انسداد ذخایر بانک مرکزی از سوی آمریکا در خطر قحطی قرار دارند.

حشمت غنی: ایران تنها کشوری است که ظرفیت کمک به افغانستان را دارد

گراندی در ادامه گفت: با کمک برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و ارائه نظامی برای ارائه خدمات اجتماعی و تزریق پول نقد به افغانستان می توان از وقوع فاجعه در افغانستان جلوگیری کرد.

وی همچنین از سفر به ایران و گفت‌وگو با مقامات این کشور درباره بحران افغانستان خبر داد. براساس گزارش سازمان ملل ایران میزبان بیش از 3.4 میلیون مهاجر افغان است و این در حالی است که 3 میلیون نفر از مردم افغانستان نیز در داخل خاک این کشور آواره هستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=456096

ثبت نظر

-