سرنوشت پرونده جنجالی پس از مرگ اکبر خرمدین

  • کد خبر : 455263
  • 02 آذر 1400 - 9:00
سرنوشت پرونده جنجالی پس از مرگ اکبر خرمدین

نیوز: پرونده اکبر خرمدین/ مجرم که پسرش بابک خرمدین را که مستندساز و مدرس سینما بود با همدستی همسرش در خانه‌شان در شهرک اکباتان به قتل رساند، جسد وی را مثله و بعضی از قطعات آن را در سطل زباله رها کرد

با مرگ اکبر خرمدین، مهم‌ترین سؤال این است که سرنوشت پرونده اکبر خرمدین چه خواهد شد. یکی از قضات پرونده‌های جنایی می‌گوید: اتهامات علی اکبرخرمدین، ۳فقره قتل عمد و جنایات بر میت بود. او به جرم قتل دامادش قصاص و در رابطه با قتل فرزندانش به پرداخت دیه محکوم می‌شد که حالا با مرگ قاتل و براساس ماده 435قانون مجازات اسلامی، درباره مجازات قصاص، قرار موقوفی الاجرای مجازات در پرونده صادر می‌شود. یعنی پرونده درباره رسیدگی به اتهام قتل مختومه خواهد شد.

فوت پدر بابک خرمدین در زندان/فیلم اعترافات جنجالی قبل از مرگ

وی افزود: اما درباره مجازات دیه، باید گفت که اکبر درصورت درخواست اولیای دم می‌توانست به پرداخت دیه محکوم شود. حال آنکه دختر و پسر دیگر او که زنده هستند نسبت به وی رضایت بی‌قید و شرط خود را اعلام کرده بودند.

پس تنها اولیای دم فرامرز هستند که می‌توانند با توجه به مرگ قاتل درخواست دیه کنند و در این صورت از اموال قاتل، دیه به آنها پرداخت خواهد شد. وی تصریح کرد: درباره معاون قاتل که همسرش بوده پرونده در جریان است و پس از تکمیل تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده خواهد شد و با توجه به رضایت اولیای دم در پرونده، برای او به اتهام معاونت در قتل عمدی از 6‌ماه حبس تا 5سال زندان درنظر گرفته خواهد شد.

جزئیات جدید انگیزه اکبر خرمدین از قتل دخترش

درحالی‌که اکبر خرمدین بر اثر بیماری در زندان فوت شد، سرهنگ نثاری، معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران جزئیات تازه‌ای از پرونده او را فاش کرد.
این فرد تحت فشارهای روحی بوده و مشکلات بین پدر و فرزند دامنه‌دار بوده است. داماد این خانواده نیز به‌دلیل اختلاف با دختر چند بار مورد نصیحت پدر خانواده قرار می‌گیرد و نصیحت‌ها کارساز نبوده و در نهایت به منزل دعوت شده، داخل غذایش سم می‌ریزند و او را قطعه‌قطعه می‌کنند.
دختر پس از مدتی دچار عذاب وجدان می‌شود، زیرا همدست قتل همسر خود بوده و از پدرش حق‌السکوت درخواست می‌کند و در نهایت این امر موجب می‌شود دختر را نیز به همین روش به قتل برسانن

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=455263

ثبت نظر

-