حراج نامه ای از ملکه روسیه “کاترین کبیر” در قرن ۱۸ میلادی: “واکسن بزنید”

  • کد خبر : 455186
  • 30 آبان 1400 - 10:26
حراج نامه ای از ملکه روسیه “کاترین کبیر” در قرن ۱۸ میلادی: “واکسن بزنید”
نیوز: نامه کاترین دوم ، این سند تاریخی در روز ۲۰ آوریل سال ۱۷۸۷ نوشته شده و این روزها همزمان با شیوع بیماری «کووید ۱۹» در روسیه یادآور مشکلات قدیمی این کشور در حوزه بهداشت و درمان است.نامه‌ای از کاترین دوم، ملکه پیشین روسیه که وی در آن خواستار مصون‌سازی جمعیت کشورش در برابر بیماری آبله شده است به زودی به حراج گذاشته خواهد شد.
 این سند تاریخی در روز ۲۰ آوریل سال ۱۷۸۷ نوشته شده و این روزها همزمان با شیوع بیماری «کووید ۱۹» در روسیه یادآور مشکلات قدیمی این کشور در حوزه بهداشت و درمان است. نامه کاترین دوم روز پنجشنبه گذشته در مسکو به نمایش درآمد و قرار است نمایش عمومی آن تا روز ۳۰ نوامبر (۹ آذر) ادامه پیدا کند.
نامه کاترین دوم همزمان با اولین اقدامات در راستای مصون‌سازی انسان‌ها در برابر بیماری آبله نوشته شده بود. این نامه قرار است به همراه تابلویی از چهره کاترین دوم ماه دسامبر در لندن به حراج گذاشته شود. قیمت نامه و تابلوی کاترین دوم رقمی معادل یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو تخمین زده شده است.
کاترین دوم یا کاترین کبیر اولین فردی بود که در امپراتوری تحت فرمانش در برابر بیماری آبله واکسینه شد. او در این نامه به یکی از فرمانداران مناطق امپراتوری روسیه دستور می‌دهد که به دنبال راه‌اندازی کارزار واکسیناسیون در برابر بیماری آبله باشد.
از تردید شهروندان روسیه در تزریق از واکسن «کووید ۱۹» به عنوان یکی از عوامل موثر در رویارویی این کشور با موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا یاد می‌شود. تنها حدود ۳۶ درصد از جمعیت روسیه به طور کامل در برابر «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند.
کاترین دوم از سال ۱۷۶۲ تا ۱۷۹۶ امپراتریس (ملکه) و فرمانروای روسیه بود.
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=455186

ثبت نظر

-