تنها راه سروسامان دادن به بازار، واردات خودروی کارکرده است

  • کد خبر : 4547
  • 25 بهمن 1398 - 15:17

نیوز: عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران گفت: این تورمی که امروز در بازار شاهد هستیم تحت تاثیر اتفاقات سیاسی و تحریم‌ها است و چون افق روشنی برای حل این مشکلات وجود ندارد پس قیمت‌ها همچنان افزایش خواهد یافت.

به گزارش نیوز به نقل از ایلنا، حسین سعیدی عضو در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو گفت: وضعیت بازار اکنون به گونه‌ای است که هیچ فردی تا مجبور نباشد خودرو خود را نمی‌فروشد زیرا وضعیت آینده کاملا مبهم است، بنابراین پیش‌بینی آن است که قیمت‌ها باز هم افزایش پیدا کند.

وی در خصوص کاهش قیمت در روزهای اخیر گفت: پرایدی که تا ۲۰ روز پیش ۴۴ میلیون بوده اکنون به ۶۲ میلیون تومان رسیده است حالا اگر یک میلیون تومان ارزان شود آنچنان تاثیری برای روی بازار ندارد پس اصلا نمی‌توان گفت قیمت‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر موج تورمی بر بازار حاکم بوده و مسیر آن اصلا مشخص نیست پس نمی‌توانیم بگوییم اکنون بازار شب عید و یا بازار آغاز فصل مسافرت‌ها است مسیر بازار هر روز در حال افزایش قیمت است و رکود همچنان ادامه دارد.

وی در خصوص علت افزایش قیمت خودرو و ادامه این موج تورمی گفت: این تورمی که امروز ما در بازار شاهد هستیم تحت تاثیر اتفاقات سیاسی و تحریم‌ها است و چون افق روشنی برای حل این مشکلات وجود ندارد پس قیمت‌ها همچنان افزایش خواهد یافت. بحث دیگر انحصار تولید و توزیع است اکنون بازار توسط برخی اشخاص و موسسات تعیین و تکلیف می‌شود، اگر بحث واردات خودرو دست دوم عملیاتی می‌شد کمک زیادی به خروج بازار از این انحصار می‌کرد اما همین انحصارگرایان جلوی این اتفاق را گرفتند به طور مثال اگر اجازه می‌دادند تا سقف ۱۰ هزار دلار خودرو دست دوم وارد کشور شود دیگر کسی برای پژو پارس ۱۲۰ میلیون تومان پول نمی‌داد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر وزیر صمت و معاونان هر روز اعلام می‌کنند که تولید افزایش داشته و معوقات را کاهش می‌دهند اما در بازار هیچ چیزی احساس نمی‌کنیم و اصلا خودرویی به بازار عرضه نمی‌شود اگر این ظرفیت‌هایی که مدیران سایت‌ها و ایران خودرو ادعا می‌کنند به بازار تزریق شود مطمئن باشید همان روز ۱۰ تا ۲۰ میلیون قیمت خودروها کاهش خواهد داشت.ردیف

خودرو

قیمت به تومان

۱

پراید ۱۳۱

۶۲/۰۰۰/۰۰۰

۲

پراید ۱۱۱

۶۶/۰۰۰/۰۰۰

۳

جک S3

۲۶۰/۰۰۰/۰۰۰

۴

جک S5

۳۵۵/۰۰۰/۰۰۰

۵

ساندرو استپ وی

۲۶۰/۰۰۰/۰۰۰

۶

سمند

۱۰۲/۰۰۰/۰۰۰

۷

ال ۹۰

۱۹۳/۰۰۰/۰۰۰

۸

پژو ۴۰۵

۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰

۹

پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰

۱۰

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۱۲۵/۰۰۰/۰۰۰

۱۱

پژو پارس

۱۲۲/۰۰۰/۰۰۰

 


این مطلب برایم مفید است
۴


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4547

ثبت نظر

-