اولین خریدار خودرو برقی ایرانی کیست؟/قیمت؟

  • کد خبر : 454323
  • 12 آبان 1400 - 10:59
اولین خریدار خودرو برقی ایرانی کیست؟/قیمت؟

نیوز: قیمت تخمینی اولین خودروی برقی ایرانی، حدود ۶٠٠ میلیون تومان/ بالاخره اولین خودرو برقی تولید داخل در سطح شهر مشاهده شد.پس از دریافت مجوز شماره‌گذاری پلاک اولین خودروی برقی ایرانی برخی منتظر اعلام قیمت رسمی آن هستند.

به نوشته تجارت نیوز، هرچند این خودرو هنوز عرضه عمومی و گسترده نداشته اما طبق آخرین پیگیری‌ها نرخ تخمینی برای آن حدود ۶۰۰ میلیون تومان ارزیابی شده است.

این خودرو دارای موتور ۲۰ اسب بخاری است و هر بار که شارژ باتری آن کامل می‌شود می‌تواند تا ۳.۵ ساعت حرکت کند؛ حداکثر سرعتی که این خودرو دارد ۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

این خودروی برقی برای حرکت در تندترین شیب‌های خیابان‌های تهران نیز مشکلی ندارد. نکته جالب توجه در این خودرو این است که طول آن ۲‌.۳۲ متر و برابر با عرض خودروهای معمول است و عرض آن ۱.۱۹ متر و ارتفاع آن ۱.۴۶ متر است که این امکان را به وجود آورده است که در کمترین فضای ممکن آن را پارک کرد.

احتمال تولید خودرو برقی مشترک بین ایران و چین

اولین خودرو برقی

اولین خریدار خودرو برقی ایرانی کیست؟

یکی از فعالان بازار با انتشار توئیتی اعلام کرد که اولین خریدار خودرو برقی تولید داخل است.

علی خسروانی مالک اتوخسروانی با انتشار تصاویری نوشت:
«چون دلم می‌خواد به عنوان اولین خریدار و مصرف کننده اولین خودرو برقی تولید داخل یوز پز بدم نمیگم تراز اول دنیاست ولی انصافا برای شروع نمونه خوبی بود.»

چند روز پیش سورنا ستاری معاون رییس جمهور اعلام کرد که اولین خودوری برقی تولید داخل مجوز شماره گذاری و پلاک را دریافت کرده است.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=454323

ثبت نظر

-