آموزش از راه دور/ 8 نکته برای کمک به فرزند شما برای یادگیری بهتر به صورت مجازی در خانه

  • کد خبر : 453701
  • 12 آبان 1400 - 13:30
آموزش از راه دور/ 8 نکته برای کمک به فرزند شما برای یادگیری بهتر به صورت مجازی در خانه

نیوز: تعطیلی مدارس به دلیل کرونا باعث غافلگیری بسیاری از خانواده ها شده است.ناگهان از بچه ها در سراسر کشور خواسته می شد که در خانه یاد بگیرند، که اغلب از طریق آموزش از راه دور و آنلاین، تکالیف ارسال شده از طریق ایمیل یا بسته های ارسال شده توسط مدرسه می باشد.
برای بسیاری افراد، این شیوه یادگیری یک تجربه جدید خواهد بود. تبدیل خانه به کلاس درس آسان نیست. اما چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا برای یادگیری بهتر آماده شوید و یا بهتر به فرزندان تان در يادگيري کمک نمایید.

آموزش از راه دور:

در این متن هشت نکته برای آماده سازی فرزندتان برای آموزش آنلاین در خانه آورده شده است، لطفا با دقت مطالعه نمایید.

آموزش از راه دور/برای کودک خود فضای آموزشی ایجاد کنید

آیا فرزند شما در حال حاضر مکان خاصی برای انجام تکالیف دارد؟چنانچه فرزند شما به طور تمام وقت در حال یادگیری است، ایجاد یک منطقه آرام و بدون بهم ریختگی بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال، می توانید میز آشپزخانه را به ایستگاه یادگیری تبدیل کنید. وقتی فرزندتان مشغول انجام تکالیف مدرسه است، تلویزیون را خاموش نمایید و همه فنجان ها، نمک و فلفل و سایر وسایل آشپزخانه را از روی میز بردارید. وقتی زمان غذا خوردن است وسایل مدرسه را کنار بگذارید و دوباره از آن به عنوان میز آشپزخانه استفاده کنید.
چرا پاکسازی شلوغی برای زمان یادگیری مهم می باشد؟کاهش بی نظمی به تمرکز کودکان کمک می کند.

برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید.

ما ایجاد کننده های عادت هستیم. بدون زنگ مدرسه که بچه ها نشان می دهد دیر شده است، آنها ممکن است احساس خوابیدن کنند. بدون برنامه ریزی مشخص، بچه ها هرگز نمی توانند به کارهای مدرسه را سر وقت انجام دهند. یافتن زمان برای یادگیری مستلزم برنامه ریزی است. به برنامه خانواده خود نگاهی بیندازید و بهترین زمان ها را برای یادگیری مشخص کنید. در اینجا چند سوال وجود دارد که به شما و فرزند شما کمک می کند تا برنامه ای برای درس و زندگی تهیه کنید:

آموزش از راه دور

آیا فرزند شما برای شروع به کمک زیادی از سمت شما نیاز دارد؟

اگر چنین است، به این فکر کنید که چه زمانی شما، یک خواهر یا برادر بزرگتر برای ارائه کمک در دسترس هستید.

آیا شما دانش آموز راهنمایی یا دبیرستان دارید؟

اگر چنین است، اواخر بعد از ظهر و اوایل عصر ممکن است زمانی باشد که آنها بیشتر بیدار هستند و آماده یادگیری هستند

آیا در برنامه فرزند خود برای ورزش وقت می گذارید؟

(نکته شماره 5 زیر را ببینید.) بیرون رفتن و استراحت مغزی می تواند به تمرکز بچه ها و انجام کارهای بیشتر کمک نماید.

آیا خانواده شما قوانینی برای کمک به کودکان در رعایت قوانین در خانه دارند؟

وقتی بچه ها در حال یادگیری تمام وقت در خانه هستند، توافق درباره زمان تماشای تلویزیون یا انجام بازی های ویدئویی مهم می باشد.

هنگامی که تصمیم گرفتید کودک شما چه ساعتی از روز بهتر یاد می گیرد، آن زمان را به عنوان زمان مدرسه تعیین کنید و به آن پایبند باشید.

آموزش از راه دور/حواس پرتی را کاهش دهید

بازی های ویدئویی، بازی های رایانه ای، رسانه های اجتماعی، تلویزیون، اسباب بازی ها، حیوانات خانگی و بسیاری از چیزها، خانه های ما حواس پرتی زیادی دارد.
فهرستی از مواردی که باعث حواس پرتی فرزند شما می شود تهیه کنید. سپس، راه هایی برای محدود کردن آنها در طول زمان یادگیری بیابید. به عنوان مثال، آیا سگ حواس پرتی زیادی برای فرزند شما ایجاد می کند؟ اگر چنین است، آیا می توانید وقتی فرزندتان مشغول انجام تکالیف مدرسه است، سگ را در یک اتاق جداگانه بگذارید؟
آیا بازی ها یا رسانه های اجتماعی عوامل حواس پرتی های بزرگی هستند؟ سعی کنید در زمان آموزش آنها را از دسترس فرزند خود قرار ندهید.
راه دیگر برای از بین بردن وسوسه های آنلاین: پس از بارگیری یک تکلیف، Wi-Fi و/یا سرویس تلفن همراه را خاموش نمایید تا به فرزندتان کمک کنید تا بر کار تمرکز کند

از تقویم استفاده کنید و آن را با ایجاد کد رنگ کنید

بسیار مهم است که سیستم هایی را برای کمک به فرزند خود در مهلت مقرر مدرسه تنظیم نمایید. این کار به کودک شما کمک می کند تا منظم بماند. تقویمی را همراه با یک سر رسید ارسال کنید.به فرزند خود کمک کنید تا از موعد مقرر برنامه ریزی نماید.
از عوامل بصری برای تقسیم یک وظیفه به مراحل و استراتژی های خاص مورد نیاز برای تکمیل آن استفاده کنید( با نشان گذاشتن و علامت با رنگ های مختلف هر کار در ساعت مقرر خود). همچنین می توانید از کد نویسی رنگی برای کارها استفاده کنید. برای مثال، از یک قلم قرمز برای خواندن و یک قلم آبی برای ریاضی استفاده نمایید.

آموزش آنلاین

به فرزند خود بیاموزید تا ورزش کند

ورزش به ما کمک می کند بهتر فکر کنیم. وقتی حرکت می کنیم و تحرک داریم، حل مسئله، حافظه و توجه ما بهبود می یابد. فعالیت بدنی یک راه طبیعی برای کاهش استرس و جلوگیری از اضطراب است.
کارشناسان می گویند وقتی حرکت می کنیم و ضربان قلبمان بالا می رود، بر طرز فکر ما تأثیر مثبت می گذارد.

بدنبال ورزش های خانوادگی باشید که می توانید در خانه انجام دهید. زمان و مکانی را در خانه برای تمرین های ورزشی مشخص نمایید. بهترین زمان برای تمرین ممکن است درست قبل از انجام تکالیف مدرسه باشد. همچنین استراحت در طول روز کارآمد است.

ببینید کدام ویژگی های دسترسی به فرزند شما کمک می کند.

اکثر تلفن ها، لپ تاپ ها و سایر دستگاه های تلفن همراه دارای فناوری کمکی داخلی هستند. به عنوان مثال، خواندن با صدای بلند یک متن می تواند به خوانندگان مشکل دار کمک کند و خواندن متن با صدای بلند می تواند به افرادی که در نوشتن مشکل دارند، کمک کند. در صورتی که فرزند شما در درک ویدئوها مشکل دارد، می توانید تنظیمات را برای کاهش سرعت پخش تنظیم کنید.
چنانچه به فرزند شما در خواندن متن هنگام گوش دادن به فیلم ها کمک می کند، می توانید تنظیمات را برای نشان دادن زیرنویس ها تغییر دهید.

ببینید کدام ویژگی ها به فرزند شما کمک می کند تا به محتوای دیجیتالی دسترسی پیدا کند و مواردی را که متناسب با نیازها و ترجیحات فرزند شما است انتخاب نمایید.

فضای مجازی و فرزندان زیر ۱۵ سال/این موارد را جدی بگیرید!

آموزش آنلاین یا یادگیری در خانه نیاز به حمایت خانواده دارد. برخی از مدارس آنلاین تا آنجا پیش می روند که والدین را «مربی یادگیرنده» می نامند. برای حمایت از فرزند خود، یک خط ارتباط مستقیم با معلمان فرزند خود ایجاد کنید. برای برقراری ارتباط از ایمیل، پیامک، تماس تلفنی یا شاید حتی کنفرانس ویدئویی استفاده کنید.

سعی کنید نگران وقفه نباشید. اگر از نحوه انجام کار مطمئن نیستید، فقط حدس نزنید – برای تأیید تماس بگیرید. حتی ممکن است بخواهید هر هفته یک روز و ساعت را برای ارتباط با معلم تنظیم کنید.
می توانید از این زمان برای صحبت در مورد چالش هایی که فرزندتان با آن روبرو است استفاده کنید، دستورالعمل های آینده را مرور کرده و انتظارات را درک نمایید. چنانچه فرزند شما در مدرسه با مشکل دست و پنجه نرم می کند، ایجاد این ارتباطات ضروری است.

آموزش از راه دور/به دنبال راه هایی برای از بین بردن موانع یادگیری باشید

چنانچه فرزند شما دارای چالش های یادگیری است، برای شما مهم است که مطالب آنلاین و سایر مطالب آموزشی که مدرسه برای شما ارسال می کند را مرور نمایید. به یاد داشته باشید که ممکن است این مطالب با توجه به نیازهای فرزند شما طراحی نشده باشد.
در اینجا چند سوال وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

معلمان چه گزینه هایی را برای کمک به خوانندگان مشکل دار در نوشتار ارائه می دهند؟ فرزند شما برای نشان دادن درک خود چه گزینه هایی دارد؟
به عنوان مثال، چنانچه فرزند شما در نوشتن مشکل دارد، از معلم بپرسید که آیا فرزند شما می تواند پاسخ ویدئویی ارسال کند یا خیر.
آیا معلم از کمک هایی برای کمک به بچه ها در مواردی مانند سازماندهی، شناسایی ایده اصلی و یادداشت برداری استفاده می نماید؟

با معلمان فرزند خود کار کنید تا موانع را شناسایی و برطرف نمایید. به یاد داشته باشید: اگر برای فرزند شما یک مشکل است، به احتمال زیاد برای بچه های دیگر نیز مشکل ساز است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=453701

ثبت نظر

-