پاشیدن رنگ بر روی مجسمه جورج فلوید توسط نژادپرستان/عکس

  • کد خبر : 450946
  • 14 مهر 1400 - 11:09
پاشیدن رنگ بر روی مجسمه جورج فلوید توسط نژادپرستان/عکس

نیوز: تخریب مجسمه جورج فلوید توسط نژادستیزان! مجسمه جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی که سال گذشته به دست پلیس آمریکا کشته شد، دو روز پس از رونمایی در نمایشگاهی در میدان “یونیون” شهر نیویورک، تخریب شد. تصاویر منتشر شده مردی را نشان می‌دهد که بر روی مجسمه فلوید رنگ می‌پاشد و از صحنه متواری می‌شود.

به گزارش رسانه های آمریکایی، این فرد به دو مجسمه دیگر که نمادی از جان لویس و بروندا تیلور است و در کنار مجسمه جورج فلوید قرار دارند صدمه‌ای نمی‌زند.

سال گذشته جورج فلوید و بروندا تیلور هر دو به دست پلیس آمریکا کشته شدند. پس از آن اعتراضات علیه بی‌عدالتی و نژادپرستی در آمریکا اتفاق افتاد.

لویس که یک فعال اجتماعی بود، در سال ۱۹۶۵ به دست پلیس آمریکا مجروح شد و در ماه جولای سال گذشته فوت کرد.سازمان رویارویی با هنر در بیانیه‌ای گفت این مجموعه با هدف گرامیداشت زندگی، ادامه پیام‌ها و پیوند زدن این افراد نمادین از طریق هنربه نمایش گذاشته شده است.

مجسمه جورج فلوید

ترنس فلوید برادر جورج فلوید گفت این مجسمه‌ها معنادار هستند. هنر باید مقابله‌ای باشد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. مجسمه جورج فلوید اولین بار در ۱۹ ژوئیه در خیابان “فلت بوش” شهر نیویورک به مناسبت سالگرد آزادی بردگان در آمریکا رونمایی شد. پنج روز پس از نمایش، افراد وابسته به گروه “سفیدپوستان برتر” این مجسمه را تخریب کرده و بر روی آن رنگ سیاه ریختند.

فلوید در ۲۵ ماه مه (۶ خرداد) سال گذشته پس از آنکه یک افسر پلیس مینیاپولیس زانویش را بیش از هشت دقیقه بر گردن وی قرار داده بود درگذشت. حرف‌هایی که وی در آخرین لحظات زندگی بر زبان آورد از جمله “نمی توانم نفس نمی‌کشم”، دستمایه تظاهرات علیه نژادپرستی در سراسر آمریکا و جهان شد.

حکم دادگاه قاتل جورج فلوید به کجا رسید؟

در تیر ماه سال جاری دادگاه ایالت مینه‌سوتا آمریکا «درک شووین» افسر پلیس عامل قتل «جورج فلوید» را به ۲۲ سال و نیم حبس محکوم کرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=450946

ثبت نظر

-