اولین قرص ضد کرونا جهان کشف شد

  • کد خبر : 450402
  • 10 مهر 1400 - 10:15
اولین قرص ضد کرونا جهان کشف شد

نیوز: کشف اولین قرص ضد کرونا جهان/داروسازان آمریکایی مدعی شدند که با قرص ضد کرونا تولید شده، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری تا 50 درصد کاهش یافته است.شرکت مرک و کو براساس نتایج مطالعات آزمایشگاهی خود اعلام کرد که داروی آزمایشی خوراکی مولنوپیراویر (Molnupiravir) احتمالا علیه واریانت‌های ویروس کرونا از جمله واریانت دلتا موثر است.

جی گروبلر رئیس بخش بیماری‌های عفونی و واکسن‌های شرکت مرک گفت: از آنجا که مولنوپیراویر پروتئین اسپایک ویروس کرونا (هدف همه واکسن‌های فعلی کرونا) را هدف قرار نمی‌دهد، این دارو باید به همان اندازه موثر باشد.

قرص ضد کرونا

مولنوپیراویر در عوض پلیمراز ویروسی را هدف قرار می‌دهد، آنزیمی که برای ویروس لازم است تا خودش را کپی کند. این دارو طوری طراحی شده تا خطا‌ها را به داخل کد ژنتیکی ویروس وارد کند.مرک گفته براساس داده‌ها این دارو وقتی در اوایل بیماری کرونا مصرف شود، بیشترین میزان اثربخشی را دارد.

>>>پیشنهاد می شود:

چه کسانی می توانند کارت دیجیتال واکسن کرونا را دریافت کنند؟/نحوه ثبت نام

مرک هم‌اکنون در حال اجرای دو مطالعه بالینی فاز سوم این دارو یکی برای ارزیابی کاربرد درمانی آن و دیگری برای ارزیابی کاربرد پیشگیری این دارو است. قرار است مطالعه درمانی تا اوایل ماه نوامبر به اتمام برسد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=450402

برچسب ها

ثبت نظر

-