ایرادات شورای نگهبان به مصوبه خودرویی در کمیسیون صنایع مجلس اصلاح می‌شود

  • کد خبر : 449349
  • 01 مهر 1400 - 14:40
ایرادات شورای نگهبان به مصوبه خودرویی در کمیسیون صنایع مجلس اصلاح می‌شود
نیوز: ایرادات شورای نگهبان به مصوبه خودرویی در کمیسیون صنایع مجلس اصلاح می‌شود.رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به مصوبه مجلس درباره واردات خودرو در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد تا به سرعت برطرف و با رای مجلس برای تایید مجدد به شورای نگهبان ارسال شود.

رضا تقی پورانوری در گفت‌و‌گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه این شورا از مصوبه مجلس درباره واردات مشروط خودرو ایراد گرفته است، گفت: پس از اعلام رسمی نظر شورای نگهبان به مجلس، می‌توان به صورت دقیق درباره ابهامات و ایرادات گرفته شده اظهار نظر کرد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی درباره یکی از ایرادات شورای نگهبان به این مصوبه مبنی بر اینکه درباره نحوه انتقال ارز در این مصوبه صحبتی نشده است، افزود: ما دخالتی در این موضوع نکردیم چراکه نحوه انتقال ارز توسط بانک مرکزی و برابر روال‌ و سازوکار بانک مرکزی انجام می‌گیرد.

شانس واردات خودرو هنوز وجود دارد؟ پشت پرده ماجرا

 وی با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس ارز حاصل از صادرات خودرو و قطعات خودرو و ارز منشا خارجی برای واردات به کار گرفته خواهد شد، اضافه کرد: پس از بررسی ابهامات و ایرادات وارده از سوی شورا در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اطلاعات و جزئیات مربوط به نحوه انتقال ارز به اطلاع شورای نگهبان خواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در مصوبه مجلس، تصویب سایر مقررات برعهده وزارت صمت است زیرا پیش از این روش‌ها و سیستم‌های بسیاری مانند تعرفه و… در فرآیند واردات وجود داشت که تغییر آن‌ها ممکن است، اشکالات جدیدی ایجاد کند؛ در هر حوزه‌ای که ورود نکردیم به این معنا است که فرآیند، همانند سابق و در اختیار دولت است.

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به مصوبه مجلس در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد تا به سرعت برطرف و با رای مجلس برای تایید مجدد به شورای نگهبان ارسال شود

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=449349

ثبت نظر

-