رژیم آل سعود در لیست جدید ثروتمندترین خانواده‌های جهان

  • کد خبر : 448566
  • 27 شهریور 1400 - 13:30
رژیم آل سعود در لیست جدید ثروتمندترین خانواده‌های جهان

به گزارش نیوز: آل‌سعود پنجمین خانواده ثروتمند به نقل از الخلیج الجدید، رژیم آل سعود در لیست جدید ثروتمندترین خانواده‌های جهان قرار گرفت.

آل سعود با دارایی 100 میلیارد دلار در رتبه پنجم در بین ثروتمندترین خانواده‌های جهان قرار دارد.

خانواده «والتون» آمریکایی در صدر لیست ثروتمندان ظاهر شدند و این خانواده صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «والمارت» در ایالت متحده آمریکا هستند که با ثروتی بالغ بر 238.2 میلیارد دلار ثروتمندترین خانواده در جهان در نوع خود محسوب می‌شود.

خانواده آمریکایی «مارس» در رتبه دوم قرار گرفتند و صاحب مارک معروف « مارس» متخصص شیرینی است. ثروت این خانواده 141.9 میلیارد دلار برآورد شده است.

خانواده «کوتچ» با ثروت 124.4 دلار از فعالیتهای صنعتی در رتبه سوم قرار گرفت.

خانواده «هرمس» با دارایی 111.6 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار گرفت که ناشی از تجارت کالاهای لوکس بوده است.

آل سعود نیز با دارایی 100 میلیارد دلار در رتبه پنجم قرار گرفت.

آل‌سعود پنجمین خانواده ثروتمند

>>>بیشتر بخوانید:

فساد در دستگاه‌های حکومتی آل سعود به بخش امنیت کشوری رسید

مقامات سعودی اخیرا علاوه بر وابستگی عربستان به نفت به عنوان منبع درآمد مطالعاتی را در مورد ثروت معدنی عربستان سعودی فاش کرده‌اند.

آل‌سعود پنجمین خانواده ثروتمند؛ «خالد بن صالح المدیفر» معاون وزیر صنعت و منابع معدنی در امور معادن در عربستان سعودی اعلام کرد که ذخایر معدنی زیرزمینی 1.3 تریلیون دلار برآورد شده است که این امر عزم و تلاش زیاد «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی برای تصرف اراضی شهروندان در چندین منطقه عربستان را به بهانه غیرقانونی بودن عناوین مالکیت یا پروژه‌های توسعه ادعایی وی تحت عنوان چشم انداز 2030 نشان می‌دهد.

چندی پیش نیز وبسایت ویکی‌لیکس سعودی که به طور فعال به مسائل خاندان سعودی می‌پردازد در گزارشی ثروت این خاندان را 1.4 تریلیون دلار اعلام کرد و نوشت که با این حساب آل سعود ثروتمندترین خاندان در جهان است.

آل‌سعود پنجمین خانواده ثروتمند

طبق این گزارش:

آل‌سعود پنجمین خانواده ثروتمند؛ تاریخ خانواده پادشاهی سعودی به 334 سال باز می‌گردد و اکنون نزدیک به 15000 شاهزاده در ثروت این خانواده سهیم هستند که همگی مربوط به دارایی‌های مردم عربستان است. از این تعداد شاهزاده نیز فقط دو هزار نفر از آن‌ها در نهادهای مختلف مشغول به کار هستند.

دولت سعودی 98.2 درصد از سهام آرامکو به عنوان بزرگترین شرکت نفتی جهان را در دست دارد. ارزش این شرکت که بزرگترین ذخایر نفتی را نیز در خود جای داده، اکنون به دو تریلیون دلار می‌رسد که اصلی‌ترین منبع در آمد آل سعود محسوب می‌شود.

افراد خانواده سلطنتی همچنین در شرایطی کاملا اشرافی و با ریخت و پاش‌های وسیع به سر می‌برند که محمد بن سلمان نمونه بارز اینگونه سبک زندگی است، به طوریکه در یک مورد 500 میلیون دلار برای خرید یک کشتی تفریحی، 300 میلیون دلار برای خرید یک کاخ در فرانسه و 450 میلیون دلار برای خرید تابلوئی از «لئوناردو داوینچی» هزینه کرده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=448566

ثبت نظر

-