عکسی بسیار جالب که برنده منتخب حیات وحش شد

  • کد خبر : 4440
  • 25 بهمن 1398 - 11:15
عکسی بسیار جالب که برنده منتخب حیات وحش شد

به گزارش نیوز به نقل از دیجیاتو، تصویر زیر که توسط «سم رالی» (Sam Rowley) عکاس جوان بریتانیایی به ثبت رسیده، از بین بالغ بر ۴۸ هزار تصویر جایزه عکاس حیات وحش را که توسط آرای مردم انتخاب می شود، از موزه تاریخ طبیعی لندن دریافت کرد:

رالی علت محبوبیت این عکس را ارتباط برقرار کردن انسان ها با آن دانسته و می گوید:«همه موش ها را می شناسند، ولی آیا تا حالا آنها را به این شکل دیده بودیم؟ امیدوارم بعد تازه ای از این گونه رایج را آشکار کرده باشم.»

رالی پنج شب در ایستگاه مترو دراز کشید تا بتواند عکس خارق العاده بالا را ثبت کند. او نام ایستگاه را فاش نکرد ولی به مشکلاتی که ساکنین کوچک مترو با آنها روبرو هستند، اشاره کرد و گفت:«این موش ها مدام صدای غرش قطارها را می شنوند و همیشه در تاریکی زندگی می کنند. بسیاری از آنها اصلاً نور خورشید را ندیده اند و روی چمن ها قدم نگذاشته اند. تونل ها مکان ناامید کننده ای برای زندگی هستند وقتی که برای قطعه نان کوچک باید باهم دعوا کنند.»

عکاس یاد شده این تصویر را در وب سایتش برای فروش قرار داده و قصد دارد در آینده باز هم از حیوانات عکسبرداری کند. وی در حال حاضر به عنوان محقق در شهر بریستول برای واحد فیلمسازی تاریخ طبیعی شبکه BBC فعالیت می کند.

در ادامه تصاویری که در بین عکس های نامزد شده بالاترین آرا را کسب کرده اند، مشاهده می کنید:

حمل مار آناکوندا توسط پلنگ ها در برزیل. عکاس: Michel Zoghzhog

بیگاری از اورانگوتان برای تفریح. عکاس: Aaron Gekoski

گوزن های شمالی. عکاس: Francis De Andres

نوازش توله کرگدن توسط خانه به دوش کنیایی. عکاس: Martin Buzora


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4440

ثبت نظر

-