فیلم غمگین از عزای بارسلون بعد خبر جدایی لیونل مسی

  • کد خبر : 442571
  • 16 مرداد 1400 - 10:30
فیلم غمگین از عزای بارسلون بعد خبر جدایی لیونل مسی

نیوز:جدایی ستاره بارسلونا از تیمش همه را ماتم زده کرد.لیونل مسی، ستاره تیم فوتبال بارسلونا بعد از گذشت بیش از دو دهه از این تیم خداحافظی می‌کند.دلیل جدایی مسی از تیم بارسلون، اختلافات مالی عنوان شده است.

این فوتبالیست ۳۴ ساله آرژانتینی از اول ماه ژوئیه که موعد قراردادش با بارسلونا به پایان رسیده به عنوان بازیکن آزاد شناخته می‌شود.

باشگاه در بیانیه‌ای که هنگام اعلام خبر جدایی مسی منتشر کرده، نوشته است: «هر دو طرف عمیقا متاسفند که خواسته‌های این بازیکن و باشگاه به نتیجه نمی‌رسد.»

بارسلونا می‌گوید که مسی، خواهان تمدید حضور ۲۱ ساله‌اش در این باشگاه است اما لالیگا مانع اصلی بر سر این کار شده است.

مسی و باشگاه قراردادری برای ادامه همکاری تا سال ۲۰۲۶ آماده کرده بودند اما لالیگا (لیگ برتر فوتبال اسپانیا) از آنها خواسته بود از میزان دستمزدها بکاهند.

مسی پذیرفته بود که از دستمزدش کاسته شود اما برای اینکه بارسلونا بتواند هزینه‌های او را بپردازد باید بازیکنان دیگری را می‌فروخت.

در بیانیه بارسلونا، ضمن اعلام خبر خداحافظی مسی از این باشگاه آمده است که دلیل جدایی «موانع مالی و ساختاری [لالیگا] است».

تیم‌های بزرگ اسپانیا، بارسلونا و رئال مادرید، مدت‌هاست که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. لالیگا هم برای هزینه قرارداد بازیکنان تیم‌های بزرگ سقف تعیین کرده است. تمدید قراردادها یا خرید بازیکنان جدید به رعایت توازن مالی باشگاه‌ها مشروط شده است.

باشگاه، برای مسی آرزوی بهترین‌ها در زندگی حرفه‌ای و شخصی‌اش داشته و از او بابت افتخارآفرینی‌هایش تشکر کرده است.

مسی، ۶۷۲ گل برای بارسلونا به ثمر رسانده است. ۱۰ بار با این تیم به قهرمانی لالیگا دست یافته است. چهار بار جام قهرمانان اروپا را تصاحب کرده است. چهار بار قهرمان «کوپا دل ری» شده است و شش بار توپ طلا را کسب کرده که این آخری در جهان بی‌همتا است.

فعلا تیم‌هایی که ممکن است مسی را به کار بگیرند، تیم‌های «پاری سن ژرمن» از فرانسه، «منچستر سیتی» از انگلیس و یکی از تیم‌های لیگ آمریکا هستند. اما احتمالا مدیران باشگاه‌های دیگر هم آرزوی به کار گیری این فوتبالیست افسانه‌ای را دارند.

مسی، ۱۳ ساله بود که از آرژانتین به اسپانیا رفت و در آکادمی فوتبال وارد شد. در سال ۲۰۰۴ وقتی که شانزده سال سن داشت برای اولین بار در تیم بزرگسالان بارسلونا بازی کرد.

۷۷۸ بار برای بارسلونا به زمین رفت و ۱۲۰ گل در جام قهرمانان اروپا به ثمر رساند. و فعلا با ۴۷۴ گل، بیشترین گل را در لالیگا به ثبت رسانده است. شش بار هم موفق به کسب کفش طلایی اروپا شد که به بهترین بازیکنان تیم‌های اروپایی داده می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=442571

ثبت نظر

-