وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که عمده این آگهی‌ها جعلی بوده و اغلب کلاهبرداران و سودجویان نیز با ادعای رایگان بودن سرویس برای کاربران ایرانی سعی در فریبکاری و اغفال هموطنان دارند؛ در حالی که هنوز امکان استفاده از این خدمات در ایران وجود ندارد.

این مقام انتظامی افزود: طی رصدهای صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، یکسری تصاویر از تجهیزات و ارائه سرویس توسط برخی شرکت‌های آمریکایی در مناطقی از ایران در حال انتشار است و برخی کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی شروع به فروش تجهیزات و اکانت مربوط به اینترنت ماهواره‌ای کرده‌اند، اما واقعیت این است که ادعای فروش این تجهیزات به طور کامل و برای فروش به عموم عملیاتی نشده و تصاویر استفاده شده در این تبلیغات نیز مربوط به تصاویر منتشر شده از سایت‌های خارجی است.

>>>بیشتر بخوانید:

اینترنت ماهواره‌ای در ایران حقیقت دارد؟

نیک‌نفس درباره امکان سفارش اینترنت ماهواره‌ای در تهران و سایر شهرهای کشور در وب‌سایت شرکت‌های مزبور بیان کرد: نمایش نام شهرها و مناطق ایران در وب‌سایت این شرکت‌ها به دلیل اتصال آن به وب‌سرویس‌های گوگل بوده و با وارد کردن نام هر منطقه‌ای، نقاط نزدیک آن نمایش داده می‌شود. بنابراین وجود نام مناطقی از ایران در وب‌سایت مذکور به معنای ارائه اینترنت ماهواره‌ای در آن مناطق نبوده و تاکنون هیچ‌گونه خدماتی از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای در ایران ارائه نشده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا از هموطنان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه کلاهبرداری در فضای مجازی درباره فروش تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای، موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند.