فیلم شکسته شدن سد بزرگ یک شهر 7 میلیون نفری چین

  • کد خبر : 440441
  • 31 تیر 1400 - 13:01
فیلم شکسته شدن سد بزرگ یک شهر 7 میلیون نفری چین

نیوز: در پی جاری شدن سیل در چین، رسانه‌های چینی از شکسته شدن سد بزرگ شهر هفت میلیون نفری «ژنگجو» و تخلیه 100 هزار نفر و کشته شدن 12 نفر خبر دادند. به دنبال شکسته شدن سد شهر ژنگجو استان هنان (مرکز چین)، 12 نفر از اهالی این شهر جان خود را از دست داده‌اند.

در پی بارش های سنگین و جاری شدن سیل در چین، تعدادی از شهروندان این کشور جان خود را از دست دادند، بارندگی شدید در چین و جاری شدن سیل در مرکز این کشور به ویژه در شهر ژنگژو، مرکز استان هنان، دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.

بیشترین تلفات

بیشتر تلفات در پی آب‌گرفتگی تونل مترو و جمع شدن آب در درون واگن‌های مترو در شهر ژنگژو رخ داده است. این شهر با 7 میلیون نفر جمعیت در ۷۰۰ کیلومتری جنوب پکن واقع شده است.

ارتش در حالی برای کمک به مردم شهر ژنگژو فراخوانده شده که به گفته کارشناسان هواشناسی، میزان بارندگی در این شهر در سه روز گذشته معادل کل بارندگی سالانه شهر ژنگژو بوده است.

در حال حاضر این کلانشهر در حالت آماده باش قرمز قرار دارد که بالاترین سطح هشدار برای آب و هوا در چین است.بر اساس گزارش‌های منتشر شده حدود ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان ژنگژو از صبح امروز چهارشنبه از این شهر تخلیه و به مکان دیگری منتقل شده‌اند.شهرداری ژنگژو نیز اعلام کرد که حدود ۳۶ هزار نفر از ساکنان این شهر در پی جاری شدن سیل آسیب دیده‌اند.

همچنین ارتش چین از ایجاد یک شکاف ۲۰ متری در سد شهر لویانگ خبر داد. از همین رو ارتش روز سه شنبه به ساکنان این شهر هشدار داد که هر لحظه ممکن است این سد در هم بشکند اما با انجام عملیات امداد، روز چهارشنبه اعلام شد که اوضاع شهر تحت کنترل است. لویانگ در غرب شهر ژنگژو، حدود هفت میلیون نفر جمعیت دارد.

فیلم شکسته شدن سد بزرگ در چین:

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=440441

برچسب ها