به دنبال دریافت این خبر، ماموران تجسس کلانتری پنجتن، تحقیقات میدانی گسترده ای را آغاز کردند تا این که سرنخ هایی از دزدان کوچک به دست آمد. بررسی ها نشان می داد: چند کودک از پشت بام وارد حیاط منزل مذکور شده   و اموال را به سرقت برده اند.

شلاق زدن کودکان دوقلو

ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که دو تن از کودکان دو قلو هستند و در همان اطراف زندگی می کنند بنابراین ماموران انتظامی با ردیابی های اطلاعاتی، کودکان دو قلو و همدست دیگر آن ها را شناسایی و به کلانتری پنجتن مشهد هدایت کردند. 3 کودک 9 ساله، در همان لحظات اولیه پرسش و پاسخ های پلیسی، ماجرا را شرح دادند و به سرقت اموال منزل اعتراف کردند اما در همین حال ماموران متوجه آثاری از سرخ شدگی های شدید روی بدن یکی از کودکان دوقلو شدند و به بررسی دقیق این ماجرا پرداختند. بررسی های پلیش نشان داد: پدران هر 3 کودک به مواد مخدر اعتیاد دارند اما مادر کودکان دوقلو دچار بیماری روحی است که زیر نظر پزشک قرار دارد به همین دلیل او فرزندش را با کمربند شلاق زده است که آثار آن هنوز روی بدن کودک 9 ساله وجود دارد.

>>>بیشتر بخوانید:

فیلم هولناک از کودک آزاری در مهدکودک / مربیان خیلی خشونت داشتند / چین

با انتقال پول ها و لوازم سرقتی به کلانتری، اموال مذکور تحویل مال باخته شد و او نیز به خاطر شرایط خاص کودکان از شکایت خود صرف نظر کرد. با این حال نیروهای کلانتری ماجرای کودک آزاری را جدی گرفتند و مراتب را به معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور سرپرستی اطلاع دادند. به دستور مقام قضایی اورژانس اجتماعی بهزیستی وارد عمل شد و کودکان تحت حمایت قانون قرار گرفتند.