استقلال تاوان روز‌هایی را می‌دهد که منتظر استراماچونی بود

  • کد خبر : 4384
  • 25 بهمن 1398 - 8:49
استقلال تاوان روز‌هایی را می‌دهد که منتظر استراماچونی بود

به گزارش نیوز، استقلال پس از ۳ برد متوالی ارزشمند حالا ۲ مساوی پشت سر هم داشته و همین مسئله عده‌ای از هواداران را نگران کرده، ولی صمد مرفاوی تأکید دارد آبی‌ها تاوان روز‌هایی را می‌دهند که در نیم‌فصل به دلیل انتظار برای بازگشت استراماچونی زمان را از دست دادند.

مشکل روی نیمکت است
استقلال داخل زمین از بابت ۱۱ نفر اصلی مشکلی ندارد، ولی قبلاً هم به شما گفتم، مسئله استقلال نیمکت این تیم است. یک تیم مصدومیت، خستگی، محرومیت و… دارد و باید نفرات ذخیره به خوبی جانشین اصلی‌ها شوند حتی خود آقای مجیدی هم گفته که تیمش کمبود بازیکن دارد.

تاوان انتظار برای استرا
استقلال روز‌های بسیار پرفشاری را سپری کرده؛ از جدال پلی‌آف مقابل الکویت و الریان گرفته تا تقابل با نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس و الشرطه. بدیهی است که در چنین شرایطی تیم به لحاظ بدنی افت می‌کند. استقلال در واقع الان تاوان روز‌هایی را می‌دهد که منتظر استراماچونی ماند و تمریناتش را دیر شروع کرد تا فرصت را از دست بدهد. هر تیمی یک نفر را از دست می‌دهد، سریع برایش جانشین می‌آورد. طبیعی بود هواداران استرا را دوست داشتند، ولی فراموش نکنید استقلال همیشه استقلال است و کلی اسطوره در این باشگاه بوده‌اند که آمده‌اند و رفته‌اند. استقلال نباید غصه رفتن استرا را می‌خورد بلکه باید زودتر کارش را استارت می‌زد.

مصدومیت زوج خط حمله
زوج دیاباته- قائدی الان مصدوم شده‌اند، ولی ارسلان مطهری روحیه خوبی دارد و خیلی تلاش می‌کند. البته قطعاً به خاطر مصدومیت دو بازیکن آماده خط حمله تیم در عرصه تهاجمی دچار تزلزل می‌شود، ولی دلم می‌خواهد مقابل الاهلی و سایر رقبا، جانشینان آن‌ها موفق باشند.

انسجام تیمی
استقلال انسجام تیمی دارد و دلیلش هم آن است که کادر فنی محترم کنونی به ساختار ایجاد شده توسط استراماچونی دست نزد و آن را تخریب نکرد. این مسئله ساختار و پایه تیم را حفظ کرد.

اسکوچیچ و گواردیولا
بحث اسکوچیچ، بحث یک شخص نیست بلکه به فوتبال ملی بازمی‌گردد بنابراین باید همواره حامی تیم ملی باشیم. در مورد آقای اسکوچیچ که این روز‌ها مورد انتقاد واقع شده من یک سؤال دارم. آیا اگر فرد دیگری سرمربی می‌شد، همه با او موافق بودند؟ آیا اگر یک مربی محترم ایرانی بالای سر تیم ملی قرار می‌گرفت، کسی انتقاد نمی‌کرد؟ حتماً هرکس که سرمربی تیم ملی می‌شد انتقاد می‌کردند و هیچ مربی‌ای نبود که با جذب او همه راضی می‌شدند. در مورد صعود به جام جهانی هم هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین بدهد که با یک سرمربی قطعاً به جام جهانی می‌رویم یا نمی‌رویم. حتی اگر پپ گواردیولا هم سرمربی ایران شود، نمی‌تواند تضمین بدهد که حتماً مسافر قطر ۲۰۲۲ می‌شویم. همین آقای مارچلو لیپی را ببینید؛ ایشان ایتالیا را قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ کرد، ولی در سال‌هایی که سرمربی تیم ملی چین بود، با آن همه اعتبار نتوانست کاری از پیش ببرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4384

ثبت نظر

-