سپاهان می‌تواند به سکو فکر کند

  • کد خبر : 4358
  • 25 بهمن 1398 - 4:50
سپاهان می‌تواند به سکو فکر کند

به گزارش نیوز، تیم سپاهان در اولین بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در خانه تیم العین ارائه‌گر بازی خوبی بود و این تیم را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. همان تیمی که یکی، دو فصل قبل ۶ گل به استقلال زد و این شکست سنگین‌ترین شکست خانگی العین در مصاف با تیم‌های ایرانی بود. سپاهان که نایب‌قهرمانی در آسیا و حضور در جام باشگاه‌های جهان را در کارنامه دارد با نمایش خوبی که در بازی اول داشت نشان داد که می‌تواند در آسیا به حضور روی سکو فکر کند؛ چرا که نه، تیم مدعی قهرمانی فوتبال باشگاهی ایران می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا ماجراجویی کند، آن هم سپاهانی که بازیکنان خوب خارجی در ترکیب دارد؛ یکی مثل کی‌روش استنلی که قدر فرصت‌ها را می‌داند و کومانی که در میانه میدان خوب فوتبال می‌کند.
سال‌های سال است پشت حصار امکانات سخت‌افزاری و همچنین دستمزد بازیکنان خارجی تیم‌های رقیب مانده‌ایم و به این بهانه ناکامی خود را توجیه می‌کنیم، در حالی که این توجیهی بیش نیست. اگر این‌طور بود، کره جنوبی نباید آلمان قهرمان جهان را در جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه شکست می‌داد. این امکانات و دستمزد‌ها نیست که در زمین فوتبال می‌کنند، بلکه تلاش فوتبالیست‌ها در زمین است که نتیجه را رقم می‌زند.
حسن سپاهان در بازی با العین این بود که بعد از گل‌های اول و دوم در پی حفظ نتیجه نبود و به همین دلیل گل‌های سوم و چهارم را هم زد. واقعیت این است که در فوتبال باشگاهی حتی تیم‌های بزرگ وقتی یک یا دو گل به حریف می‌زنند، عقب می‌کشند تا نتیجه را حفظ کنند و این در اکثر مواقع موجب گل خوردن شده است، اما در بازی سپاهان با العین این خصیصه تیم‌های ایرانی را از سپاهان ندیدیم. سپاهان به بازی تهاجمی خود ادامه داد و بعد از زدن گل‌های اول و دوم گل‌های سوم و چهارم را هم به ثمر رساند. جالب اینکه گل چهارم سپاهان در این بازی توسط محمد طیبی مدافع پیش‌تاخته تیم به ثمر رسید. یک شروع خوب سپاهان و از همه مهمتر یک بازی خوب و سراسر تهاجمی از تیم سپاهان. به نظر می‌رسد هم امیر قلعه‌نویی و هم سپاهان برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا یک دنیا انگیزه دارند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4358

ثبت نظر

-