در این میان گفته می شود احتمال تصدی وزارت اطلاعات از سوی حسین طائب و محسنی اژه ای و حیدر مصلحی وجود دارد و این سه گزینه  می توانند گزینه مناسب این وزارتخانه باشند.احتمال حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عبداللهی که اکنون رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه است نیز برای وزارت اطلاعات وجود دارد.البته  به نظر می رسد، مصلحی بعد از جنجالی که به تازگی درباره علت رد صلاحیت مرحوم هاشمی آفرید، شانسی برای انتخاب شدن از سوی رئیسی ندارد.عزت ا… ضرغامی،محمد حسین رنجبران و نادر طالب زاده نیز به عنوان گزینه های وزارت ارشاد مطرح شده اند. برای تصدی وزارت نفت مسعود میرکاظمی و رستم قاسمی گزینه های احتمالی اعلام شده  و محمد اسلامی وزیر فعلی راه نیز مجدد از گزینه های مطرح برای دولت رئیسی است.

>>>بیشتر بخوانید:

بازار مسکن بعد از انتخابات/نگرش آقای رئیسی به ساخت و ساز

همچنین محمد دهقان به عنوان  گزینه وزارت دادگستری مطرح شده که با توجه به عضویت وی در شورای نگهبان بعید به نظر می رسد. سردار حاجی زاده وزارت دفاع، جواد جاوید نیا  یا مهدی اخوان بهابادی گزینه وزارت ارتباطات و پرویز فتاح به عنوان وزیر نیرو  در لیست گمانه زنی ها وجود دارد. در این میان برای تصدی وزارت بهداشت نام سعید نمکی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز به میان آمده  است.

در عین حال برخی منابع مدعی شده اند نیکزاد در دولت آینده نقشی نخواهد داشت و در مجلس می ماند.همه این ها در حالی است که سخنگوی ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در بحبوحه رقابت های انتخاباتی با رد برخی شایعات تاکید کرد: گمانه زنی ‌های رسانه‌ای در خصوص ترکیب کابینه سید ابراهیم رئیسی و نام بردن از برخی چهره‌ها کاملا اشتباه و غیر واقعی است. مهدی دوستی اظهار کرد: گمانه ‌زنی‌های موجود در فضای مجازی و رسانه ای در خصوص کابینه احتمالی ایشان هم از همین جنس بوده و هیچ اعتباری ندارد. کابینه دولت سید ابراهیم رئیسی فراجناحی خواهد بود.