فدراسیون فوتبال ۲۰۰ میلیارد تومان بدهکار است

  • کد خبر : 4350
  • 25 بهمن 1398 - 3:25
فدراسیون فوتبال ۲۰۰ میلیارد تومان بدهکار است

به گزارش نیوز، فیفا مدت‌ها است سهم ایران از حضور در جام جهانی را بلوکه کرده و این به خاطر تحریم‌های صورت گرفته از سوی خزانه‌داری آمریکا است. از سویی فدراسیون فوتبال در سال‌های اخیر از نظر درآمدزایی دچار توقف شده است. البته این دور از ذهن نبود. به این خاطر که کسی مسئول درآمدزایی برای فوتبال شده بود که کارشناس داوری بود و نمی‌شد از هدایت‌ا… ممبینی انتظار داشت که برای فوتبال پول بیاورد.
فدراسیون فوتبال چاق و فربه شده است. از سویی با توجه به افزایش قیمت دلار و اینکه فدراسیون فوتبال ۱۸ تیم ملی در رده‌های سنی مختلف و در بخش آقایان و خانم‌ها دارد اجرای برنامه این تیم‌ها برای فدراسیون فوتبال هزینه‌بر است و با قطع کمک‌های مالی فیفا به فدراسیون فوتبال بدهی روی بدهی است که انباشت می‌شود. خیلی از مربیان داخلی تیم‌های ملی در یکی دو سال اخیر بدون دستمزد کار کرده‌اند و قطعاً این‌ها محجوب‌تر از مارک ویلموتس هستند، که نه تنها پول نگرفته‌اند بلکه شکایت هم نکرده‌اند، اما مارک ویلموتس بابت چند ماه کار ۲ میلیون دلار دریافت کرده و ۶ میلیون دلار هم طلب غرامت کرده است.
رئیس جدید فدراسیون فوتبال به طور حتم برای پیشبرد کار‌ها روز‌های سختی را پیش رو خواهد داشت به این خاطر که او یک فدراسیون فوتبال ورشکسته را تحویل می‌گیرد. البته عدم پرداخت حق پخش به فدراسیون فوتبال در سال‌های اخیر از سوی سازمان صدا و سیما در شکل گیری مشکلات مالی برای فوتبال کشور دخیل بوده است. به تازگی ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال به زوریخ سوئیس رفت تا راهکاری برای دریافت سهم ایران از درآمد‌های فیفا پیدا کند. او در بازگشت به کشور تأکید کرد که فیفا مشکلی با پرداخت حق و حقوق فوتبال ایران ندارد و به دنبال راهکار است و به زودی این کار را انجام خواهد داد. با ورود پول‌های فیفا اندکی از مشکلات مالی فدراسیون فوتبال کم خواهد شد، اما به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال برای رفع مشکلات مالی ابتدا باید کمی کوچک‌تر شود و از همه مهمتر درآمدزایی کند.
فوتبال در همه ممالک صنعت است تا جایی که آن‌قدر سوددهی دارد که سهامش در بازار بورس خرید و فروش می‌شود، اما در ایران فوتبال نه تنها صنعت نیست بلکه ورزش هزینه‌بر است و از همه بدتر اینکه برای ادامه حیات با مشکل مالی مواجه شده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4350

ثبت نظر

-