کاخ فوق لاکچری ولیعهد جوان عربستان سعودی/عکس

  • کد خبر : 434763
  • 26 خرداد 1400 - 10:38
کاخ فوق لاکچری ولیعهد جوان عربستان سعودی/عکس
ولیعهد عربستان سعودی بالاترین مقام سیاسی در عربستان سعودی پس از پادشاه است. شخصی که در این مقام است توسط پادشاه عربستان تعیین می‌گردد. در حال حاضر جانشین پادشاه در عربستان سعودی، محمد بن سلمان می‌باشد که از ۲۰۱۷ ولی عهد عربستان است.

حاکمان شیخ نشین خلیج فارس علاقه خاصی به تجمل گرایی و ولخرجی برای رفاه و آسایش خویش دارند. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان هم از این جرگه مستثنی نیست.عمارت عیانی ولیعهد جوان عربستان در فرانسه مدتهاست که سوژه رسانه‌های مختلف دنیا شده است. محمد بن سلمان، که خود را پرچمدار مبارزه با فساد در ریاض معرفی کرده بود،  بی‌توجه به وضع معیشتی مردم عربستان برای عملی کردن رویاهایش هزینه‌های میلیاردی صرف می‌کند و همزمان با فشار‌های اقتصادی موجود، مبلغ ۲۳۰ میلیون پوند (معادل ۳۰۰ میلیون دلار) را برای مالکیت این عمارت ولخرجی کرده است.

موضوع به سال ۲۰۱۵ و ناکامی ولیعهد عربستان در خرید باشگاه منچستر یونایتد برمی‌گردد. او سعی داشت با خرید این قصر ناکامی اخیر خود را جبران کند. این عمارت موسوم به کاخ «لویی چهاردهم» است و ۵۰ هزار فوت مربع وسعت دارد. عمارتی که گفته می‌شود گرانترین خانه حال حاضر روی زمین است. درب‌های این قصر از طلا بوده و پله‌های آن از ورقه‌هایی از طلا پوشیده شده‌اند.

قصر بن سلمان

آکواریوم کاخ بن سلمان

آکواریوم منحصر بفرد با انواع ماهی‌ها در اتاق مدیتیشن

 

قصرلاکچری ولیعهد عربستان

بکارگیری طلا در نماها، ویژگی بارز قصر بن سلمان

 کاخ لویی چهاردهم

 

استخر لاکچری قصر بن سلمان

استخر لاکچری عمارت ولیعهد سعودی

>>>بیشتر بخوانید:

ولیعهد سابق متهم به اختلاس ۱۵میلیارد دلاری شد

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=434763

برچسب ها