درمانگاه ویژه کروناویروس راه‌اندازی می‌شود

  • کد خبر : 4315
  • 25 بهمن 1398 - 0:11

به گزارش نیوز به نقل از ایسنا ،رضائی بنا امروز ۲۳ بهمن در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: با توجه به مشاهده کروناویروس در بسیاری از کشورهای دنیا و احتمال شیوع آن در کشورهای خاورمیانه و حتی ایران دانشگاه علوم پزشکی آمادگی خود را برای درمان و بستری بیماران در همه مراکز بیمارستانی‌ و بخش خصوصی اعلام می‌کند تا مردم نگران بستری و درمان احتمالی نباشند.

وی خاطرنشان کرد: نباید هموطنان با یک تب ساده و سرماخوردگی به مراکز بیمارستانی و یا اورژانس‌ها مراجعه کنند و اجازه دهند تا همکاران ما در مراکز بیمارستانی به بیماران حاد ارائه خدمات کنند و به هیچ وجه مراکز بهداشتی و درمانی محلی مناسب برای حضور افراد با بیماری‌های جزئی مانند سرماخوردگی نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: ما در اکثر شهرستان‌ها بیمارستان و مراکز درمان بستر داریم که به صورت ویژه دو تا پنج تخت آنها را برای پذیرش بیماران حاد تنفسی تدارک دیدیم تا شاهد شلوغی در اورژانس و برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از بابت مراقبت بیماران نباشیم.

رضائی بنا افزود: هنوز هیچ چیز در مورد بیماری کروناویروس و شرایط شیوع آن در کشور و استان اردبیل مشخص نیست ولی ما با توجه به در پیش بودن تعطیلات ایام نوروز با مشاهده شرایط پیش آمده در مورد ارائه خدمات و سازماندهی نیروها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی بیان کرد: به اندازه کافی ماسک ویژه و لباس‌های حفاظتی برای نیروهای بیمارستانی و همچنین پزشکان و پرستاران در نظر گرفته شده تا در صورت مشاهده علایم بیماری با خونسردی تمام بستری و ارائه خدمات به بیماران انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در مرکز استان بیمارستان تروما که با ۶۰ تخت به بهره‌‌برداری رسیده بخشی از آن به عنوان درمانگاه تخصصی کروناویروس در نظر گرفته شده تا بیماران حاد تنفسی در آنجا بستری و مداوا شوند.

رضائی بنا ادامه داد: در شهرستان مرزی بیله‌سوار نیز در کنار اقدامات مراقبتی سعی‌مان بر این است تا در گمرک بیله‌سوار تیم‌های بهداشتی و درمانی را مستقر کنیم تا با تب‌سنج‌های لیزری مسافران و اتباع آذری را مورد سنجش قرار دهند و در صورت مشاهده علایم این بیماری آنها را به اتاق ایزوله تعریف شده در بیمارستان بیله‌سوار منتقل می‌کنیم.

 وی اظهار کرد: در این ایام سعی خواهیم کرد علاوه بر بیمارستان‌های دولتی از ظرفیت مراکز غیربیمارستانی به ویژه مطب‌ها و درمانگاه‌های خصوصی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی نیز استفاده کنیم تا سرعت ارائه خدمات ارتقا یابد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4315

ثبت نظر

-