غلامپور: فدراسیون لیاقت علی دایی را نداشت

  • کد خبر : 4160
  • 24 بهمن 1398 - 17:43
غلامپور: فدراسیون لیاقت علی دایی را نداشت

نیوز/محمدرضا مدنی؛ بهزاد غلامپور به شرایط برگزاری دیدار تیم استقلال برابر الشرطه پرداخت و گفت وضعیت برای انجام آن دیدار به هیچ‌عنوان مطلوب نبوده است. او درباره تیم ملی و سرمربی جدیدش هم با ما حرف زد که متن صحبت‌هایش را در ادامه می‌خوانید.

تساوی تلخی در عراق به دست آوردید؟
باز هم بهتر از شکست بود. باورتان نمی‌شود که بگویم پای بزکوهی در آن زمین می‌پیچید چه برسد به انسان.

در کل بازی را چطور دیدید؟
بازی که تقریباً یک‌طرفه بود و ما در اکثر اوقات بازی مالک توپ و میدان بودیم. فقط در زدن ضربات آخر مشکل داشتیم که در نهایت یکی از مدافعان الشرطه به کمک تیم‌مان آمد (خنده). مصدومیت مهدی قائدی کار تیم را دشوار کرد. امیدواریم که او و دیاباته هرچه سریع‌تر به تمرینات تیم برگردند.

وضعیت جو اربیل چطور بود؟
کاملاً جنگی بود. هر بار می‌خواستیم از هتل بیرون برویم با اسکورت مسلحانه مراقب‌مان بودند و دوباره در راه برگشت همان داستان اجرا می‌شد. تعجب می‌کنیم در کشوری با آن ضریب از امنیت بازی برگزار می‌شود ولی در ایران که روزانه این‌همه خارجی می‌آیند و می‌روند، میزبانی نداریم! AFC از این وضعیت خبر دارد!

اوضاع زمین خیلی خراب بود؟
اینقدر بد بود که ما روز قبل از بازی رفتیم روی چمن مصنوعی و فقط ۲۰ دقیقه عرق گیری کردیم. در هر صورت باز هم آفرین به غیرت این بچه‌ها که هنر کردند و یک امتیاز از آن شرایط گرفتند. از طرفی بازیکنان ما خیلی خسته بودند و پس از این همه پرواز و سفر باز هم عالی کار کردند.

عکس‌العمل حسینی روی پنالتی چطور بود؟
اولاً پنالتی که واقعاً پنالتی بود و داور درست گرفت. ولی زننده ضربه هم با قدرت و خلاف جهت زد و کاری از دست حسینی برنمی‌آمد. در کل حسینی در لیگ آسیایی عالی کار کرده به‌ویژه مقابل الکویت.

این استراحت بین دو بازی کمک تان می‌کند؟
صددرصد. این استراحت باعث می‌شود کمی برای بازی مهم با الاهلی ریکاوری شوند. بازی سختی با این تیم عربستانی داریم و باید برنده شویم.

داوری چطور بود؟
افتضاح بود. هر اتفاقی می‌افتاد آن‌ها وقت‌کشی می‌کردند ولی داور در آخر ۳ دقیقه وقت تلف شده گرفت. یک‌بار روی تعویض کاری کرد که همه ما شاخ درآورده بودیم. داور چهارم داشت به داور وسط می‌گفت کدام بازیکن باید بیرون بیاید و خلاصه تیم داوری خیلی ضعیف بود.

می‌توان گفت بخشی از مصدومیت‌های‌تان به این خستگی‌ها ربط دارد؟
دقیقاً! این بچه‌ها که از آهن و فولاد نیستند.

چرا از سازمان لیگ نخواستید یکی از دو بازی داخلی تان را لغو کند؟
مگر زورمان به سازمان لیگ می‌رسد؟ هیچ حرفی نمی‌توان زد. خودشان هر کاری بخواهند می‌کنند. مثل سرمربی تیم ملی‌مان که از توی قوطی بیرونش آوردند.

سازمان لیگ چه می‌گوید؟
به‌خاطر دو بازی اول تیم ملی که اصلاً نیازی به اردو نیست، این‌همه بگیر و ببند راه انداخته‌اند. یعنی دو بازی که اگر بچه‌های تیم ملی را روز قبل از بازی دور هم جمع کنند آن دو بازی را می‌برند این‌همه‌های و هوی به‌راه انداخته‌اند. بدون اردو هم کامبوج و هنگ‌کنگ را می‌بریم.

انتظار انتخاب این سرمربی را برای تیم ملی‌مان داشتید؟
این انتخاب بی‌حرمتی به همه مربیان داخلی کشورمان بود. فردی را برای تیم ملی انتخاب کردند که اصلاً در حد آن نیست.

یعنی اعتقاد داشتید بین قلعه‌نویی و دایی یک نفر باید انتخاب می‌شد؟
امیر قلعه‌نویی که تیم داشت و سپاهان مخالف حضورش در تیم ملی بود. ولی علی دایی از هر نظر وجاهت داشت تا تیم ملی را به او بدهند که ردصلاحیتش کردند! هیچ‌کس اندازه علی دایی عاشق تیم ملی و فوتبال نیست. بازیکنان تیم ملی هم که دوستش داشتند. کسی که در فیفا کرسی داشته و بالا و پایین فوتبال را می‌داند. ولی خب این انتخاب را نکردند تا مشخص شود لیاقت علی دایی را نداشتند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4160

ثبت نظر

-