کافه نیوز| کاش فوتبال هم احمد نجفی داشت!

  • کد خبر : 4082
  • 24 بهمن 1398 - 14:20
کافه نیوز| کاش فوتبال هم احمد نجفی داشت!

نیوز/ سیدمهدی فاطمی؛ احمد نجفی بازیگر نام‌آشنای سینما را خیلی‌ها می‌شناسند. کارگاه علوی تلویزیون، مجری صندلی داغ و ایفاگر بسیاری از نقش‌ها طی چهار دهه اخیر. این مرد چشم‌رنگی بلندقامت چند سال پیش و در اعتراض به ناکارآمدی مدیران صنف سینما اقدام به گل گرفتن درِ خانه سینما کرد. او کاری را کرد که شاید اهالی فوتبال خیلی وقت پیش باید در قبال فدراسیون انجام می‌دادند.
فوتبال به عنوان گیرا‌ترین عنصر اجتماع و محبوب‌ترین رشته ورزشی سال‌هاست به دست افراد نالایق و ناتوان اداره می‌شود. طی کمتر از ۱۰ سال بلایی بر سر این رشته آوردند که دیگر دل و دماغی برای هوادارانش نمانده است. این روز‌ها هیچ‌کس دوست ندارد راجع به فوتبال حرف بزند. حتی تیفوسی‌های دو‌آتشه سرخابی هم حوصله بحث و کری‌خوانی با هم ندارند. تیم ملی کاملاً فراموش شده و تیم‌های محبوب استقلال و پرسپولیس با هزاران مشکل و معضل دست در گریبان هستند. کی‌روش را جان به لب کرده و فراری دادند تا به مربی متوسط و بدون کارنامه‌ای به اسم ویلموتس برسند و هم او بلای جان‌شان شده و یک‌تنه مشغول خانه خراب کردن ارکان فوتبال ما شده است! در عقد قرارداد با او دقت لازم صورت نگرفته و بند‌هایی در آن گنجانده شده تا این مربی بلژیکی بتواند پوست فوتبال ما را بکند!
از او و شکایتش به فیفا که بگذریم به حرکت نابخردانه و پوپولیستی فدراسیون‌نشین‌ها می‌رسیم. به روزی که نوبت بازی با اسامی فرارسید. هر روز نام مربیان مختلف به میان آمد و قرار بود مربی داخلی باشد، اما به یک‌باره اسمی از جعبه مارگیری حضرات بیرون آمد که همگان چهارشاخ و مدهوش در چرایی این انتخاب حیران ماندیم! اسکوچیچ سرمربی سابق نفت آبادان حالا با رقمی بسیار بالاتر از قرار داد قبلی با تیم لیگ برتری، سکان‌دار هدایت تیم ملی ما شده است! او باید راه کارلوس کی‌روش را ادامه دهد و این تصمیم هیچ توجیهی ندارد جز آنکه توهین به شعور و شخصیت اهالی فوتبال تلقی شود! یعنی در تمام این سرزمین پهناور بگردیم صد‌ها بلکه هزاران نفر بهتر از این مربی کروات خواهیم یافت، اما آن‌ها که برای فوتبال ما تعیین تکلیف می‌کنند، صرفاً برای دهن‌کجی به علاقه‌مندان فوتبال او را سرمربی تیم ملی کردند! آیا حق این فوتبال نیست که درِ فدراسیونش را گل بگیرند؟!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=4082

ثبت نظر

-