استقلال در فهرست 10 باشگاه برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا

  • کد خبر : 402309
  • 08 فروردین 1400 - 11:09
استقلال در فهرست 10 باشگاه برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا
باشگاه فوتبال استقلال ایران که به‌طور خلاصه استقلال ایران، استقلال تهران و استقلال نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. استقلال تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا دوچرخه‌سواران و سپس تاج نام داشت.این باشگاه با کسب ۳۶ عنوان قهرمانی رسمی در مسابقات استانی، کشوری و قاره‌ای پرافتخارترین باشگاه ایران محسوب می‌شود.
فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) در تازه‌ترین رده‌بندی برترین باشگاه‌های فوتبال به تفکیک قاره در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰، باشگاه استقلال را در فهرست ۱۰ باشگاه برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) قرار داد.
برترین باشگاه‌های فوتبال

ایرنا: فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال(IFFHS) در تازه‌ترین رده‌بندی برترین باشگاه‌های فوتبال به تفکیک قاره در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰، باشگاه استقلال را در فهرست ۱۰ باشگاه برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی) قرار داد.

>>>بیشتر بخوانید:

کرونا به استقلال حمله کرد!

فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال که در سال ۱۹۸۴ در لایپزیش آلمان تاسیس شد، سازمانی است که به ثبت آمار فوتبالی می‌پردازد و در تازه‌ترین فهرست برترین باشگاه‌های هر کنفدراسیون یا فدراسیون را به طور مجزا اعلام کرده است.

برترین باشگاه‌های فوتبال

در فهرست مربوط به AFC در بازه زمانی مذکور، چونبوک موتورز کره جنوبی، الهلال عربستان و اولسان هیوندای کره جنوبی به ترتیب در رده‌های اول تا سوم جای دارند و باشگاه استقلال با قرار گرفتن در رده دهم این رده‌بندی به فهرست ۱۰ باشگاه برتر قاره آسیا پایان داد.

ه نام باشگاه کشور
۱ چونبوک موتورز اف‌سی کره جنوبی
۲ الهلال عربستان
۳ اولسان هیوندای کره جنوبی
۴ اف‌سی‌ سئول کره جنوبی
۵ الاهلی عربستان
۶ سوون بلووینگز کره جنوبی
۷ گوانگژو اورگراند چین
۸ پوهانگ استیلرز کره جنوبی
۹ کاشیما آنتلرز ژاپن
۱۰ استقلال ایران
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=402309

برچسب ها