کرونای انگلیسی از علائم تا آمار کشتگان

  • کد خبر : 397148
  • 18 اسفند 1399 - 12:05
کرونای انگلیسی از علائم تا آمار کشتگان

چند ماهی است که خبر دلهره آوره پدید آمدن کرونای انگلیسی مردم را آشفته کرده است.اما واقعا کرونای انگلیسی خطرناک تر است؟این بیماری چه علائمی دارد؟چگونه بفهمیم  کرونای انگلیسی گرفته ایم؟

علائم “کرونای انگلیسی” تقریبا مشابه کرونای معمولی است، یعنی علائمی مثل تنگی نفس، تب، درد‌های مفصلی، اختلالات گوارشی، سرفه، درگیری ریه و … در افراد بروز می‌کند، اما نکته مهم این است که در کرونای انگلیسی شدت ظهور و بروز این علائم بالا است.

کرونای انگلیسی خطرناک

کرونای انگلیسی خطرناک با یک سرماخوردگی عادی و سبک شروع می شود و در اواسط هفته دوم چهره عوض می کند.
تنها ریه ها رو درگیر نمی کند بلکه قلب هم درگیر می شود، به همین علت مرگ و میر افزایش یافته و حتی میانسالان و جوانان را هم درگیر می کند.
دکتر نمکی اظهار کرد:که کرونای انگلیسی شدیدا کشنده است و بیمار در ۴۸ ساعت بسیار بدحال می‌شود.
قدرت سرایت بالایی داشته و شلوغی مراکز خرید در اسفند ماه قدرت سرایت بیماری را افزایش می دهد. پس بیایید با خود مراقبتی، با تلفات کمتر از موج چهارم گذر کنیم.ویروس انگلیسی قابل کنترل نیست مگر با خود مراقبتی.
کودکان بسیار در خطر هستند پس مراقب کودکانمان باشیم. تمامی افرادی که قبلا به کرونا  مبتلا شدن به علت حساس شدن ریه در معرض خطر بیشتری قرار دارند‌.
در نوع جدید ویروس گاهی در ۴۸ ساعت فرد به شکل وخیم بیماری مبتلا می شود پس در صورت بروز علائم جهت انجام  تست و تشخیص سریع بیماری اقدام کنیم.
>>>بیشتر بخوانید:

کرونای انگلیسی خطرناک

نکات ایمنی

رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: کرونای انگلیسی هزینه زیادی به بیمار تحمیل می‌کند که با رعایت پروتکل‌ها می‌توان با آن مقابله کرد.
پس بهتر است از دو عدد ماسک سه لایه معمولی استفاده کنیم و از حضور در امکان شلوغ و فاقد تهویه مناسب پرهیز کنیم. شستن دست، ضدعفونی کردن خریدهای بیرون، شستن لباس و شستشوی صورت هنگام ورود به منزل را فراموش نکنیم.

آمار کشتگان

روز گذشته سعید نمکی، وزیر بهداشت، از شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش‌یافته و مرگ دو شهروند بر اثر این ویروس در کشور خبر داده بود.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ قربانیان کرونای جهش‌یافته به سه نفر رسید

در شبانه‌روز گذشته ۶۲ نفر در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌ و حدود هفت ‌هزار و ۴۰۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=397148