ترکیب استقلال مقابل فولاد

استقلال تهران در چارچوب بازی‌های هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال عصر امروز در حالی به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت که با تغییرات در کادرفنی مواجه شده است. آبی پوشان به دنبال استعفای محمود فکری و دستیارانش، فعالیت در لیگ برتر و مسابقات ادامه فصل را با فرهاد مجیدی دنبال خواهند کرد.

>>>بیشتر  بخوانید:

مجیدی دوباره مربی استقلال می شود!

فولاد خوزستان

فولاد خوزستان به عنوان یک تیم مدعی خودش را به رتبه چهارم رسانده، در صورت برتری مقابل استقلال ۲۹ امتیازی می‌شود و بالاتر از آبی پوشان قرار می‌گیرد و همین موضوع موجب شد تا این بازی برای کادرفنی جدید استقلال به یک جدال ۶ امتیازی تبدیل شود.

استقلال نسبت به مسابقات گذشته فصل در این بازی تنها داریوش شجاعیان را به دلیل عدم آمادگی کافی پس از پایان آسیب دیدگی در اختیار ندارد و مصدومیت سایر بازیکنان این تیم برطرف شده است. همینطور مهدی مهدی پور هم به جهت سرماخوردگی در تمرین روز گذشته غایب بود و شانسی برای حضور در این بازی ندارد.

سرمربی استقلال که فرصت کمی برای ارزیابی تیم و پیاده سازی تاکتیک‌های مدنظرش در تمرینات را داشته به نظر می‌رسد برای این بازی با ۴ دفاع بازی کند. او فصل گذشته از سیستم ۲-۵-۳ هم استفاده می‌کرد و همانطور که صالح مصطفوی در نشست خبری بازی کردن با سه دفاع را رد نکرد، احتمال دارد که در هفته‌های پیش رو آبی‌ها از این شیوه هم برای حضور در مسابقات بهره بگیرند.

با توجه به دوری کوتاه مدت رشید مظاهری از تمرینات اختصاصی زیر نظر مربی دروازه‌بان‌ها، مشخصا سیدحسین حسینی شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی مقابل قرمزپوشان اهوازی خواهد داشت و از این رو باید او را دروازه‌بان استقلال در بازی امروز بدانیم.

برای خط دفاعی وریا غفوری، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند و محمد نادری ۴ بازیکنی هستند که شانس بیشتری برای به میدان رفتن دارند. در خط میانی غیبت مهدی پور موجب می‌شود که در کنار مسعود ریگی، بابک مرادی، فرشید اسماعیلی و آرش رضاوند شانس بیشتری برای بازی کردن داشته باشند. در خط حمله هم اینطور قابل پیش بینی است که مهدی قایدی و شیخ دیاباته در کنار هم بازی کنند. این دو بازیکن برای مجیدی در فصل گذشته عملکرد مناسبی ارائه کردند و از این رو قابل پیش بینی است که فیکس باشند.