نرو سمیه ساسی مانکن یا آرام جان شجریان؟

  • کد خبر : 396456
  • 12 اسفند 1399 - 10:05
نرو سمیه ساسی مانکن یا آرام جان شجریان؟

نرو سمیه ساسی مانکن جایگزین آرام جان شجریان شد. وقتی هنرمندان و خوانندگان اندیشمند، عامدانه یا از روی کج سلیقگی در گمنامی بمانند و اجازه میدان داری به بزرگان عرصه هنر این سرزمین ندهیم، زمینه رشد کسانی فراهم می گردد که یک شبه و با استفاده از فضای مجازی غیر رسمی بدون حداقل فهم فرهنگی عرض اندام کنند و اینگونه تمام جامعه را به ترس وادارند.

آیا آشنایی نسل جوان با شجریان و شهرام ناظری ها خطرناک تر است یا ساسی مانکن و تتلو و …؟
 تصویری از استاد شجریان
کاش مسولان فرهنگی کشور از راه خطرناکی که در پیش گرفته اند زودتر برگردند.

نرو سمیه ساسی مانکن

پس از انتشار بخشی از ویدیوی تازه‌ ساسی مانکن در اینترنت، بحث درباره‌ی تاثیر این ویدیو با شرکت یکی از ستاره‌های زن بین‌المللی فیلم‌های پورن، بالا گرفته است. پس از انتشار بخشی از ویدیویی که ساسی مانکن از خود در اینترنت منتشر کرد، بحث درباره‌ی تاثیر این ویدیو بالا گرفته است.
الکسیس و ساسی

نرو سمیه و فیلم «ابد و یک روز»

این موزیک ویدیو که کپی شده از فیلم «ابد و یک روز» ساخته‌ی سعید روستایی و دیالوگ معروف «سمیه نرو»‌ نقش نوید محمدزاده در آن است. حالا و سال‌ها پس از تبدیل شدن به‌یک روش پرطرفدار در فضای مجازی و شوخی‌های مختلف با آن، به زمینه‌ای برای ترانه‌ی تازه‌ ساسی مانکن تبدیل شده که ویدیوی آن در پس زمینه‌ای با حضور ساسی در خانه‌ قدیمی این فیلم می‌گذرد.
البته برخی درباره کلیپ تازه ساسی مانکن این‌طور نوشته‌اند که پای «دیپ‌فیک» در میان است، در هر صورت در اصل ماجرا تفاوتی ایجاد نمی‌کند. خود خواننده هم با گریم و لباسی شبیه این شخصیت حضور دارد. ترانه‌ای که در آن می‌شنویم: «مامانو رو حساب کی می‌خوای ول کنی بری. ها؟»
تصوسرس از ساسی مانکن در آهنگ نرو سمیه
این که چه امکانی برای گفتگو با نوجوان امروز ایران که به‌سادگی به‌محتوای این‌گونه ویدیو‌ها دسترسی پیدا می‌کند، فراهم کرده‌ایم؟ آیا او را بدون آگاهی در برابر چنین پدیده‌هایی، تنها گذاشته‌ایم یا عوض انکار کامل چنین محصولاتی که امکان درجه‌بندی سنی آن‌ها در این فضا وجود ندارد، به نیاز‌های آنان توجه کرده‌ایم، چشمان خود را نبسته‌ایم، و شرایطی ایجاد کرده‌ایم که این نسل در خفا و بی‌دفاع، خود را در برابر چنین محصولاتی تنهای تنها ببیند؟
>>>بیشتر بخوانید:
آیا خانواده‌های ایرانی، آگاهی و آمادگی لازم در مواجهه‌ فرزندان‌شان با این قبیل پدیده‌ها دارند؟ آیا انکار کامل این اتفاق‌ها و محصولات در فرهنگ رسمی و عدم بحث درباره‌ آن در سطح اول جامعه، کودک و نوجوان ایرانی را در برابر این پدیده آسیب‌پذیرتر نخواهد ساخت؟
ساسی مانکن
بسیاری از مخاطبان ترانه‌های ساسی در ایران، کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، و بحث این جاست که پخش این ویدیو، چه تاثیر روی این گروه‌های سنی می‌تواند داشته باشد؟ آیا انتشار چنین ویدیویی برای ترانه‌ای که مخاطبانی از گروه‌های سنی پایین هم خواهد داشت، باب توجه به‌این گونه فیلم‌ها را در میان این نسل بیش از پیش نمی‌گشاید؟ پرسش اصلی این است که نوجوان ایرانی، چه‌قدر امکان بحث با والدین و خانواده، و نماینده‌های فرهنگ رسمی دراین‌باره را دارد؟
این‌ها همه پرسش‌هایی است که تنها در صورت فراهم ساختن امکان گفتگوی شفاف میان کارشناسان و آگاه کردن خانواده‌ها و فرزندان‌شان، پاسخ درخوری خواهند یافت. با چشم بستن و انکار کردن، چیزی تغییر نمی‌کند، مشکلی حل نمی‌شود.
تصویری از نوید محمدزاده و پسمان معادی در فیلم «ابد و یک روز» ساخته‌ی سعید روستایی

واکنش های مختلف بعد از انتشار ویدیوی نرو سمیه ساسی مانکن

امین بزرگیان (جامعه‌شناس) نوشت:‏کاری که «ابد و یک روز» با طبقه فرودست کرده بود را حالا ساسی مانکن نماینده‌ی سلیقه و فرهنگ طبقه‌ی خرده بورژوا (یعنی مشتریان همان فیلم) با خود ابد و یک روز کرده است. ابتذال یک دومینو است
این که ساسی مانکن برای کلیپ جدیدش از پورن استار استفاده کرده می‌تونه تاثیرات مخربی روی کودکان و نوجوون‌هایی بذاره که آهنگ‌هاش رو می‌شنون. آهنگ قبلیش رو خیلی از بچه‌ها یه قسمت‌هاییش رو حفظ بودن و الان هم بخشی از بچه‌ها از این اتفاق با احتمال زیادی آگاه و نسبت بهش کنجکاو‌ می‌شن.

نرو سمیه ساسی مانکن و ورود ‏دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم

هانی نوشت: ‏اقدام مستهجن جدید ⁧‫ساسی‌مانکن‬⁩، هم خلاف عقلانیت است هم خلاف انسانیت هم خلاف قانون تمام کشور‌های جهان .. ‏دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم، لازم است به جرم “ترویج عامدانه فساد در بین نوجوانان ایرانی” علیه اون اعلام جرم کند ..
امیلی امرایی (روزنامه نگار و نویسنده) نوشت: تصور اینکه بچه‌ها بفهمن این پورن استاره و برن دنبالش پشتم رو می‌لرزونه. بعد به خاطر فیلترینگ همه‌شون هم به فیلترشکن دسترسی دارن و برنامه‌های کنترل پرنتینگ هم که اینجا اصلا نیست، واقعا این آهنگ از فلج اطفال خطرناک‌تره.
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=396456

ثبت نظر

دیدگاهها بسته است.