به کودکی که رابطه ی جنسی والدین را دیده است، چه بگوییم؟

  • کد خبر : 396394
  • 12 اسفند 1399 - 9:29
به کودکی که رابطه ی جنسی والدین را دیده است، چه بگوییم؟

دیدن رابطه ی جنسی توسط کودک

اگر کودک شما حین سکس شما را ببیند، چه می کنید؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که روز جمعه روی تخت دراز کشیده اید و رابطه ی جنسی با شوهر خود دارید که ناگهان صدای پایی از گوشه ی اتاق می آید. بله، پسر یا دخترتان است. که گوشه ی اتاق ایستاده و شما را نگاه می کند. مانند کوهی از یخ در جای خود خشک می شوید. نمی دانید چه کنید. دست و پای تان را گم می کنید. صورت تان از شرم سرخ می شود و نمی دانید دقیقا چه توضیحی دهید.
اگر شما هم در چنین موقعیتی گیر کردید، چه می کنید؟ اگر می خواهید پاسخ این سوال را دریابید، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آیا شما هم فرزند کوچکی در خانه دارید؟ پس حین سکس، خیلی مواظب باشد. چنانچه احیانا کودک تان دید چه کنید؟ بدانید که این یک بحران نیست. آرام باشید و دلیلی برای آن بیاورید.

اولین آرزوی شما در آن زمان، این است که ای کاش کمتر برهنه بودید. اجازه ندهید زبان بدن تان سیگنال اشتباه به کودک بدهد. اکنون مات و مبهوت مانده اید ولی سعی کنید آرام باشید. و گرنه از استرس شما همه چیز را خواهد فهمید. به او بگویید: واقعا شگفت زده شدیم که تو را اینجا دیدیم. فکر می کردیم در خانه تنهاییم و احتمالا به روشی بسیار شدید که دیدید واکنش می دهیم.سعی کنید احساس کودک خود را قضاوت کنید.

دیدن رابطه ی جنسی توسط کودک ومدیریت آن

دلیل آمدن او به اتاق تان را بفهمید. آیا یک کابوس شبانه سبب شده است که او به اینجا آمده یا صداهای اضافی از اتاق شما. اگر می توانید به چشمان او نگاه کنید و احساسات او را بخوانید. شاید گیج شده یا ترسیده است. اگر خونسرد باشید و حضور ذهن داشته باشید می توانید مکالمه تان را مدیریت نمایید.

رافمن می گوید بچه با دیدن بدن های عرق کرده ی شما می ترسد در این موقع از او بخواهید به تخت بیاید و او را بغل کنید. بله، با توجه به کارهایی که چند ثانیه قبل اتفاق افتاده است، این یک حرکت ناخوشایند خواهد بود. اما کار تمام شده است. بهتر است عادی رفتار کنید چون برداشت کودک شما از حالت تان بسیار متفاوت از کار شما است.

>>>بیشتر بخوانید:

اگر رابطه جنسی نداشته باشید، چه اتفاقی در بدن‌تان می‌افتد؟

درد هنگام رابطه جنسی، دلیل و درمان

اگر مخالف بغل کردن او در این زمان هستید می توانید از او بخواهید به اتاق خود برود و بیست ثانیه دیگر شما به اتاق او خواهید رفت تا با او صحبت کنید.
این زمان اندک به کودک اجازه می دهد مرز ذهنی به تفکرات خود بدهد و شما هم در این فرصت می توانید آرایش صورت خود را پاک و دستبندهای خود را بیرون آورید.

 دیدن رابطه ی جنسی توسط کودک

چه چیزهایی به او خواهید گفت؟

کلید موفقیت شما در این است که به خوبی خود را آرام کنید و به خوبی با او سخن بگویید.برای حفظ آرامش می توانید نفس عمیقی بکشید و به راحتی بگویید: من و پدرت اوقات خاصی با هم سپری کردیم.اگر بتوانید اتاق او را ترک کنید بسیار عالی خواهد بود. به همین سادگی.البته موفقیت شما به سن کودک تان نیز بستگی دارد. برداشت کودک ۴ ساله از حریم خصوصی تا برداشت کودک ۶ ساله بسیار متفاوت است.

دروغ نگویید

چنانچه اتفاقی شبیه این برای شما افتاد و کودک شما این صحنه را دید سعی کنید به او دروغ نگویید. تا می توانید صریح و راست گو باشد.
کودک شما مسابقات کشتی را دیده و احتمالا بعد از دروغ شما خواهد فهمید که دروغ می گویید. پس دروغ گفتن فقط سابقه ی راست گویی شما را خدشه دار می کند.

 دیدن رابطه ی جنسی توسط کودک

صریح سخن بگویید و راست گو باشید

احتمالا در موقعیت واقعا وحشتناکی گیر کرده اید. اما سعی کنید دروغ نگویید. مهم نیست به کودکان چیزی را یاد بدهید که بعدا مجبور به یادگیری آن هستند. بلکه با او صادق باشید فقط جزئیات را برایش توضیح ندهید.

آغاز مکالمه

کودکان ذاتا کنجکاو هستند و باید آن ها را تشویق کنید تا سوالات بعدی را بپرسند. برخی افراد فکر می کنند دانستن در مورد رابطه ی جنسی برای کودکان مضر است اما برعکس این صادق است‌. هر چه کودکان راجع به این موضوع زودتر و بیشتر بدانند، اطلاعات بیشتری دارند و بنابراین بسیار حساب شده تر و محتاطانه تر قدم در مسیرهای مختلف زندگی می گذارند.
توجه کنید دانستن موضوعی و داشتن اطلاعات راجع به چیزی نقطه ضعف محسوب نمی شود بلکه نداشتن اطلاعات سبب ایجاد نقطه ضعف و اشتباهات خواهد شد

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=396394
  • نویسنده : راضیه قوامی

برچسب ها

ثبت نظر

  1. این دو جمله ی آخر مثل این هست که چاقوی تیزی به بچه یا یک فرد دیوانه بدهیم و بگوییم بالاخره روزی نیاز پیدا می کند که از آن استفاده کند؛ بدون در نڟ گرفتن اینکه باعث آسیب های جبران ناپذیری خواهیم شد.
    هرچیزی که روانشناسان خارجی گفتند که وحی منزل نیست، باید ببینیم عقل، عرف، شرع منطق چی میگه، بزرگوار…

  2. حالا راه حل چیه؟