نجات جان مردی ۵۷ ساله پس از هفت بار ایست قلبی

  • کد خبر : 394201
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۲۸
نجات جان مردی ۵۷ ساله پس از هفت بار ایست قلبی
[ad_1]

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، دانکن استیفنسون، مرد ۵۷ ساله انگلیسی، وقتی در حال گشت و گذار در کنار دریاچه با دوستان خود بود، دچار حمله قلبی شد. به دلیل موقعیت روستایی و شرایط بد آب و هوایی، دوستانش در تلاش برای کمک به او بودند تا اینکه سرانجام موفق شدند از تلفن هتل یکی از روستا‌های نزدیک با اورژانس تماس بگیرند و درخواست آمبولانس کنند.

 

متاسفانه خیلی سریع وضعیت این مرد بدتر شد و او از درد شدید و گرفتگی قفسه سینه رنج می‌برد. یک ساعت بعد، آمبولانس آمد و امدادگران فهمیدند که دانکن از یک حمله قلبی شدید رنج می‌برد و همین امر باعث شد، تا آن‌ها درخواست یک هلی‌کوپتر کنند و استیفنسون را به سرعت به بیمارستان منتقل کنند. هنگام نشستن هلی‌کوپتر، قلب مرد برای اولین بار متوقف شد، بنابراین او را به سرعت به سمت بیمارستان بردند و در حین پرواز، امدادگران موفق به بازگرداندن نبض به قلب او شدند و دوباره تا هفت بار قلب او متوقف شد.
وقتی استیفنسون به بیمارستان رسید، تحت عمل جراحی اورژانسی قرار گرفت و در طی آن استنت در یکی از عروق مسدودش قرار گرفت. خوشبختانه استیفنسون بهبودی کامل یافت و تنها سه روز پس از بستری شدن در بیمارستان توانست به خانه خود برگردد.
استیفنسون گفت که او زندگی خود را مدیون خدمه آمبولانس هوایی است که موفق شدند او را زنده نگه دارند و علی رغم اینکه قلبش ۷ بار در هلی‌کوپتر اورژانس متوقف شد پزشکان توانستند دوباره او را به زندگی برگردانند، استیفنسون همچنین از دوستانش که برای نجات او تلاش کردند، صمیمانه تشکر کرد.

[ad_2]

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=394201