تلاش نیروهای جهادی برای اطفای حریق کجور/ ۲۱ هکتار از عرصه جنگلی منطقه کجور طعمه حریق شد

  • کد خبر : 393738
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۴۳
تلاش نیروهای جهادی برای اطفای حریق کجور/ ۲۱ هکتار از عرصه جنگلی منطقه کجور طعمه حریق شد
[ad_1]

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، عبدالرضا سنگاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس اظهار کرد: آتش به تقریبا ۲۱ هکتار از جنگل خسارت وارد کرده، مهار این آتش‌سوزی به علت ارتفاع زیاد، صعب‌العبور بودن و صخره‌ای بسیار سخت بود که بالاخره در بامداد پنجشنبه مهار شده است.

 

سنگاری گفت: پس از وقوع آتش در عرصه‌های جنگلی، ۱۲۰ نیروی حفاظت منابع طبیعی با همکاری یگان محیط زیست، سپاه، بسیج، هلال احمر و مردم اعزام و با تلاش فراوان بامداد پنج‌شنبه موفق به مهار آتش شدند، در حال حاضر منطقه از برف و باران پوشیده شده است.
بسیج و سپاه در همه عرصه‌ها پای کار هستند و این بار برای مهار آتش در منطقه جنگلی کجور نیروهای بسیجی و سپاهی به جبهه جهادی رفتند.
حسین جناسمی فرمانده سپاه نوشهر درباره آتش‌سوزی جنگل‌های نهررود با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه گفت: طی آتش سوزی در منطقه کجور سپاه و بسیج با همراه منابع طبیعی، محیط زیست و مردم از همان ساعات اولیه به‌منظور اطفای حریق و مهار آتش‌سوزی حضور یافتند.
وی اظهار کرد: در این راستا بیش از ۳۰ نفر از نیروهای بسیجی و پاسداران برای کمک به اطفا حریق از همان ساعات اولیه آتش سوزی اعزام شده بودند.
فرمانده سپاه نوشهر بیان کرد: با ورود و به کارگیری این تعداد نیرو در محل حادثه، با کمترین امکانات  آتش سوزی مهار شد. جناسمی فرمانده سپاه نوشهر به‌صورت میدانی در عملیات مهار آتش حضور داشت.

[ad_2]

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=393738