پسرقاتل: مادرم را شبیه جن دیدم!

  • کد خبر : 390774
  • 29 بهمن 1399 - 1:04
پسرقاتل: مادرم را شبیه جن دیدم!

 

 

ساعت ۹ شب ۲۵ بهمن زن میانسالی هراسان با پلیس تماس گرفت و گفت: همسایه طبقه چهارم ما، زن میانسالی است که به‌همراه پسرش زندگی می‌کند. حدود نیم ساعتی می‌شود که صدای داد و فریاد فریبا را می‌شنویم او مدام ما را صدا می‌زند و کمک می‌خواهد. اما از آنجایی که حوصله دردسر و گرفتاری نداریم اول دخالتی نکردیم، اما الان احتمال دادیم جانش در خطر باشد به همین خاطر با پلیس تماس گرفتیم.

قتل با گوشی تلفن

با تماس زن همسایه، مأموران کلانتری ۱۰۴ عباس آباد راهی خانه مورد نظر در خیابان هویزه شدند. اما هر چه در زدند کسی پاسخگو نبود تا اینکه به ناچار آن‌ها در را شکسته و وارد خانه شدند. با ورود به خانه مأموران با جسد خونین زن میانسال در حالی رو به رو شدند که پاهایش را بسته بودند. در کنار جسد گوشی تلفنی قرار داشت که آثار خون روی آن نشان می‌داد در قتل زن ۶۶ ساله از آن استفاده شده است.

در چند قدمی جسد نیز پسر جوان مقتول ایستاده بود. مأموران بلافاصله موضوع را به بازپرس مصطفی واحدی اعلام کرده و لحظاتی بعد بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران به همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی محل جنایت شدند. باتوجه به شرایط روحی پسر ۲۹ ساله با تشخیص پزشک حاضر در صحنه، وی برای درمان به بیمارستان منتقل و تحت مداوا قرار گرفت.

>>>بیشتر بخوانید:

راز قتل مرد مسافربر در عمق چاه

قتل مادر زن در همدان خبر ساز شد

خودکشی بعد از قتل فامیل دور

اظهارات عجیب

در ادامه تحقیقات مشخص شد که مقتول معلم بازنشسته بوده و همسرش که دکتر داروساز بوده، سال‌ها قبل فوت کرده است. از سویی در بررسی‌ها مشخص شد پسرش هومن، پس از گرفتن مدرک لیسانس در رشته نفت، راهی آلمان شده و چهار سال نیز در آلمان در رشته مهندسی حفاری و استخراج نفت ادامه تحصیل داده است.

اما با شیوع کرونا، سال گذشته به ایران برمی گردد و با مادرش زندگی می‌کند. هومن خواهری دارد که او نیز ساکن خارج از کشور است و زمانی که از ماجرای قتل مادرش با خبر شد، به تیم تحقیق گفت که برادرش مشکل روانی دارد و تحت درمان است. با گذشت ۴۸ ساعت از بستری شدن هومن و بهبودی نسبی، تحقیقات از او صورت گرفت.

هومن در نخستین جلسه تحقیقات ابتدا حدود ۱۵ دقیقه سکوت کرد. اما بعد از آنکه سکوتش را شکست با جملاتی مبهم و نامفهوم اظهاراتی را بیان کرد. وی مدعی بود مادرش را شبیه جن دیده است. اما او را نکشته بلکه وی به حالت طبیعی مرده است.
سپس متهم شروع به صحبت به زبان آلمانی و انگلیسی کرد و گفت: من ۴ سال در آلمان درس خواندم. بعد به ایران آمدم تا کنار مادرم باشم.

نکته

بازپرس جنایی با اشاره به نکته مهمی در این پرونده گفت: موضوعی که در این ماجرا قابل تأمل است خودداری در اطلاع‌رسانی بموقع به پلیس و کمک نکردن به زن میانسالی بوده که مدام از همسایه‌هایش درخواست کمک می‌کرده، اما آن‌ها به این موضوع توجهی نکردند شاید اگر بموقع اقدام می‌کردند، احتمال زنده ماندن زن میانسال وجود داشت. این در حالی است که قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و رفع مخاطرات جانی مصوب سال ۱۳۵۴ خودداری از کمک به دیگران در شرایط ذکرشده در این قانون مجازات حبس و جزای نقدی دارد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=390774

برچسب ها

ثبت نظر

-