گلن هادل: چلسی باید با لمپارد مثل کلوپ رفتار کند

  • کد خبر : 38971
  • 24 فروردین 1399 - 12:41
گلن هادل: چلسی باید با لمپارد مثل کلوپ رفتار کند

به گزارش نیوز، گلن ۶۲ ساله که این روز‌ها به عنوان کارشناس و نویسنده در رسانه‌های انگلیسی فعالیت می‌کند، بخش بیشتر صحبت‌هایش را به چلسی اختصاص داد. تیمی که سابقه هدایتش را سالیان قبل به عهده داشته و اکنون به تحلیل درباره چگونگی شرایط تیم فرانک لمپارد پرداخت. از نظر هادل، اگر لمپارد توسط باشگاه حمایت شود چلسی را به موفقیت خواهد رساند.
نیاز‌های لمپارد
از نظر من لمپارد به سیاست نقل و انتقالاتی مشخصی نیاز دارد تا تیمش را در مسیر رو به جلو هدایت کند. اگر لمپارد بازیکنانی را که می‌خواهد بتواند در نقل و انتقالات جذب کند در دو، سه سال آینده شانس فوق العاده‌ای برای موفقیت خواهد داشت. البته بازیکنانی که خودش بخواهد نه شخص دیگری. او تیم را تا الان در تمرین و مسابقه خوب هدایت کرده و برای فاز بعدی باید ببینیم باشگاه چه شیوه‌ای را در نقل و انتقالات در پیش خواهد گرفت.
چلسی مثل لیورپول
چلسی باید با فرانک لمپارد درست مثل شیوه‌ای که لیورپول در قبال یورگن کلوپ داشت برخورد کند. لیورپول به کلوپ فرصت داد تا تیم را دوباره بسازد و بازیکنانی را جذب کرد که این مربی می‌خواست. لمپارد یک مسیر مشخص و تعریف شده نیاز دارد که فکر نمی‌کنم در گذشته چنین چیزی در باشگاه وجود داشته باشد.
مهر تأیید به لمپارد
اگر من هوادار چلسی باشم به نظرم تیم در مسیر درستی قرار دارد. این یعنی فرانک لمپارد دارد کارش را در این شرایط به خوبی انجام می‌دهد و آینده باشگاه درخشان است. او فقط یک سال در دربی‌کانتی بود و سپس با وجود فشار‌های زیادی که به سراغش آمد به چلسی رفت. شما نهایت فکر می‌کردید لمپارد تیم را به رتبه ششم یا هفتم برساند، اما جایی که امروز قرار دارد را بعید می‌دانم کسی پیش‌بینی کرده بود.
شیوه اداره تیم
چلسی کنونی شکل خوبی دارد. شیوه‌ای که آن‌ها بازی می‌کنند و مسیری که فرانک در آوردن بازیکنان جوان در پیش گرفته است همزمان با اینکه در حال کسب تجربه مربیگری در لیگ برتر است، کار او را ویژه کرده است.
خاطره بازی با هادل
من خاطرات زیادی از دوران سه ساله مربیگری‌ام در چلسی دارم که به میانه دهه ۹۰ میلادی مربوط می‌شود. من نقش ویژه‌ای به عنوان مربی در پیشرفت باشگاه داشتم. وقتی هدایت تیم را به عهده گرفتم می‌دانستم چالش بزرگی در پیش دارم. فکر می‌کردم باشگاه برای این چالش از نظر امکانات آماده است، اما وقتی شرایط را دیدم تعجب کردم. وقتی وارد باشگاه شدم گفتم دفتر من کجاست؟ آن‌ها اتاق تلفن را به من نشان دادند.
شرایط چلسی قدیم
مسئله فقط به تغییرات درون زمین خلاصه نمی‌شد. من باید دید ذهنی باشگاه نسبت به شرایط بیرون از زمین را هم تغییر می‌دادم. برای مثال امکانات باشگاه و زمین تمرین به اندازه کافی خوب نبود، باشگاه بدنسازی نداشتیم، سالن غذاخوری وجود نداشت و فقط یک مشت صندلی کهنه در باشگاه پیدا می‌شد. من یک نفر بودم و باید ۵۰ تکه را به‌هم وصل می‌کردم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=38971

ثبت نظر

-