دلایل حزب کارگزاران برای شرکت در انتخابات اعلام شد/گلایه از شورای عالی سیاستگذاری

  • کد خبر : 3860
  • 24 بهمن 1398 - 3:21

به گزارش نیوز به نقل از ایسنا ،در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

سرانجام پس از دو جلسه فوق‌‌العاده‌‌ی شورای مرکزی و دو نشست فشرده‌‌ی کمیته سیاسی برای بررسی تصمیم «شورای‌‌عالی سیاست‌‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌‌طلبان» و ساعت‌‌ها بحث و گفت‌‌وگوی شفاف میان موافقان و مخالفان، حزب «کارگزاران سازندگی ایران» تصمیم گرفت همچون دیگر شهرهای کشور (که امکان فهرست دادن وجود دارد) در شهر تهران هم «در حد مقدورات» فهرست انتخاباتی دهد.

صادرکنندگان این بیانیه علی رغم انتقاد از وضعیت موجود اعلام کردند:

۱- ما «به خاطر ایران» رأی می‌‌دهیم

۲- ما «به نام دموکراسی» رأی می‌‌دهیم

۳ ما «به رسم اصلاحات» رأی می‌‌دهیم

صادرکنندگان این بیانیه همچنین با اشاره به اهداف خود از شرکت از انتخابات خاطرنشان کردند: با وجود انتظاری که از «شورای‌‌عالی سیاست‌‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌‌طلبان» در «حفظ وحدت تشکیلاتی» اصلاح‌‌طلبان و انجام تنها ماموریت این شورا در «راهبری مبارزه انتخاباتی» داشتیم، برای برافراشته نگه داشتن پرچم اصلاح‌‌طلبی در هر حوزه انتخابیه که بتوانیم نامزد اصلاح‌‌طلب معرفی کنیم از جمله شهر تهران فهرست می‌‌دهیم تا از راه‌‌های قانونی بتوانیم:

*«نظام انتخاباتی» کشور را اصلاح کنیم و آن را بر «نظام حزبی» منطبق سازیم و از آنجا که شورای نگهبان صراحتا مسئولیت رقابت و مشارکت در انتخابات را از دوش خویش برداشته است، در تعامل با همه‌‌ی حاکمیت چاره‌‌ای برای این دو بحران بیابیم و قانون انتخابات را اصلاح کنیم.

 *با تقویت «نظارت» و «شفافیت» در قانون‌گذاری  مانع از آن شویم که در انتخابات مجالس آینده، ده‌ها نماینده وقت مجلس به دلایل مبهم رد صلاحیت شوند.

*با نظارت درست بر دولت، شجاعت در تصمیم‌‌گیری را در آن تقویت کنیم و از زمین‌‌گیر شدن دولت در شرایط تحریم‌‌های سخت خارجی جلوگیری کنیم و دولت را وادار به تحرک و ابتکار عمل کنیم.

* با انجام «اصلاحات ساختاری» در اقتصاد ایران در کنار توجه به «عدالت مدنی» مانع از تصمیم‌‌گیری‌‌های نادرست مانند «قانون تثبیت دستوری قیمت‌‌ها» در مجلس هفتم یا «شوک درمانی» در افزایش قیمت بنزین شویم.

* راه را بر مشارکت زنان و جوانان در انتقال قدرت و مسئولیت بگشاییم و راهبرد رهبری برای «گام دوم انقلاب» و انتقال قدرت به نسل جوان را مانند اصول‌گرایان محدود به جوانان یک جناح سیاسی نکنیم.

* با حمایت از چرخه کار‌آفرینی و سرمایه ملی در شرایط تحریم از تعمیق فقر و شکاف طبقاتی جلوگیری کنیم و طبقه متوسط را از نابودی دور سازیم و از تداوم و تعمیق شکاف فقیر و غنی و افزایش جمعیت طبقه محروم با توسعه همه‌‌جانبه، پایدار و متوازن همه کشور جلوگیری کنیم و با حفظ سلامت اداری کشور از حقوق مالکیت حمایت کنیم.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است:

کارگزاران سازندگی ایران به عنوان حزبی با سابقه‌‌ی نزدیک به ربع قرن فعالیت همچنان تنها راه اصلاحات را توسعه همه‌‌جانبه می‌‌داند و به پیروی از راهی که آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی گشود توسعه و سازندگی ایران را مقدمه‌ اقامه همه ارزش‌‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و دینی می‌داند. ما در کنگره ملی سال ۱۳۹۷ از ضرورت حل بحران «کارآمدی» به عنوان باطن همه بحرا‌ن‌‌های دیگر گفتیم و اکنون به «پارلمانی کارآمد» می‌‌اندیشیم. ما در پی احیای تکنوکراسی و فن‌سالاری و تخصص‌‌گرایی به جای رقابت‌‌های صرفا جناحی هستیم.

همچنین در بخش دیگر این بیانیه آمده است:

ما «کارگزاران سازندگی ایران» به همه هواداران و شهروندان این «برنامه‌‌ی اصلاح‌‌طلبانه» تعهد می‌‌دهیم به زودی طرح‌‌های کارشناسی و قانونی خود برای پیگیری این «اهداف میان‌ مدت» و «برنامه‌‌ ۱۰ ماده‌‌ای» را اعلام کنیم و از همه اعضای فراکسیون محتمل «کارگزاران سازندگی ایران» در مجلس یازدهم برای انجام این برنامه‌‌ها و گزارش دقیق پیشرفت آنها به موکلان خویش، تعهد تشکیلاتی بگیریم و آن را منظماً در نشریه حزب (روزنامه سازندگی) اعلام کنیم.

کارگزاران سازندگی ایران چه پیروز شود، چه شکست بخورد، این انتخابات را نه پایان که آغاز راه می‌‌داند.

راه عبور از «ناامیدی» در جامعه، اعتراض به «انحصار‌طلبی» در سیاست و احیای «کارآمدی» در اقتصاد و همه‌ حکومت بخصوص مجلس است… نه با «انفعال»، که با «مشارکت» و «رقابت» و «مسئولیت‌‌پذیری» در هر سطحی که حاکمیت مجال دهد و ملت رای دهد. اما ما هرگز جا نمی‌‌زنیم. ما اصلاح‌‌طلبیم و اصلاح‌‌طلب می‌‌مانیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3860

ثبت نظر

-