سیاسیون توئیترباز؛ از صادقی و ظریف تا رائفی‌پور و عباسی

  • کد خبر : 384308
  • 15 بهمن 1399 - 3:39
سیاسیون توئیترباز؛ از صادقی و ظریف تا رائفی‌پور و عباسی

برترین‌ها: شبکه اجتماعی «توییتر» این روز‌ها پاتوق برخی از سیاسیون است تا اظهارنظرهایشان را نسبت به اتفاقات روز بیان کنند. اما چهره‌های سیاسی در توییتر دقیقا چه کار می‌کنند؟

با اینکه توییتر از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام قدیمی‌تر است اما به تازگی دوباره میان ایرانی‌ها به خصوص مسئولین و سیاسیون کشور رونق گرفته‌است طوری که هر روز به تعداد سیاسیون این شبکه اجتماعی اضافه می‌شود. تا نظرتشان را در صفحه توییتر خود تنها در ۱۴۰ کاراکتر بنویسند. حضور زیاد چهره‌های شناخته شده سیاسی در این شبکه اجتماعی باعث شده توییتر برای ما ایرانی ها کاملا رنگ و بوی سیاسی داشته باشد و بیشتر محتواهای فارسی آن اظهارنظرهایی از این دست باشند. اما در صفحه توییتر چهره‌های مهم و سیاسی کشور چه می‌گذرد؟

حسن روحانی؛ رئیس‌جمهور با اکانت Rouhani_ir در این شبکه اجتماعی عضویت دارد که این حساب کاربری توسط دفتر ریاست جمهوری اداره می‌شود و محتوای آن نیز به اظهارنظرهای روحانی، برنامه‌ها، دیدار و سفرهای او اشاره دارد. هرچند که گاهی اوقات هم این حساب مطالبی با رویکرد غیرخبری در این فضا منتشر می‌کند و حتی گاهی اوقات پاسخ کاربران را می دهد!

دو توئیت آخر حساب کاربری روحانی:

پیوستن رئیس جمهور به پویش ایران همدل

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

تشکر از ریاست دوازده ساله علی لاریجانی بر مجلس

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


ظریف؛ وزیر امور خارجه با اکانت JZarif در این شبکه اجتماعی عضویت دارد . جواد ظریف از همان ابتدای تصدی وزرات خارجه رابطه خوبی با شبکه‌های اجتماعی داشت و در فیسبوک و توییتر پیام‌هایی برای مخاطبان فارسی و انگلیسی زبان خود می‌گذاشت و حتی کامنت‌هایشان را نیز پاسخ می‌گفت. توییتر آقای ظریف توسط شخص خودش اداره می‌شود و پرطرفدارترین فرد سیاسی توییتر میان ایرانی‌هاست.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت مهم حساب کاربری ظریف:

توئیت ظریف پس از دیدار با همتای سوئیسی‌اش

محمد جواد ظریف در توییتر خود در مورد دیدار با وزیر خارجه سوئیس نوشت: از میزبانی ایگنازیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس در صدمین سالگرد روابط دیپلماتیک بسیار خوشحالم. روابط بر مبنای احترام متقابل دوام می‌یابد. درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی مذاکراتی فوق العاده داشتیم. با تشکر از تلاش‌های سوئیس برای تضعیف بار زورگویی ‌های آمریکا، بازگشت به تجارت عادی، اولویت جهانی است.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

واکنش ظریف به انفجار بیروت

ظریف نوشت: ذهن و دعای ما با مردم بزرگ و مقاوم لبنان است. ایران همانند همیشه کاملاً آماده است به هر نحوی که ضروری باشد کمک‌رسانی کند. لبنان قوی بمان.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


عطاءالله مهاجرانی؛ وزیر ارشاد دولت محمد خاتمی با اکانت MohajeraniSayed در این شبکه اجتماعی عضویت دارد. وی نمایندهٔ شیراز در دوره اول مجلس شورای اسلامی، معاون پارلمانی نخست‌وزیر در دوران نخست‌وزیری میرحسین موسوی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در دوران هاشمی رفسنجانی و همچنین وزیر ارشاد در دورهٔ اول ریاست‌جمهوری خاتمی بود. او همچنین عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تربیت مدرس بود و هم‌اکنون در بریتانیا سکونت دارد.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت خبرساز مهاجرانی:

انتقاد تند عطاءالله مهاجرانی از ترامپ

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

واکنش مهاجرانی به جمله معنادار رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر عراق

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


محمود صادقی؛ نماینده دور دهم مجلس با اکانت mah_sadeghi در این شبکه اجتماعی عضویت دارد.

محمود صادقی سیاستمداراصلاح طلب، حقوق‌دان، مدرس دانشگاه و نماینده سابق تهران در دهمین دوره مجلس است، که هم‌ اکنون به‌عنوان دانشیار رشته حقوق در دانشگاه تربیت مدرس و نیز عضو کانون وکلای دادگستری، فعالیت می‌کند. در آبان ۱۳۹۵، صادقی در نطقی در مجلس از مقامات خواست، در خصوص شایعات موجود درباره واریز میلیاردها تومان از وجوه قوه قضاییه به حساب‌های شخصی رئیس وقت این قوه، توضیح بدهند که خبرساز شد.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت جنجالی صادقی: 

کنابه فتاح درباره حوادث روستای ابوالفضل اهواز

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

انتقاد از تیتر کیهان درباره شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


علی‌اکبر رائفی‌پور؛ تئوریسین اصولگرا با اکانت a_raefipour1 در این شبکه اجتماعی عضویت دارد.

علی‌اکبر رائفی‌پور؛ سخنران و فعال سیاسی اصولگرا است که با سخنرانی‌های متعددی که در دانشگاه‌ها درباره فراماسونری، صهیونیسم، مهدویت انجام می‌دهد، شهرت پیدا کرده‌است. در حال حاضر گستره سخنرانی‌های وی به تمامی علوم تسری یافته‌است. اظهارنظر‌ها و سخرانی‌های رائفی‌پور عموما در شبکه‌های اجتماعی واکنش ایجاد می‌کند. منتقدان وی معتقدند که او چندان علمی صحبت نمی‌کند که بتوان با زبان علم پاسخش را داد!

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت جنجالی رائفی پور: 

واکنش به حذف قرآن از تصویر کتاب اول دبستان

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

کنایه به ادعای ساخت حوزه علمیه توسط دولت روحانی

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


حسن عباسی؛ تحلیل‌گر مسائل سیاسی اصولگرا با اکانت hasan_abbasi در این شبکه اجتماعی عضویت دارد.

حسن عباسی؛ سخنران و تحلیل‌گر مسائل سیاسی و نظامی است. شهرت او به دلیل سخنان عجیب و جنجالی در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست، سینما، فرهنگ، اقتصاد، تاریخ و فلسفه است. به گفتهٔ برخی رسانه‌ها او تخصص آکادمیک و سابقه روشنی در هیچ‌کدام از این زمینه‌ها ندارد!

سیاسیون حاشیه‌ساز توئیتر (1)

دو توئیت خبرساز عباسی: 

پیش‌بینی فروپاشی نظام سیاسی آمریکا

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

انتقاد تند از سیاست اقتصادی دولت روحانی

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات با اکانت azarijahromi در این شبکه اجتماعی عضویت دارد.

محمدجواد آذری جهرمی در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. آذری جهرمی در سال آخر فعالیت دولت یازدهم، برای مدت کمتر از یک سال، از ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶ به عنوان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (محمود واعظی) و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت فعالیت می‌کرد. وی نخستین وزیر جمهوری اسلامی ایران است که پس از انقلاب ۱۳۵۷ متولد شده‌است. به عبارتی جوانترین وزیر دولت دوازدهم و نیز جوانترین مدیر ارشد اجرایی ایرانی می‌باشد. وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی خصمانه آذری جهرمی را به فهرست تحریم‌های خود افزوده است.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت خبرساز جهرمی:

شکست پرژوه پرتاب ماهواره ظفر

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

سوپرایز جنجالی جهرمی

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر


صادق زیباکلام؛ استاد علوم سیاسی با اکانت sadeghZibakalam در این شبکه اجتماعی عضویت دارد.

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی با گرایش اصلاح‌طلبی و نوآزادی‌خواهانه است. او دکترای علوم سیاسی از دانشگاه برادفورد دارد و هم‌اکنون استاد تمام دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است که بیشتر اظهارنظرهای وی در حوزه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی موجی از واکنش ها را در پی داشته است.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت پرحاشیه زیباکلام:

انتقاد از توقیف روزنامه جهان صنعت در پی انتشار آماری درباره کرونا

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

گلایه از مواضع جنجالی شهاب حسینی

سیاسیون حاشیه‌ساز توئیتر (1)


وحید یامین‌پور؛ فعال رسانه‌ای اصولگرا با اکانت yaminpour در این شبکه اجتماعی عضویت دارد.

وحید یامین‌پور؛ فعال رسانه‌ای اصولگرا است، که هم‌اکنون به عنوان مدرس دانشگاه امام صادق فعالیت می‌کند. یامین پور از سال ۱۳۸۱ در صدا و سیما آغاز به کار کرد. او از مؤسسان سازمان هنری رسانه‌ای اوج و از مدیران اولیه شبکهٔ افق است که همچنان به عنوان یکی از سیاست گذاران این شبکه شناخته می‌شود. وی سابقه اجرا در برنامه «رو به فردا» و «جهان آرا» را در کارنامه خود دارد.

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

دو توئیت جنجال برانگیز یامین‌پور:

در واکنش به حذف آرشیو برنامه «جهان آرا»

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

کنابه به قهر محسن تنابنده از تلویزیون به خاطر حواشی «پایتخت»

سیاسیون حاشیه ساز توئیتر

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=384308

ثبت نظر

-