چهره سیاسیون در سینما؛ از احمدی‌نژاد تا سعید امامی!

  • کد خبر : 384012
  • 15 بهمن 1399 - 0:42
چهره سیاسیون در سینما؛ از احمدی‌نژاد تا سعید امامی!

برترین‌ها: بازسازی چهره اهل سیاست در فیلم‌های سینمایی، در این سال‌ها شدت گرفته، این مطلب مروری بر این بازسازی‌هاست.

شاید بتوان گفت بیشترین حضور شخصیت های سیاسی در فیلم های محمد حسین مهدویان است. مهدویان در فیلم «ایستاده در غبار» که براساس زندگی شهید احمد متوسلیان است محسن رضایی و هم چنین در فیلم «ماجرای نیمروز» شهید بهشتی را نشان داد.


محمد مصدق و آیت الله طالقانی 

فیلم «غلامرضا تختی» که براساس زندگی پرفراز و نشیب غلامرضا تختی به کارگردانی بهرام توکلی، محصول سال ۱۳۹۷ است. فرهادآئیش در نقش محمد مصدق و حمیدرضا آذرنگ در نقش آیت الله طالقانی در این فیلم بازی ‌کردند.

چهره های سیاسی در فیلم های ایرانی

در این فیلم از تولد تا مرگ غلامرضا تختی و سه فاز از زندگی او در مقطع کودکی، نوجوانی و بزرگسالی به نمایش در آمده است.


امام خمینی (ره) و احمد خمینی

«فرزند صبح» به نویسندگی و کارگردانی بهروز افخمی که تقریبا تنها فیلمی است که در این سال‌ها به طور خاص با محوریت شخصیت امام خمینی (ره) در سینما ساخته شده است.

چهره های سیاسی در فیلم های ایرانی

فیلم «فرزند صبح» با بازی عبدالرضا اکبری در نقش امام خمینی در میانسالی، محمدرضا شریفی‌نیا در نقش سیداحمد خمینی و هدیه تهرانی در نقش دایه امام خمینی (ره) ساخته شده است.


شهید مصطفی چمران

فریبرز عرب نیا در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، ایفاگر نقش مصطفی چمران بود. این فیلم حواشی بسیاری داشت، در سکانس های پایانی فیلم به دلیل حضور نداشتن عرب نیا، سرصحنه، از بدل استفاده شد.

چهره های سیاسی در فیلم های ایرانی

«چ» روایت دو شبانه روز (۲۵ تا ۲۷ مرداد ۱۳۵۸) حضور دکتر مصطفی چمران معاون نخست‌وزیر در شهر پاوه است. او به اتفاق تیمسار فلاحی به عنوان نمایندۀ دولت به کردستان آمده است.  


شباهت‌های حاشیه ساز

حمید لولایی با گریم حسن روحانی

فیلم «سه بیگانه» به کارگردانی مهدی مظلومی در سال ۱۳۹۴ ساخته شده است. شباهت گریم حمید لولایی با حسن روحانی در این فیلم مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود.

چهره های سیاسی در فیلم های ایرانی

«سه بیگانه»، داستان سه مامور خارجی است که برای انجام عملیاتی با نقشه دقیق وارد ایران می‌شوند، اما از لحظه ورود اتفاقاتی می‌افتد که نقشه آن‌ها بهم می‌ریزد.


جواد عزتی با گریم سعید امامی

فیلم «ماجرای نیمروز» در سال ۱۳۹۵ ساخته شده است. شباهت گریم جواد عزتی با سعید امامی از حاشیه‌های فیلم در جشنواره فجر بود. تهیه کننده فیلم درباره این شباهت گفت: سعید امامی اصلا در آن زمان در سپاه حضور نداشته است و این شباهت اتفاقی بوده است.

چهره های سیاسی در فیلم های ایرانی

«ماجرای نیمروز» روایتی از سال‌های اول انقلاب، بعد از بنیوزری بنی صدر از ریاست جمهوری است که سازمان مجاهدین اقدام به عملیات تروریستی در کشور می کردند. از سوی دیگر، سازمان اطلاعات و سپاه با همکاری هم به دنبال دستگیری اعضای گروه مجاهدین خلق می‌باشند.


جمشید هاشم پور با گریم احمد طبری

جمشید هاشم‌پور در سریال «آقازاده» نقشی با گریم مشابه به چهره اکبر طبری؛ که این روز‌ها در دادگاه حاضر است و معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه بوده که در مفاسد گسترده‌ای دست داشته، بازی می کند.

چهره های سیاسی در فیلم های ایرانی

مهدی سلطانی در نقش دکتر بحری سریال «آقازاده»، کاراکتری شبیه محمدعلی نجفی یکی از سیاسیون جنجالی یکی دو سال اخیر دارد که پس از یک دوره طولانی رابطه مخفیانه با زنی، این رابطه را علنی کرد و او را به ضرب گلوله کشت.


محمود احمدی نژاد در فیلم موافقت اصولی

امیر پورکیان کارگردان سینما اعلام کرد که ویدئوی منتشر شده از رقص بدل «محمود احمدی نژاد» در خیابان های تهران، بخشی از فیلم جدیدش«موافقت اصولی» است.

چهره سیاسیون در سینما؛ از احمدی‌نژاد تا سعید امامی!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=384012

ثبت نظر

-