مایکت با ۲۵ میلیون نصب فعال به استقبال ۱۴۰۰ می‌رود

 • کد خبر : 379288
 • 12 بهمن 1399 - 17:42
مایکت با ۲۵ میلیون نصب فعال به استقبال ۱۴۰۰ می‌رود
 • جناب آقای رحیمیان لطفا کمی مایکت را به ما معرفی کنید تا بیشتر با این اپ استور، برند و مجموعه مایکت آشنا شویم.

مایکت به عنوان یک استور اندرویدی فضای مناسبی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های مختلف خود را عرضه کنند و همچنین کاربران می‌توانند به راحتی و عمدتا به صورت رایگان و با اینترنت نیم بها، برنامه‌های مورد نیاز خود را به‌روزرسانی یا دانلود کنند. مایکت فعالیت خود را از پاییز ۱۳۹۰ شروع کرد. تیم مایک خانوادهی ۵۰ نفری است که به پشتوانهی حضور اعضای ساعی و توانمندش، روز به روز مسیر رشد را طی می‌کند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که مایکت زیر مجموعه‌ی گروه حصین و یکی از ۱۰ شرکتی است که تحت عنوان هلدینگ حصین مشغول به فعالیت است. از دیگر شرکتهای زیر مجموعه هلدینگ حصین علاوه بر مایکت می‌توان به طاقچه، پلتفرم تبلیغاتی مگنت، گوشی شاپ، ترابرنت و مجموعه‌ای از شرکت‌هایی که در زمینه‌ی خدمات مالی، بانکی، پرداخت، امنیت و ارتباطات فعالیت دارند اشاره کرد.

 • تعداد کاربران فعال، برنامه‌ها و توسعه‌دهندگان مایکت در حال حاضر چه تعدادی هستند؟

در حال حاضر ما ۱۰ میلیون کاربر داریم که به صورت ماهانه به مایکت سر میزنند و همچنین ۲۵ میلیون نصب فعال داریم.  

تعداد برنامه‌هایی که تا الان در مایکت عرضه شدهاند حدود ۳۶۰ هزار برنامه است و این تعداد همواره در حال افزایش است. روزانه صدها برنامهی داخلی و خارجی برای بررسی، به دست ما میرسند و هر کدام از این اپ‌ها اگر استانداردهای لازم را داشته باشند به جمع برنامههای موجود در مایکت اضافه میشوند.

 • این روزها که اپ استورهای مختلفی درحال فعالیت هستند، مایکت چه ارزش افزودهای به مخاطب ارائه می‌دهد؟

یکی از مواردی که به دنبالش هستیم، خلق ارزش افزوده است. بعضی وقتها منظور از ارزش افزوده آوردهای چشم‌گیر و بزرگ است و در بعضی موارد جزئیات هستند که با ایجاد تغییرات، ارزش افزوده به حساب میآیند. در استورهای اندرویدی که سرویس پایه آنها یکسان است و خدمات ابتدایی آنها از یک نظم پیروی میکنند، هدف ایجاد تغییرات شگرف نیست. در این نوع سرویسها که مخاطب وارد پلتفرم شده و بعد از جستجو برنامهی موردنظر خود را پیدا میکند این سیستم و مسیر مشتری تقریبا یک شکل است. البته ممکن است در این مسیر کیفیت فرق داشته ‌باشد اما کلیات کار یکسان است.

نکتهی مهم اضافه کردن جزئیات و تفاوتهایی است که شاید هر یک به تنهایی آنچنان به چشم نیایند اما مجموعهی این خدمات باعث رشد چشمگیر مایکت شده‌است. روشن است این رشد و پایداری به سبب رضایت مخاطب و کاربر مایکت از امکانات، شرایط و تغییرات بوده است.

از جمله امکانات جدید و کاربردی مایکت میتوان به شبکه اجتماعی مایکت (ماینت) اشاره کرد. مخاطبین در این فضا میتوانند پروفایل داشته باشند و در فضایی که در اختیار دارند محتوا تولید کنند، نظرشان را درباره برنامههای مختلف درج کرده و با دیگران به تبادل نظر بپردازند. در حقیقت ماینت یک شبکهی اجتماعی تخصصی برای کاربران و علاقه‌مندان به اپلیکیشنها است.

از دیگر مزایای مایکت می‌توان به تمایل و توجه ما به سردبیری محتوا اشاره کرد. مایکت صرفا عرضه‌کنندهی برنامهها نیست بلکه ما به دنبال ارائهی توضیحات جامع و مناسب هستیم. محتواهایی که برنامههای ما را به خوبی معرفی کرده، از ضعف و قدرت برنامه گفته، راجع به خصوصیات آنها توضیح داده و مسیر انتخاب و استفاده از برنامه را برای کاربران واضح سازد.

البته در این میان بخشی از ارزش افزودهی مایکت پشت پردهی تولید و عرضهی محصول است. برنامهها و تلاشهایی که در زمینهی افزایش سرعت و کیفیت دانلود و … انجام میشوند در همین گروه به حساب میآیند.

یکی دیگر از جذابیتهای مایکت برای کاربران، فراهم کردن شرایط دانلود با اینترنت نیم بهاست. در صورتی که مخاطب از داخل کشور اقدام به دانلود و به روزرسانی برنامه و بازیها از مایکت کند حجم اینترنت مصرفی نیم‌بها محاسبه میشود.

طبق گزارشها، ترافیک مصرفی ماهانه در مایکت حدودا ۵۵۰۰ ترابایت است که به واسطهی دانلود نیمبها، ماهانه مبلغی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان در هزینهی مخاطبین صرفهجویی میشود.

وحید رحیمیان مدیر عامل اپ استور مایکت

 • دلیل اینکه اینترنت مصرفی در زمان استفاده از مایکت و دانلود اپها و هنگام به‌روزرسانی نیم بها محاسبه میشود چیست؟

با توجه به قوانین وضع شده، در حال حاضر در سرویسهایی که از سرورهای داخل کشور استفاده میکنند به این جهت که استفاده از این سرورها بار و هزینهی ارزی برای کشور ندارند هزینه استفاده از اینترنت برای کاربران نیز نیمبها محاسبه میشود. این شرایط برای سرویسهایی مثل vod و اپ استورها که مخاطب باید از حجم اینترنت بالایی برای دانلود و به روزرسانی استفاده کند ارزش افزودهی چشمگیری به حساب میآید. بنابراین استفاده از مایکت، دانلود و به‌روزرسانی برنامهها و… و. همه و همه در مایکت با اینترنت نیم بها انجام میشوند.

 • چطور مایکت می‌تواند خیلی سریع آخرین آپدیت هر برنامه‌ای را ارائه دهد؟

در مایکت دو گروه برنامه وجود دارد. یک گروه برنامههایی که توسط توسعه‌دهندگان داخلی ارائه شده و یک گروه برنامه‌های خارجی است. به روزرسانیهای برنامههای داخلی به سبب ارتباط و هماهنگی بسیار خوب مایکت با توسعه دهندگان بسیار سریع و در اولین زمان ممکن انجام میشود و دربارهی به روزرسانی اپلیکیشنهای خارجی زیرساختها و شرایط فنی مناسبی فراهم شده تا بلافاصله بعد از به روزرسانی و انتشار این برنامهها از سوی توسعهدهندگان خارجی، پروسهی به روز رسانیها در مایکت نیز آغاز میشود.

 • مایکت ادعا دارد محتوایی که ارائه میدهد کاملا امن و تست شده است و علاوه براینکه برنامه‌ها ویروس ندارند سازگار با گوشیهای هوشمند مختلف هستند. چطور چنین محتوایی از جانب مایکت قابل ارائه است؟

یکی از اولین اقدامات جهت بررسی برنامهها در مایکت، بررسی سیستمی محصولات و برنامهها است. در مرحله بعد تک تک برنامهها توسط نیروهای متخصص روی گوشیهای مختلف تست میشوند. در این مرحله برنامهها هم توسط آنتی ویروسهای مختلف بررسی دقیقی شده و هم از سازگاری برنامه با گوشیهای متفاوت مطمئن می‌شویم. این مرحله کمک میکند تا از سلامت برنامه مطمئن شویم و خیالمان راحت باشد که هیچ کدام از آن‌ها به گوشی کاربران صدمهای نمیزنند.

یکی از قابلیتهایی که مایکت در اختیار کاربران خود قرار میدهد، ارائه برنامههای مختلف، متناسب با مشخصات تلفن همراه کاربران است. برای مثال شاید یک برنامه با اندروید ۶ سازگار بوده اما با اندروید ۴ سازگاری لازم را نداشته باشد. مایکت هنگام دانلود برنامه توسط تلفن همراهی که اندروید آن پایین تر از ۶ است و ممکن است سازگاری لازم را با برنامه نداشته باشد، به مخاطب اخطار میدهد تا برای دانلود چنین برنامهای زمان و هزینهای هدر ندهد.

 • جایگاه مایکت را در کنار رقبای اصلی خود چطور میبینید؟  

در کنار مایکت، اپ استورهای مختلفی فعالیت دارند و میتوان دلیل وجود چنین اپ استورهایی در کنار گوگلپلی را عدم توانایی مخاطب در استفاده تمام و کمال از گوگلپلی و مزایای آن دانست. این امکان وجود دارد که به دلایل مختلف برخی از امکانات گوگلپلی در بعضی کشورها در دسترس نبوده و مخاطبین امکان استفاده از همهی امکانات را نداشته باشند. اپ استورهای بومی تلاش میکنند تا چنین مشکلاتی را از مسیر کاربران حذف کرده و استفاده از طیف وسیعی از امکانات و برنامهها را برای مخاطبین ممکن سازند.

مایکت تمامی این خدمات را به زبان فارسی ارائه میدهد که همین امر سبب سهولت استفاده از برنامه توسط کاربر فارسی زبان میشود.   در بازار داخلی نیز مایکت رقبای قوی دارد که در دو سال اخیر با توجه به تلاشهای تیم متخصصین، فاصلهی مایکت با آنها بسیار کاهش یافته و حتی توانسته برتریهایی نیز به دست آورد.

 • مایکت چه نیازهایی از کاربر را برطرف میکند؟ و گروه هدف‌تان چه کسانی هستند؟

مخاطب مایکت رنج و بازهی سنی وسیعی دارد. مخصوصا این روزها که به واسطهی همهگیری کرونا افراد بیشتری به استفاده از گوشیهای هوشمند و برنامههای مختلف رو آوردهاند اپ استورها نقش پررنگی در آسان‌سازی دسترسی مخاطبین به برنامهها دارند. بنابراین گروههای سنی مختلف از قشرهای متفاوت جامعه، مخاطب هدف مایکت هستند تا نیاز بازار برای دسترسی به‌صرفه، سریع، راحت و مناسب به برنامهها را برطرف سازند.

یکی از جذابیتهای مایکت پیشنهاد برنامه به هر کدام از کاربران، متناسب با پروفایل کاربری و برنامههایی که قبلا استفاده کردهاند است.  

 • برای حضور قویتر در این فضا چه برنامههایی در آینده دارید؟

حضور مایکت و فعالیتهای ما در زمینهی فنی، شبکه، تحلیلهای مختلف، مسائل زیر ساختی و… و. پیش از این نیز بسیار قوی و حرفهای بوده است و در آینده نیز با تمام قوا در این مسیر حرکت میکنیم. اما شاید به دلایل مختلفی در بحث مارکتینگ و معرفی امکانات و مزایای مایکت تا پیش از این کمرنگتر عمل کرده باشیم که در حال حاضر اقدامات ویژه و موثری برای معرفی مایکت در حال انجام است.

فعالیتهای مایکت در زمینهی آنالیز و تحلیل برنامهها، معرفی و آموزش و به طور کلی تولید محتوای کاربردی از جمله فعالیتهایی است که به حضور قویتر ما در این مارکت کمک میکند.

 • مایکت در راستای آسان‌سازی استفاده کاربر از این برنامه چه تمهیداتی داشته و چه مزایایی دارد که احتمال می‌دهید مخاطب نسبت به آن شناخت کمتری داشته باشد؟

یکی از تلاشهای مایکت، ایجاد فضای مناسب برای کاربران است تا بتوانند استفادهی راحتتری از امکانات مایکت داشته باشند، در این مسیر از نظرات مستقیم و غیرمستقیم کاربران، الگوهای رفتاری و مواردی از این دست استفاده میشود تا تغییرات محصول به بهترین شکل انجام شود و برای بهترسازی تجربهی کاربر تلاش میکنیم.

از جمله دیگر مزایایی که مایکت ارائه میدهد صرف حجم اینترنت کم‌تر در زمان به روزرسانی برنامهها است و کاربر فقط برای بخشهای تغییر یافته در برنامهی جدید و به روز شده، اینترنت مصرف میکنند. بنابراین علاوه ‌بر اینکه کاربران از اینترنت نیم‌بها استفاده می‌کنند برای دانلود بخش‌های تکراری نیز حجم اینترنت مصرف نمی‌شود.

در حال حاضر نیز کاربران میتوانند درخواست اضافه شدن هر برنامهای که در مایکت وجود ندارد را ثبت کرده و مایکت برنامهی مذکور را به درخواست مخاطبین خود به لیست برنامهها اضافه خواهد کرد.

تیم مایکت در تمام این سالها تلاش کرده تا بهترین امکانات را در سطحی ایده‌آل ارائه کند، اپ استوری جامع و کاربردی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد و برای محقق شدن این مهم نیز برنامههای ویژهای داریم. علاقه‌مندان به استفاده از این امکانات می‌توانند این برنامه را از سایت مایکت به طور مستقیم دانلود کرده و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق اپلیکیشن با ما در میان بگذارند.  

۲۱۲۱

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=379288

برچسب ها

ثبت نظر

-