ماجرای چت‌های سلبریتی‌ها با مجری ماهواره‌ای چه بود؟

  • کد خبر : 378437
  • 12 بهمن 1399 - 7:34
ماجرای چت‌های سلبریتی‌ها با مجری ماهواره‌ای چه بود؟

روزنامه جام‌جم – علیرضا ملوندی: عصر روز گذشته صفحه اینستاگرام یکی از مجریان شبکه‌های ماهواره‌ای هک شد. هک شدن صفحه‌های اینستاگرام چندان اتفاق عجیبی نیست، اما آن چیزی که این موضوع را جالب کرد استوری‌هایی بود که آقا یا خانم هکر در صفحه هک‌شده این خانم مجری ماهواره‌ای منتشر کرد. اسکرین‌شات‌هایی از چت تعدادی از سلبریتی‌های معروف با این خانم که موجب واکنش وسیع و عمدتا منفی کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به این افراد شد.

چت‌ها چه بوده؟

چت‌هایی که منتشر شده در موضوعات مختلفی است. برخی در حد سلام و احوال‌پرسی ساده‌اند، برخی دیگر اظهار نظر‌های نسبتا تند سیاسی، دسته‌ای از آن‌ها ارسال خبر به صاحب صفحه‌اند و حتی در یکی از موارد یک خانم بازیگر بابت لایک کردن یک پست از این مجری ماهواره‌ای عذرخواهی می‌کند!

شاید دام باشد

حالا عجله نکنید. در گروه رسانه بار‌ها گفته‌ایم هر خبری که در فضای مجازی منتشر شد پرسشگرانه و نقادانه با آن مواجه شوید و احتمال این را هم بدهید که با یک شایعه یا همان «فیک‌نیوز» مواجه هستید. یعنی چه؟ یعنی این که در ماجرای انتشار این چت‌ها، چند احتمال وجود دارد:

اول: این اتفاق واقعا افتاده است. یعنی این چت‌ها واقعی است و آقا یا خانم هکر به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و با انتشار این چت‌ها می‌خواهد دست کسانی که هم با نهاد‌های حاکمیتی در ایران کار می‌کنند و هم با اپوزیسیون نظام رفاقت دارند را برایتان رو کند. این همان برداشتی است که خیلی از کاربران شبکه‌های اجتماعی داشته‌اند و به خاطر همین انتقاد ها‌ی زیادی از سلبریتی‌ها کرده‌اند که در میان همه آنها، پرویز پرستویی مورد بیشترین هجمه قرار گرفته است.

دوم: باز هم این اتفاق واقعا افتاده است، اما کسی که آن‌ها را منتشر کرده نه هکر ناشناس بلکه همین خانم مجری ماهواره‌ای است!

حالا هدف احتمالی او چیست؟ شاید انتقام‌گیری شخصی از کسانی که با او همکاری نکرده‌اند یا هشدار به سایرینی که با او چت کرده‌اند و ممکن است پایشان را از گلیم‌شان درازتر کنند یا حتی ارسال پیام‌های سیاسی به نظام!

سوم: اصلا همه چیز دروغ است. درست کردن یک چت به اسم هر کسی توسط نرم‌افزار‌هایی مانند فوتوشاپ کاری ندارد. نمونه‌هایش را بار‌ها و بار‌ها در طنز‌های مطبوعاتی که چند سال اخیر باب شده است دیده‌ایم، چت‌هایی که به نام چهره‌های مشهور سیاسی و غیرسیاسی ساخته می‌شود و پیام‌های طنزی در آن رد‌و‌بدل شده است.

در مورد آن چت‌های مطبوعاتی می‌دانیم که با یک چت جعلی و صرفا جهت تفریح و خنده مواجهیم، ولی در مورد چت‌هایی که دیروز منتشر شد شاید هدف از خراب کردن سلبریتی‌ها پیش مردم و مساله‌دار کردن آن‌ها برای ادامه کار در چارچوب جمهوری اسلامی است و منتشر کننده هم یا همین خانم مجری است یا هکر گمنام.

از خودشان پرسیدیم

کدام یک از این سه احتمال درست است؟ راستش را بخواهید ما علم غیب نداریم و نمی‌دانیم. به عنوان رسانه تنها می‌توانیم سراغ هنرمندانی که تصویر چت‌شان منتشر شده برویم و از آن‌ها اصل ماجرا را سوال کنیم و همین کار را هم کردیم. پاسخ این هنرمندان به این سوال مشترک که «موضعتان در مورد چت‌های منتشر شده از شما با خانم سالومه سیدنیا چیست» را بخوانید:

شهره سلطانی:

حاشیه‌های افشای چند چت

قطعا جعلی بوده، اما به هر حال خیلی‌ها ممکن است دایرکت من بیایند و چت کنند. اما واقعا از این چتی که می‌گویید بی اطلاعم.


ژوله:

حاشیه‌های افشای چند چت

من اصلا در جریان این قضیه نیستم و به همین دلیل حرفی نمی‌زنم.


علی انصاریان:

حاشیه‌های افشای چند چت

چه بامزه من ندیدم. باید برم ببینم بعد بگویم جعلی است یا نه.


شهره لرستانی:

حاشیه‌های افشای چند چت

من نمی‌دانم سالومه کی هست؟ و به شدت مریض هستم و اطلاعی هم از این موضوع ندارم.


علی اوجی:

حاشیه‌های افشای چند چت

من راجع به این موضوعات صحبت نمی‌کنم.


تهمینه میلانی:

حاشیه‌های افشای چند چت

من از این ماجرا بی خبر هستم. ترجیح هم می‌دهم در این باره حرفی نزنم. فقط به عنوان یک هنرمند غصه می‌خورم از فحاشی‌هایی که تو صفحه‌ام می‌شود. واقعاً چرا ما این‌طور شده‌ایم؟!


برزو ارجمند:

حاشیه‌های افشای چند چت

من این موضوع را تایید نمی‌کنم.

تا لحظه تنظیم این گزارش قصد داشتیم این سوال را از پرویز پرستویی، ارژنگ امیرفضلی، رضا صادقی و حامد پهلان هم بپرسیم، ولی متاسفانه یا موبایل‌شان را جواب ندادند یا اساسا گوشی همراه‌شان خاموش بود و موفق به ارتباط با آن‌ها نشدیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=378437

ثبت نظر

-