عملیات ضدحال علیه آرون افشار!

  • کد خبر : 378261
  • 12 بهمن 1399 - 4:23
عملیات ضدحال علیه آرون افشار!

روزنامه خراسان: سه شب آخر هفته، فصل چهارم «دورهمی» تلویزیون با اجرای مهران مدیری برقرار است و در این فصل هم طبق روال فصل قبل از خواننده‌های نوظهور و جوان موسیقی پاپ برای اجرا یا قرار گرفتن در جایگاه مهمان دعوت می‌شود.

این برنامه جمعه شب گذشته میزبان آرون افشار، خواننده دهه هفتادی پاپ بود که اولین کنسرتش حدود یک ماه پیش برگزار شد و در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر هم چند سانس اجرا کرد. حضور این خواننده ۲۲ ساله در برنامه «دورهمی»، واکنش‌های فراوانی را به دنبال داشت که در ادامه به آن‌ها و به طور کلی آن‌چه در برنامه گذشت، می‌پردازیم.

منتظر آلبومم باشید

آرون افشار در ابتدای حضورش در برنامه، قطعه «جانم باش» را اجرا کرد. این اثر اولین قطعه منتشر شده از این خواننده بود و او را به شهرت زیادی رساند. بعد از اجرای این قطعه، افشار در جایگاه مهمان نشست و مدیری سؤالاتش را آغاز کرد. افشار درباره علاقه‌اش به موسیقی از پدرش گفت که خواننده و نوازنده است و نقش زیادی در ایجاد علاقه در او داشته. این خواننده در پاسخ به این که خوانندگی نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارد، گفت: «صد در صد نیاز دارد، ولی آن‌ها که به موفقیت رسیدند، از خدا خواستند و من خدا را شکر می‌کنم که به آرزویم رسیدم». او این را هم گفت که آلبومش در راه است و به زودی منتشر می‌شود. افشار مهم‌ترین آرزویش را این دانست که هیچ وقت افت نکند و اشاره کرد که انتشار پشت سر هم قطعه، بزرگ‌ترین اشتباه یک خواننده است.

آرون در گوشه رینگِ مدیری

عملیات ضدحال علیه «آرون افشار»!

تا این‌جا همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت تا این که مهران مدیری سؤال چالش‌برانگیزش را مطرح کرد و گفت: «کتاب می‌خوانی؟» و افشار هم جواب داد: «نه»! این‌جا بود که مدیری شروع کرد به ذمِ کتاب نخواندن و نصیحت در این باره که «مگر می‌شود کتاب نخواند؟ آدم وقتی کتاب نخواند، موسیقی خوب گوش نکند، راجع به تاریخ و سیاست و… نخواند، پس این آگاهی از کجا می‌آید؟ مگر می‌شود کتاب نخواند و چیز‌های خیلی خوب خواست»؟ افشار که دید هوا پس است، بلافاصله گفت: «کتاب زیاد نمی‌خوانم، ولی کتاب‌های مربوط به کارم را می‌خوانم».

مدیری پرسید: «موسیقی روز جهان را چقدر پیگیری می‌کنی»؟ و او پاسخ داد: «بیشتر تمرکزم روی کار‌های خودم است، ولی هرازگاهی موسیقی‌های خوب هم گوش می‌کنم» و در ادامه از بهنام بانی و بابک جهانبخش به عنوان خواننده‌های مورد علاقه‌اش یاد کرد. همین پاسخ‌ها برای مدیریِ ۵۲ ساله و کارکشته کافی بود تا آرونِ ۲۲ ساله را در گوشه رینگ گیر بیاورد و تا می‌تواند به او بتازد و در ادامه از ویژگی‌های ناپسند اخلاقی و رفتاری و… این خواننده مانند شلختگی، تنبلی و غذاخوردن با دست بگوید و نصیحتش کند! مدیری در بخش پایانی گفتگو هم تیر خلاص را زد و وقتی آرون خواننده‌های بزرگی مانند لوچانو پاواروتی و آندریا بوچلی را نشناخت و گفت: هیچ حسی به آن‌ها ندارم، دوباره تکرار کرد: «می‌گویم کتاب، گوش دادنِ موسیقی روز جهان…».

تحسینی که لابه‌لای تو سری‌ها گم شد

مهران مدیری وقتی مهمان سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» شده بود، گفت من وقتی از مهمان یا مخاطبم سعدی و حافظ می‌پرسم و این که چقدر کتاب می‌خوانند، قصد حال گیری ندارم و نیتم خیر است و این حرف‌ها. اما با دیدن این قسمت از برنامه «دورهمی» با حضور آرون افشار، مخاطب احساس می‌کرد مدیری صرفاً این خواننده را دعوت کرده است تا به معلوماتِ کم او بخندد و غیرمستقیم بگوید: ببینید این خواننده‌ای که این همه در بین جوان‌تر‌ها طرفدار دارد، چقدر نمی‌داند! البته او در یکی دو جا از صدای پخته و تعلیم‌دیده افشار هم گفت و او را ستود؛ تحسین‌هایی که البته لابه‌لای نصیحت‌ها و تو سری زدن‌ها گم شد! این درست که جوانِ خواننده‌ای مانند آرون افشار باید حداقل اطلاعات اولیه درباره حرفه‌اش را بداند و بتواند دو کتاب یا دو اثر موسیقی فاخر را نام ببرد و درباره‌شان حرف بزند، اما قبول کنید که ژست مهران مدیری در مقام دانای کلِ همه چیز دان و تاختن به جوانی که از دیدن مدیری ذوق‌زده شده است، منصفانه نبود.

اگه ازش بدت میاد، چرا دعوتش کردی؟

عملیات ضدحال علیه «آرون افشار»!

حضور آرون افشار در برنامه «دورهمی» واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت؛ عده نسبتاً زیادی از مخاطبان از حضور این خواننده به عنوان مهمان به شدت ناراضی بودند و نارضایتی‌شان را با این جمله‌ها نشان دادند: «واقعاً حیفه برنامه دورهمی همچین مهمونی بیاره. افتضاح بود»، «مدیری چرا این بی‌سواد‌ها رو دعوت می‌کنی؟ اسپانسر فشار میاره یا تهیه‌کننده؟ واقعاً افسرده شدم از دیدن برنامه امشب»، «با دعوت کردن آرون افشار خودتون رو کوچیک کردین»، «آخه اینا دیگه کی هستن که دعوت می‌کنید؟ آدم شک می‌کنه نکنه خودشون پولی دادن تا بیان یا نه»؟ و…. عده‌ای هم علاوه بر نارضایتی، معتقد بودند هدف مهران مدیری از پرسش‌هایش، تخریب این خواننده بوده است: «خب اگه اینقدر از طرف بدت میاد، اصلاً چرا دعوتش می‌کنی برنامه ات؟»، «مدیری آرون افشار رو با خاک کوچه یکی کرد».

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=378261

ثبت نظر

-