بعد از ۱۴۷ روز؛ ذوب آهن جشن برد گرفت

  • کد خبر : 376959
  • 10 بهمن 1399 - 17:46
بعد از ۱۴۷ روز؛ ذوب آهن جشن برد گرفت

به گزارش “ورزش سه”، هفته دوازدهم و اولین برد برای ذوب آهن. در شرایطی که کمتر کسی تصور می‌کرد اولین سه امتیاز فصل بیستم در استادیوم شهید وطنی و مقابل نساجی به نام شاگردان رحمان رضایی شود، این تیم در یک بازی جنجالی موفق به انجام این ماموریت شد.

ذوب آهن که فصل را با اشتباهات داوری علیه خود دنبال کرد و دستش از امتیازات ابتدایی کوتاه مانده بود، در ادامه شرایط را کاملا علیه نیمکت خود می‌دید. داستان ادامه دار موضع گیری مدیران ذوب و رحمان رضایی علیه یکدیگر و عجیب‌تر از آن ضرب الاجل برای دستیابی به امتیازات به نظر می‌رسید خیلی زود باعث جدایی مسیر طرفین از یکدیگر شود.

 

هفته‌های یکی پس از دیگری می‌گذشت و ذوب آهن اما همچنان فصل بیستم را دور از برد و سه امتیاز دنبال می‌کرد و البته باید در بیشتر بازی‌ها هم ردپای اشتباهات داوری و فرصت‌سوزی‌ها را در شکل گیری این اتفاق دخیل دانست.

 

با این حال برای اینکه متوجه شویم آخرین برد ذوب آهن در لیگ مربوط به چند هفته قبل بوده، باید حافظه خودمان را به هفته بیست و هشتم لیگ نوزدهم و جدال خارج از خانه این تیم در استادیوم آزادی و با هدایت لوکا بوناچیچ به عقب ببریم. جایی که رحمان رضایی آن زمان به عنوان دستیار این مربی کروات فعالیت می‌کرد و آنها در آزادی با تک گل وحید محمدزاده در دقیقه ۲۵ حریف خود را ناکام کردند و به برتری دست یافتند.

 

اکنون با گذشت ۱۴ هفته فوتبالی و ۱۷۳ روز از آن نتیجه و دیدار، سبزپوشان بار دیگر موفق شدند در یک بازی خارج از خانه به برتری دست یابند. دیداری که البته با حواشی عجیب و غریبی همراه بود و شرایط بازی به شکلی پیش می‌رفت که شاید خود اصفهانی‌ها هم تصور این برد را نداشتند. آنها که با گل زودهنگام و ثانیه ۲۵ دارکو بیدوف از حریف پیش افتاده بودند، در ادامه خیلی زود بازی را با تساوی عوض کردند. هر چند پیش از پایان نیمه اول بار دیگر شاگردان رحمان رضایی بودند که این بار توسط عبدالله حسینی دقیقه ۲۷ از حریف جلو افتادند. با این حال در دقایق پایانی نیمه اول یک اتفاق عجیب رخ داد. حقدوست بعد از متوقف کردن بازیکن نساجی مازندران، با اعلام اکبریان یک ضربه ایستگاهی نصیب حریف کرد و با دریافت کارت زرد جریمه شد اما ثانیه‌هایی بعد با جمله جنجالی خود خطاب به بازیکن نساجی با کارت قرمز مستقیم داور مواجه شد تا زمین را ترک کند. این اخراج که با جنجال زیادی نیز همراه بود و تیم ذوب آهن را در موقعیت شکست قرار داده بود، باعث تنش زیادی روی نیمکت شد. جایی که رحمان رضایی که طی روزهای اخیر تحت بالاترین فشارها برای دستیابی به نتیجه قرار دارد، با کارت قرمز و اخراج از روی نیمکت همراه شد.

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که مجید جلالی نمی‌خواست در دومین تجربه حضور روی نیمکت نساجی بار دیگر با شکست کار را پایان دهد. او خیلی زود هم توسط ایوب کلانتری تیمش را در موقعیت گل تساوی دید. با این حال ذوب آهن در موقعیتی جالب توجه توسط ارسال محمدی‌مهر و ضربه تمام کننده میلاد جهانی، به گل سوم دست یافت و اینبار توانست در ۳۰ دقیقه پایانی بازی با حفظ این نتیجه، کار را برای دستیابی به سه امتیاز پیش ببرد.

 

سبزپوشان با دستیابی به اولین برد فصل، ۱۱ امتیازی شدند و از رتبه پانزدهم، یک رده ارتقا یافتند و به جایگاه چهاردهم رسیدند تا نساجی را به جمع مدعیان سقوط بفرستند. اولین برد در لیگ بیستم و دستیابی به سه امتیاز بعد از ۱۷۳ روز، قطعا انگیزه این تیم را در ادامه مسیر افزایش خواهد داد و باید دید رحمان رضایی با کاهش فشارها و استرس ناشی از عدم پیروزی، قادر خواهد بود در ادامه مسیر شرایط را برای جهش به رتبه‌های بالاتر را فراهم سازد یا خیر.

 

این تیم هفته آینده دربی حساس اصفهان را به انجام خواهد رساند و مقابل سپاهان مدعی میزبانی خواهد کرد و در هفته پایانی نیم فصل هم در رفسنجان مقابل مس قرار خواهد گرفت. دو دیداری که کسب نتیجه از آنها می‌تواند شانس بزرگی برای رحمان رضایی و تیمش برای فرار کامل از منطقه سقوط شکل دهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=376959

برچسب ها

ثبت نظر

-