سلیمانی: ممبینی از رانت کمیته داوران استفاده می‌کند

  • کد خبر : 3766
  • 23 بهمن 1398 - 22:53
سلیمانی: ممبینی از رانت کمیته داوران استفاده می‌کند

به گزارش نیوز، عضو سابق کمیته و دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال، در خصوص ثبت نام ممبینی برای ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اولا ایشان صلاحیتش را ندارد برای این که نه دوره مدیریت دیده و نه سابقه مدیریت دارد و وقتی که اهالی فوتبال می‌گویند انتخابات مهندسی شده است، این یک موردش است. این آقا تنها کاری که الان انجام می‌دهد و از رانت کمیته داوران استفاده می‌کند، لابی کردن برای خودش توسط روسای هیات‌ها و مدیران باشگاه‌ها است. ضمن این که اصلا انگلیسی نمی‌داند، بالاخره کسی که کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شود باید انگلیسی بداند یا نه؟

سلیمانی در ادامه افزود: کسی که کاندید می‌شود باید هم زبان بلد باشد و هم مدیریت نه این که مثل آقای تاج که در مجامع بین المللی بدون آشنایی با زبان شرکت کرد، باشد.

وی در خصوص این که آیا ممبینی بابت حضور در داوری‌های بین المللی هزینه‌ای هم دریافت می‌کند اظهار داشت: صد در صد. این‌ها برای هر اجلاسی که می‌روند، روزانه صد دلار می‌گیرند. ضمن این که ایشان باید طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال از این پست استعفا دهند چرا که حضورشان غیر قانونی است. او اول باید استعفایش را به کمیته داوران بدهد و بعد خودش را کاندید کند ضمن این که ایشان دو سال رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال بوده و مسئولین فدراسیون کارنامه ایشان را در این کمیته بررسی کنند و بگویند چه کار مثبتی انجام داده است؟ این که داورانی که حتی در لیگ سه داوری نکردند و سر از لیگ برتر در می‌آورند چه چیزی را نشان می‌دهد؟ او از وقتی آمده جز به هم ریختگی چیزی نداشته. ممبینی با بعضی از هیات‌های استان‌ها و مدیران لابی می‌کند و می‌خواهد رای جمع کند. من خواهش می‌کنم هیاتی که صلاحیت این کاندیدا را رد یا تایید می‌کنند به این موضوع توجه کنند، این طور نیست که هر کسی بیاید و کاندید فدراسیون شود. در هیات رئیسه ما همه باز نشسته هستند. آقای طالقانی، آقای شیری و … همه باز نشسته شده اند اگر قانون است باید برای همه اجرا شود. این که می‌گویند همه چیز مهندسی شده است، همین است و بعد به ریش قبای بعضی از آقایان که در وزارت ورزش نشسته اند، بر می‌خورد. اولین این نفرات هم آقای ناظمی است که من از او می‌خواهم در این قضیه ورود کند. اگر یادتان باشد آقای ترکی دو سال پیش کاندید ریاست مشهد شده بود، همه شرایطش را هم داشت، اما نگذاشتند، همین آقای کاظم طالقانی که در فدراسیون باید باز نشسته باشد، نگذاشت.

سلیمانی در ادامه افزود: باید در خصوص صلاحیت ایشان کارشناسی صورت بگیرد، یک تست زبان از ایشان بگیرند که آیا چند تا کلمه فارسی به انگلیسی را می‌توانند بگویند در صورتی که باید در اجلاس‌ها از حق فوتبال ایران دفاع کنند. آیا ممبینی می‌تواند این کار را کند؟ او مجبور است از روابط بین الملل ایران یک نفر را به عنوان مترجم برای خودش ببرد. او کجا مدیر بوده است؟ چقدر مدت مدیر بوده است؟

وی در خصوص این که آیا داوران از اسپانسر‌ها که روی پیراهن شان است، سودی می‌برند گفت: پولی که از اسپانسر‌ها گرفته می‌شود به حساب فدراسیون فوتبال‌ها ریخته می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای داوران نمی‌شود حتی اگر خاطرتان باشد داوران ما لباس نداشتند و لباس اسپانسر قبلی را پوشیدند. پس این پول‌ها کجا می‌رود؟ باید هزینه آموزش شود، هزینه لباس شود. ایشان می‌خواهد یک نفره کمیته داوران را بچرخاند. نباید ایشان به عنوان رئیس کمیته داوران حضور فیزیکی در فدراسیون داشته باشد. دپارتمان باید کار‌های اجرایی کند نه رئیس کمیته داوران. دپارتمان باید کار‌های اجرایی را کند نه رییس کمیته داوران. به نظر من تنها گزینه سالم و واجد شرایط برای ریاست کمیته داوران آقای اسماعیل صفری هستند که داور بین المللی بودند و آدم سالمی هستند و زبان را خوب بلد هستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3766

ثبت نظر

-