انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

  • کد خبر : 375504
  • 09 بهمن 1399 - 10:49
انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت
به گزارش کارواکس، پولیش‌های موجود در بازار ایران تنوع بسیاری دارند و همین باعث شده که نیاز به یک بررسی موشکافانه در خصوص کاربرد، قیمت و ویژگی‌های مواد پولیش خودرو احساس گردد.
توجه داشته باشید بسیاری از محصولات ارزان قیمتی که به عنوان پولیش فروخته و یا شناخته می‌شوند تنها واکس‌هایی هستند که به واسطه داشتن مواد چرب در فرمولاسیون خود هیچ گونه لایه برداری انجام نمی‌دهند و خط و خش‌ها را به واسطه براقیت خود محو می‌کنند، در حالی که خطوط از بین نرفته‌اند؛ بنابراین اگر همان لحظه روی رنگ ماشین سشوار صنعتی گرفته شود (به واسطه تبخیر پذیر بودن سیلیکون یا سایر مواد چرب پرکننده) مواد چرب موجود تبخیر و آسیب‌های پوشانده شده نمایان می‌شود و یا به صورت معمول بعد از مدت زمانی بر اثر تابش نور خورشید و شست‌وشوی ماشین در کارواش این پوشش‌ها از بین رفته و آسیب‌ها دوباره نمایان می‌شوند. در همین راستا کارواکس در مقاله خود به بررسی برند‌های مطرح پولیش دنیا که در حال حاضر در بازار داخل ایران فعالیت نموده و شرایط زیر را دارند، پرداخته است:

۱) فرمولاسیون آن‌ها Water Base یا همان پایه آب باشد، به عبارتی ساختار فرمولی نباید دارای مشتقات نفتی آسیب زننده به رنگ بدنه خودرو باشد.

۲) فاقد سیلیکون یا هرگونه مواد چرب پرکننده باشند.

۳) برند مطرح و شناخته شده‌ای در دنیا باشند.

۴) در بازار داخل ایران هم موجود و مورد استفاده باشند. در نتیجه بسیاری از برند‌های مطرح دنیا که در بازار داخلی ایران مورد استفاده قرار نمی‌گیرند مانند بیلت هامبر، گریوت، ولف گنگ، بلک فایر، آتو گلایم، ترتل واکس، سایمونایز و … از یک طرف و برند‌های گمنام در سطح جهانی و یا برند‌های بدون کیفیت خارجی که در بازار ایران مورد استفاده می‌گیرند از طرف دیگر در این مقاله نام برده نشده‌اند.

بنابر رسالت کارواکس که عدم جانب داری یا تبلیغ از یک برند خاص است، در این مطلب برند‌های مورد نظر به ترتیب حروف الفبا بررسی شده است. پس توجه داشته باشید ترتیب معرفی برند‌ها بر اساس بهتر بودن یا معروف‌تر بودن آن‌ها نیستند.

کمپانی آمریکایی تری ام ۳M یک برند پرآوازه است که اکثر محصولات خود را به صورت Out Sourcing یا همان برون سپاری روانه بازار می‌کند و به همین دلیل یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های عرضه کننده انواع محصولات صنعتی، کشاورزی، تعمیرگاهی، تجهیزات پزشکی و ایمنی، محصولات مراقبتی خودرو و … است. در نتیجه یک کمپانی تخصصی تولید محصولات دیتیلینگ خودرو نمی‌باشد، با این حال پولیش‌های تری ام در ایران و دنیا بسیار شناخته شده و رایج هستند که در ادامه به بررسی معروف‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پولیش زبر تری ام Fast Cut Compound با کد ۰۹۳۷۴، محصولی یک لیتری جهت از بین بردن خط و خش‌ها و آثار اکسیداسیون رنگ بدنه خودرو است و بهتر است با دستگاه روتاری و با پد زبر استفاده گردد. دیگر پولیش ۳M، پولیش متوسط تری ام Fine Compound با کد ۰۹۳۷۵ است که جهت رفع خط و خش‌های متوسط از بدنه خودرو قابل استفاده بوده و در مواردی می‌تواند پولیش تک مرحله‌ای محسوب شود. پولیش نهایی این لاین از محصولات تری ام پولیش نرم بدنه Machine Polish با کد ۰۹۳۷۶ است که پس از پولیش‌های زبر یا متوسط و جهت براقیت بدنه خودرو استفاده می‌گردد. قیمت پولیش‌های یک لیتری ۳M در بازار ایران تقریبا ۶۰۰ هزار تومان است.

کمپانی ایتالیایی روپس یکی از شناخته شده‌ترین برند‌ها در زمینه دیتیلینگ خودرو است و انواع دستگاه، مواد و پد‌های پولیش را تولید می‌کند. این برند، برای دستگاه‌های پولیش اوربیتال، روتاری و دوال اکشن، پولیش‌های جداگانه‌ای را تدارک دیده که عموما در ایران از پولیش‌های اوربیتال روپس استفاده می‌گردد. به طور کلی پولیش‌های روپس در رنگ‌های سفید (خیلی نرم)، زرد (نرم)، سبز (متوسط) و آبی (زبر) تولید شده اند که با پد‌های مورد استفاده شان نیز همرنگ هستند. لازم به ذکر است که قسمت پشت و روی پد‌های روتاری دارای اندازه یکسان و پد‌های اوربیتال دارای لبه بوده و سایز پشت و روی آن‌ها نیز با هم متفاوت است. پد‌های دستگاه گیربکس دار (مانند دستگاه LK۹۰۰ روپس) دارای ارتفاع کمتری نسبت به پد‌های اوربیتال هستند.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پولیش‌های اوربیتال روپس با بسته‌های مشکی و به ترتیب زبر تا نرم با نام‌های Zephir (آبی)، Quarz (سبز)، Keramik (زرد) و Diamond (سفید)، پولیش‌های دوال اکشن با بسته طوسی و با نام‌های Mille Coarse (آبی)، Mille Fine (زرد) و Mille Ultra Fine (سفید) و پولیش‌های روتاری با رنگ طوسی و نام‌های Rotary Coarse (آبی)، Rotary Fine (زرد) و Rotary Ultra Fine (سفید) در حجم‌های یک لیتری و ۲۵۰ میلی لیتری به بازار عرضه شده اند (البته پولیش‌های Keramik و Diamond در حجم ۵ لیتری نیز تولید شده اند).

پولیش روپس تک مرحله‌ای با نام UHS نیز با قدرت لایه برداری متوسط و براقیت فوق العاده بر روی خودرو‌هایی با آسیب ها، خط و خراش‌های کم تا متوسط و با پد اوربیتال زبر طوسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در حجم‌های ۲۵۰ میل، یک و چهار لیتری تولید و به بازار عرضه شده است. حدود قیمت پولیش‌های یک لیتری روپس در بازار ایران از ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است.

کمپانی آلمانی مطرح سوناکس با قدمتی ۷۰ ساله در زمینه تولید مواد دیتیلینگ خودرو یکی از خوشنام‌ترین برند‌های این حوزه است. برند سوناکس به پولیش‌های حرفه‌ای خود، از لحاظ لایه برداری و براق کنندگی، از عدد شش امتیاز داده است.

پولیش یک لیتری کات مکس CutMax با قدرت لایه برداری شش و براق کنندگی سه، زبرترین پولیش سوناکس محسوب می‌شود. این محصول با انواع دستگاه پولیش و با پد دوکاره زبر یا پد روتاری زبر سوناکس قابل استفاده می‌باشد.

محصول دیگر این برند، پولیش یک لیتری کات اند فینیش Cut & Finish است که نمره سوناکس به هر کدام از ویژگی‌های لایه برداری و براق کنندگی آن پنج است. می‌توان کات اند فینیش را پولیش تک مرحله‌ای به حساب آورد؛ چرا که خاصیت لایه برداری و براق کنندگی بالایی دارد و بهتر است که این محصول را به همراه پد نیمه زبر سبز سوناکس استفاده نمود.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پولیش خودرو یک لیتری EX ۰۴-۰۶ سوناکس نیز با لایه برداری ۴ و براقیت ۶، به نوعی پولیش مرحله دوم و نهایی سوناکس محسوب می‌شود. این پولیش سوناکس با براقیت بالایی که بر روی رنگ بدنه خودرو ایجاد می‌کند، می‌تواند بعد از پولیش زبر کات مکس استفاده گردد. این محصول گرد و غبار بسیار کمی از خود بر جای می‌گذارد و نکته مهم در استفاده از آن این است که باید حتما با دستگاه اوربیتال، پد سبز سوناکس یا پد پشمی سفید سوناکس بر روی خودرو اعمال گردد.

دیگر پولیش سوناکس پرفکت فینیش Perfect Finish نام دارد که قدرت لایه برداری ۴ و براق کنندگی ۶ دارد. این محصول جهت ایجاد براقیت نهایی در یک مرحله تولید شده و خصوصا در مواردی که رنگ خودرو در حین نقاشی دچار آسیب‌هایی مانند شره شدگی و جذب گرد و خاک می‌گردد قابلیت استفاده دارد. هم چنین استفاده از این محصول بر روی سطوح سنباده خورده و به همراه پد پشمی سفید سوناکس توصیه شده است.

یکی دیگر از نرم‌ترین پولیش‌های سوناکس با براقیت ۶ و لایه برداری ۳، نانو پولیش NP۰۳-۰۶ نام دارد که مخصوص دستگاه‌های روتاری تولید شده که البته ممکن است با دستگاه اوربیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد. از نکات دیگر این محصول بدون هولوگرام بودن آن است و به گفته سوناکس باید با پد سبز رنگ سوناکس مورد استفاده قرار گیرد. پولیش‌های حرفه‌ای سوناکس در حجم‌های ۲۵۰ میل و یک لیتری تولید شده اند و حجم یک لیتری آن‌ها در بازار ایران تقریبا ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان قیمت دارد.

کمیکال گایز با ۵۰ سال سابقه یکی از برند‌های بسیار شناخته شده در آمریکا و سایر کشورهاست. پولیش‌های این برند در ۴ سطح مختلف به بازار عرضه شده اند. تمامی پولیش‌های این برند، قابلیت استفاده با دستگاه‌های اوربیتال و روتاری را داشته و در حجم‌های ۱۲۰ و ۵۰۰ میلی لیتری به بازار عرضه شده اند.

زبرترین پولیش کمیکال گایز وی ۳۲ نام دارد که قدرت لایه برداری آن برابر با سنباده ۱۲۰۰ می‌باشد که خط و خش‌های عمیق و بسیاری از آثار آفتاب سوختگی را از میان می‌برد و با پد زرد یا سبز دوکاره کمیکال استفاده می‌شود. علاوه بر آن، سطحی با کمترین میزان هولوگرام و با براقیتی متوسط را نیز به شما تحویل می‌دهد؛ لذا بعد از آن میتوان به سراغ پولیش‌های V۳۶ یا V۳۸ این برند رفت.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پولیش شناخته شده دیگر این برند که با رنگ سبز روی بسته خود شناخته می‌شود، پولیش نیمه زبر V۳۴ نام دارد. زبری این محصول به اندازه سنباده ۱۵۰۰ بوده و خط و خش‌های متوسط، برخی آثار اکسیداسیون و آثار سنباده را از بین می‌برد. بهتر است که این محصول را با پد نارنجی کمیکال بر روی خودرو اعمال نمایید.

پولیش قرمز رنگ V۳۶ با خاصیت لایه برداری متوسط (به اندازه سنباده ۲۰۰۰) و براق کنندگی بالا، به عنوان پولیش تک مرحله‌ای کمیکال گایز شناخته می‌شود. این محصول خط و خش‌های کم تا متوسط را از بین برده و وضوح و براقیت بالایی از رنگ خودرو را ارائه می‌دهد. بهتر است که این پولیش را با پد نارنجی یا سفید کمیکال گایز به کار ببرید.

آخرین مرحله پولیش کاری بعد از استفاده از پولیش‌های V۳۲ و V۳۴، اعمال پولیش زرد رنگ V۳۸ است که حذف تمام آثار هولوگرامی و بالاترین میزان براقیت را بر روی رنگ خودرو به ارمغان می‌آورد. درخشندگی عمیق، آینه‌ای شدن رنگ بدنه و براقیت فوق العاده از ویژگی‌های این محصول است. برای دریافت بهترین نتیجه، این پولیش را با پد آبی یا مشکی کمیکال گایز استفاده نمایید.

کوکمی یا کخ کمی آلمان یکی از قدیمی‌ترین برند‌های محصولات مراقبتی و زیبایی خودرو در جهان است که از کمپانی دایملر، BMW و Audi نیز دارای تاییدیه است. پولیش‌های کوکمی در سه دسته کلی زبر، نیمه زبر و نرم قابل دسته بندی هستند که به ترتیب با بسته‌های قرمز، زرد و بنفش ارائه شده اند.

پولیش‌های زبر کوکمی دارای علامت H و یک عدد در سمت راست آن هستند که نشان دهنده میزان زبری آن‌ها ست. به طور مثال H۹.۰۱ پولیشی با میزان لایه برداری نه یا به صورت دقیق‌تر ۹.۰۱ از ده است که زبرترین پولیش بدنه خودروی این برند آلمانی به شمار می‌رود و بهتر است که پد زبر قرمز رنگ کوکمی استفاده گردد. اگر به پولیش کوکمی دقت کنیم عدد دیگری را پایین‌تر از نشان زبری می‌بینیم که بیانگر خاصیت درخشندگی پولیش است که در این محصول، پنج از ده است. به عبارتی دیگر پولیش H۹.۰۱ کوکمی علاوه بر لایه برداری بالا، دارای خاصیت براق کنندگی متوسط است که باعث می‌شود تا حد زیادی آثار هولوگرامی کمتری از خود بر جای گذارد.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پولیش‌های نیمه زبر یا متوسط کوکمی با علامت F نام گذاری شده اند و معروف‌ترین آن‌ها F۶.۰۱ است که میزان لایه برداری و براق کنندگی آن به ترتیب شش و هفت از ده می‌باشد. در مواردی که خط و خش عمیقی روی بدنه وجود ندارد و تمایل به اعمال پولیش تک مرحله‌ای دارید بهتر است که از پولیش نیمه زبر به همراه پد متوسط زرد رنگ کوکمی استفاده نمایید.

شناخته شده‌ترین پولیش نرم کوکمی، M۳.۰۲ با رنگ بنفش است که میزان براق کنندگی آن نه از ده است و از بین پولیش‌های این برند، بهترین گزینه برای مرحله آخر پولیش کاری می‌باشد. گفتنی است که به توصیه شرکت کوکمی بهتر است که این محصول را با پد بنفش رنگ آنتی هولوگرام کوکمی به کار برید. قیمت پولیش‌های کوکمی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است.

برند آمریکایی مادرز با تنوع گسترده در محصولات مراقبتی خودرو از شامپو گرفته تا تجهیزات نظافتی، پولیش، واکس و … یکی از شناخته شده‌ترین برند‌های حوزه دیتیلینگ در دنیاست. پولیش‌های حرفه‌ای مادرز به صورت چهار مرحله‌ای عرضه شده اند که با توجه به شدت آسیب وارد شده به رنگ از آن‌ها استفاده می‌گردد.

زبرترین پولیش مادرز، پولیش بسیار زبر یک لیتری مادرز Heavy Duty Rubbing Compound با کد ۸۱۲۳۲ است که قدرتی برابر با سمباده ۱۲۰۰ داشته و در کمترین زمان، خط و خش‌های عمیق رنگ بدنه خودرو را از بین می‌برد. هم چنین این محصول در گالن‌های ۴ لیتری و با کد ۸۱۲۳۸ نیز به بازار عرضه شده است.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

دومین مرحله از سری پولیش‌های حرفه‌ای مادرز، پولیش زبر مادرز Mothers Rubbing Compound با حجم یک لیتر (کد ۸۱۱۳۲) و گالن چهار لیتری (۸۱۱۳۸) است که لایه برداری آن برابر با سمباده ۱۵۰۰ بوده و برای خط و خش‌ها و اکسیداسیون متوسط استفاده می‌گردد. سومین پولیش حرفه‌ای این برند آمریکایی پولیش براق کننده Machine Glaze با کد ۸۲۳۳۲ است که با دستگاه اوربیتال و پد اسفنجی بر روی خودرو اعمال می‌گردد و کلیه آثار هولوگرامی و خطوط سطحی را از میان برده و بدنه خودرو را براق می‌نماید.

آخرین مرحله پولیش کاری برند مادرز با محصول پولیش نرم یک لیتری مادرز Foam Pad Polish (کد ۸۳۴۳۲) صورت می‌گیرد که براقیت و درخشندگی نهایی را به خوبی بر روی رنگ خودرو اعمال می‌نماید. قیمت تقریبی تمامی پولیش‌های یک لیتری مادرز در بازار ایران حدودا ۸۰۰ هزار تومان می‌باشد.

دیگر پولیش‌های مادرز تحت عنوان سری Ultimate به بازار عرضه شده است که شامل دو مرحله پولیش و یک مرحله واکس نهایی است که با نام‌های پولیش مرحله اول Pure Polish، پولیش مرحله دوم Micro Polishing Glaze و واکس کارنوبای نهایی Pure Brazillian Carnauba Wax شناخته می‌شوند. توصیه می‌شود که پولیش مرحله اول با دستگاه روتاری و دو مرحله آخر نیز با دستگاه اوربیتال استفاده گردند. این محصولات در حجم ۴۷۳ میلی لیتری و گالن‌های چهار لیتری به بازار عرضه شده و قیمت آن‌ها در ایران به ترتیب ۲۵۰ هزار و یک تا دو میلیون تومان است.

در ابتدا پولیش‌های مفرا به صورت پنج مرحله‌ای عرضه شدند که با وجود نتیجه بسیار حرفه‌ای که در پایان ارائه می‌دادند، اما زمان زیادی نیز باید صرف آن می‌شد. پولیش‌های پنج مرحله‌ای مفرا به ترتیب از زبر به نرم در رنگ‌های سفید، نارنجی، زرد، مشکی و آبی قرار دارند و هرچند که هنوز هم طرفداران بسیاری را در میان متخصصان پولیش کاری دارد، اما در سال ۲۰۱۸ این شرکت ایتالیایی اقدام به تولید و عرضه پولیش‌های سه مرحله‌ای نمود.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پولیش جدید مرحله اول مفرا با نام Corrector Heavy Cut Compound در حجم‌های یک لیتری، ۲۵۰ میلی لیتری و گالن چهار و نیم لیتری به بازار عرضه شده اند. پولیش مرحله اول مفرا قدرت بالایی در لایه برداری آسیب‌های رنگ بدنه خودرو دارد. برند مفرا نیز میزان لایه برداری و براق کنندگی پولیش‌های خود را در ۴ درجه طبقه بندی کرده که سهم پولیش کورکتور به ترتیب، نمره سه و دو می‌باشد. هم چنین این محصول با بهره گیری از تکنولوژی میکرو سایش، قادر است که سطحی شفاف و براق، حتی در مرحله لایه برداری به شما عرضه کند. به توصیه برند مفرا برای حصول نتیجه بهتر، باید با پد پوست بره، میکروفایبر یا پد اسلیم سفید مفرا استفاده گردد. تمامی پولیش‌های زبر، پس از استفاده و لایه برداری آثاری معروف به هولوگرام از خود بر جای می‌گذارند؛ لذا برای رفع آن‌ها و هم چنین براقیت بخشیدن به بدنه خودرو لازم است که پس از آن، از پولیش‌های نرم نیز استفاده گردد.

پولیش مرحله دوم سبز رنگ مفرا با نام لاتین illumina خاصیت آنتی هولوگرامی داشته و بدنه خودرو را به خوبی براق می‌نماید. این پولیش مفرا علاوه بر بدنه خودرو، بر روی سطوح فایبرگلاس نیز قابل استفاده است و در حجم‌های ۵۰۰ و ۲۵۰ میلی لیتری در بازار موجود می‌باشد. میزان لایه برداری این محصول یک و براق کنندگی آن نیز سه می‌باشد. برای حصول بهترین نتیجه، توصیه شده که از پد اسلیم زرد مفرا برای پولیش کاری با پولیش ایلومینا استفاده گردد.

در مرحله پایانی نیز می‌توان از پولیش واکس مفرا Splendida استفاده نمود که علاوه بر محافظت از رنگ خودرو در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید، بدنه خودرو را براق و ابریشمی می‌نماید و بهتر است که با پد مشکی رنگ مفرا استفاده گردد. قیمت تقریبی پولیش‌های مفرا با توجه به حجم آن‌ها از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است.

مگوایرز یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین برند‌های آمریکایی در زمینه محصولات مراقبتی خودرو است. پولیش‌های مگوایرز دارای گستره متنوعی هستند و از زبرترین تا نرم‌ترین‌ها را شامل می‌شوند. این برند قدرت لایه برداری پولیش‌های خود را تا عدد ۱۲ درجه بندی نموده است.

زبرترین پولیش مگوایرز با کد‌های M۱۰۰ و M۱۰۵ شناخته می‌شوند که از لحاظ قدرت لایه برداری امتیاز ۱۲ از ۱۲ را دارا هستند. پولیش M۱۰۵ در حجم‌های ۲۵۰ میل، یک و چهار لیتری تولید شده و علاوه بر قابلیت استفاده با دست، با انواع دستگاه‌های اوربیتال و روتاری نیر قابل اجرا می‌باشد. این محصول با استفاده از فرمول فوق میکرو ساینده خود علاوه بر قدرت لایه برداری بسیار بالا، گرد و غبار بسیار کمی از خود بر جای گذاشته و سرعت بالایی در از بین بردن آسیب‌های رنگ خودرو دارد. این پولیش به لحاظ استفاده بسیار مقرون به صرفه بوده، به نحوی که با یک گالن M۱۰۵ می‌توان تا ۳۵ خودرو را به طور کامل پولیش کاری نمود. بهتر است که برای حصول بهترین نتیجه از پد پشمی روتاری مگوایرز یا پد زبر اسفنجی دوکاره آن استفاده نمایید.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

پس از حذف آسیب‌های رنگ بدنه خودرو، نوبت به حذف آثار هولوگرامی و براق نمودن رنگ می‌رسد. پولیش M۲۰۵ که در بسته بندی‌های ۲۵۰ میل، یک و چهار لیتری به بازار عرضه شده، به خوبی آثار هولوگرامی به جای مانده از مرحله اول پولیش کاری را از بین برده و بدنه خودرو را شفاف و براق می‌سازد. از دیگر ویژگی‌های پولیش نرم مگوایرز، حالت آینه‌ای رنگ خودرو، درخشندگی بسیار زیاد و ابریشمی شدن بدنه می‌باشد. این محصول به صورت دستی و یا با انواع دستگاه پولیش قابل اجراست و البته بهتر است که همراه با پد نرم مگوایرز به کار گرفته شود. قیمت گالن‌های چهار لیتری این محصولات در بازار ایران حدودا یک میلیون و ششصد هزار تومان است.

دیگر پولیش مگوایرز Ultra Polishing Wax D۱۶۶ نام دارد که در حجم‌های ۵۰۰ میل و چهار لیتری تولید و عرضه شده اند. این محصول با قدرت لایه برداری متوسط و براقیت بالا به عنوان پولیش تک مرحله مگوایرز شناخته شده و خط و خش‌ها و آثار اکسیداسیون کم تا متوسط را از بین برده و براقیت و درخشندگی نهایی را نیز بر روی رنگ خودرو ایجاد می‌نماید. این محصول قابلیت استفاده با دست، دستگاه پولیش روتاری و اوربیتال را داشته و با پد میکروفایبر مگوایرز بر روی بدنه خودرو استفاده می‌شود.

محصولات شناخته شده دیگر این کمپانی پولیش‌های دو مرحله‌ای و با حجم ۵۰۰ میلی لیتر هستند. Ultimate Compound پولیش زبر یا مرحله اول است که به بازسازی رنگ بدنه پرداخته و خط و خش‌های متوسط را نیز از میان می‌برد و Ultimate Finish نیز با قدرت لایه برداری کمتر و در جهت حذف خط و خش‌های ریز و براقیت نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت تقریبی این پولیش‌های مگوایرز ۲۵۰ هزار تومان است.

پولیش‌های منزرنا ساخت کشور آلمان در دو لاین نرمال و محافظ محیط زیست تولید و عرضه گردیده اند. به طور کلی پولیش‌های حرفه‌ای منزرنا به سه دسته زبر، متوسط و نرم تقسیم می‌شوند که می‌توان از روی رنگ قرمز، زرد و سبز آن‌ها را شناسایی کرد. می‌توان گفت که برند منزرنا با تولید و عرضه بیش از ده نوع پولیش، یکی از متنوع‌ترین برند‌ها در تولید و عرضه پولیش خودرو است. کمپانی منزرنا نیز به امتیازدهی لایه برداری و براقیت پولیش‌های خود پرداخته و به آن‌ها از عدد ده نمره می‌دهد (در ادامه مطلب هر کجا که به امتیازدهی اشاره شد، عدد اول از سمت چپ بیانگر براق کنندگی و عدد دوم نیز نشان دهنده لایه برداری پولیش است).

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

زبرترین پولیش‌های منزرنا با رنگ قرمز و با نام‌های Super Heavy Cut ۳۰۰ (۶/۱۰)، Heavy Cut ۱۰۰۰ (۳/۹) و Heavy Cut ۱۱۰۰ (۵/۸) و Heavy Cut ۴۰۰ (۸/۸) عرضه شده اند. پولیش‌های متوسط با نشان زرد رنگ و با نام‌های Medium Cut ۲۰۰۰ (۶/۵)، Medium Cut ۲۴۰۰ (۸/۵) و Medium Cut ۲۵۰۰ (۷/۵) شناخته می‌شوند. در آخرین مرحله نیز پولیش‌های نهایی منزرنا هستند که با نشان سبز رنگ و با نام‌های Final Finish ۳۰۰۰ (۹/۳)، Super Finish ۳۵۰۰ (۱۰/۳) و Super Finish Plus ۳۸۰۰ (۱۰/۲) معرفی و عرضه شده اند.

تمامی پولیش‌های ذکر شده از برند منزرنا در حجم‌های ۲۵۰ میل، یک و چهار لیتری به بازار عرضه شده و قابلیت کار با دستگاه‌های اوربیتال و روتاری را دارند. برند منزرنا یک پولیش بسیار کاربردی نیز عرضه کرده که با نشان بنفش رنگ و به عنوان پولیش تک مرحله‌ای One-Step Polish ۳in۱ (۹/۵) شناخته می‌شود. پولیش‌های یک لیتری منزرنا با قیمت‌های حدودی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان در بازار ایران موجود هستند.

کمپانی وورث آلمان با سابقه طولانی در محصولات مراقبتی خودرو، چهار پولیش ماشین کلیدی به بازار عرضه کرده که طرفداران بسیار زیادی را در بین کسانی که دیتیلینگ را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند دارد.

پولیش زبر P۱۰ سبز رنگ بهترین گزینه برند ورث برای لایه برداری و حذف آسیب‌های رنگ خودرو می‌باشد که بهتر است با پد سبز ورث بر روی بدنه اعمال گردد.

محصول بعدی این برند، پولیش نیمه زبر ورث P۲۰ با رنگ آبی است که با خاصیت لایه برداری و براق کنندگی متوسطی که دارد، بهترین گزینه برای پولیش کاری مرحله دوم است که توصیه شده با پد آبی ورث، بر روی بدنه خودرو اعمال شود.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

در آخرین مرحله از فرایند پولیش کاری باید به سراغ پولیش نرم P۳۰ ورث رفت و با استفاده از پد نارنجی رنگ ورث بر روی بدنه خودرو اعمال نمود. این محصول جهت از بین بردن تمام آثار هولوگرامی به جا مانده از مراحل لایه برداری و هم چنین براقیت بخشیدن به رنگ بدنه خودرو کاربرد دارد.

دیگر محصول معروف ورث، پولیش تک مرحله P۵۵ است که جهت بازسازی رنگ خودرو استفاده می‌گردد. استفاده از این محصول بر روی خودرو‌های صفر و یا کارکرده (با خط و خش‌های متوسط) به جز خودرو‌های با رنگ مات توصیه شده است. براقیت حاصل از استفاده این محصول دوام زیادی نسبت به تغییرات محیطی و آب و هوایی دارد. توصیه می‌شود که این محصول را با استفاده از پد نیمه زبر آبی ورث بر روی خودرو اعمال نمایید. البته تمامی پولیش‌های ورث قابلیت استفاده با دست را نیز دارا هستند. محدوده قیمتی پولیش‌های یک لیتری وورث در بازار ایران بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران + قیمت

در پایان ذکر این نکته را ضروری می‌دانیم که مواد و برند‌های ذکر شده به لحاظ عملکرد اختلاف فاحشی با یکدیگر ندارند و تنها در برخی ویژگی‌ها مانند براقیت، زمان کارکرد، گرد و غبار و … اندک تفاوتی با هم دارند؛ لذا معمولا مراکز دیتیلینگ گوناگون بر حسب تجریه و تصویری که از یک برند در ذهنشان دارند اقدام به تهیه مواد پولیش از برندی خاص می‌نمایند. از طرفی دیگر توصیه برند‌ها به استفاده از پد‌های همان برند در انجام امر پولیش کاری است. اما تجربه نشان داده که این فرمول همیشه بهترین نتیجه را در پی نداشته و در برخی شرایط، پد‌های یک برند با پولیش‌های برند دیگر نتیحه و عملکرد بهتری از خود بر جای گذاشته اند.

متخصصان دیتیلینگ نیز، مواد پولیش را با پد‌ها و دستگاه‌های مختلف تست کرده و بسته به نوع و مدت زمان پولیشکاری، به ترکیب دلخواهی از پد و ماده پولیش می‌رسند؛ لذا قانون صد در صدی برای استفاده از ماده پولیش با پد پولیش مشخصی نیست و تنها کافی است که پد‌ها و پولیش‌های مختلف را شناخته و با ارزیابی و تجربه شخصی به نتیجه دلخواه خود برسید. 
اگر قصد دارید به صورت تخصصی احیای رنگ بدنه خودرو را فرا بگیرید، می‌توانید در دوره‌های آموزش دیتیلینگ خودروی کاراوکس شرکت کرده و علاوه بر آشنایی با مواد و پد‌های پولیش، کار کردن با انواع دستگاه‌های پولیش، رفع ماتی و آفتاب سوختگی رنگ خودرو، زیرسازی و اجرای نانو سرامیک را نیز آموزش ببینید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=375504

ثبت نظر

-