بایدن رفتار پنتاگون را غیرمسئولانه خواند

  • کد خبر : 375203
  • 09 بهمن 1399 - 7:33
بایدن رفتار پنتاگون را غیرمسئولانه خواند

نیوز: رئیس جمهوری منتخب آمریکا رفتار پنتاگون با تیم انتقالی خود را غیرمسئولانه خواند و خواستار همکاری و شفافیت بیشتر پنتاگون دولت ترامپ با این تیم شد.

جو بایدن عصر دوشنبه به همراه کامالا هریس معاون اول خود پس از جلسه توجیهی مسئولان امنیتی منتخب خود این مطلب را در یک نطق تلویزیونی مطرح کرد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اظهار کرد: ما با مانع‌تراشی “رهبران سیاسی” در وزارت دفاع و دفتر مدیریت و بودجه مواجه شده‌ایم. در حال حاضر، ما اطلاعات مورد نیاز خود را در حوزه مهم امنیت ملی به دست نمی‌آوریم. تیم من به یک تصویر واضح از وضعیت استقرار نیرو و دید کامل در بودجه دفاعی نیاز دارد.

وی تاکید کرد: حقیقت این است که به بسیاری از آژانس‌های این وزارت‌خانه که برای امنیت ما حیاتی هستند، آسیب‌های متعددی وارد شده است. بسیاری از آنها از نیروی انسانی، توانایی و اخلاق تهی شده‌اند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا، بازسازی ابزارهای سیاست خارجی را مشکل کلیدی خود و معاون اولش دانست و ادامه داد: ما گام‌های نخستین را از دیپلماسی آغاز می‌کنیم.

بایدن با اشاره به گزارش‌های دریافتی از تیم انتقالی خود در وزارت خارجه و آژانس امداد این وزارت خانه، بر سرمایه‌گذاری اولیه در دیپلماسی و تقویت رابطه با شرکای نزدیک آمریکا تاکید کرد.

وی بر ضرورت همکاری در موضوعاتی همچون تغییرات آب و هوایی تاکید کرد و گفت آمریکا به تنهایی نمی‌تواند این مشکلات را حل کند. آمریکا کمتر از ۱۵ درصد آلودگی کربنی جهان را برعهده دارد اما بدون همکاری ۸۵ درصد دیگر و اجرای تعهداتشان، جهان به سمت گرم‌تر شدن می‌رود، طوفان‌ها بدتر می‌شوند و تغییرات آب وهوایی زندگی و جان‌ها را تهدید می‌کند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین به بحران همه‌گیری کرونا هم اشاره کرد و افزود: باید سیستم بهداشتی را در هرکجای جهان با سرمایه‌گذاری مشترک متحدانمان تقویت کنیم که در غیر این صورت، در برابر همه‌گیری بعدی بسیار آسیب‌پذیر خواهیم شد.

بایدن به روابط با چین هم اشاره کرد و گفت چین باید به خاطر مسایل سوء استفاده تجاری، حقوق بشری، تکنولوژی و مانند آن پاسخگو شود و موضع دولت من بسیار قوی‌تر خواهد بود و در این رابطه ائتلافی را با متحدان و شرکایمان تشکیل خواهیم داد.

بایدن همچنین به انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در نشویل ایالت تنسی که روز جمعه رخ داد، اشاره کرد و آن را نشان‌دهنده “نیاز به هوشیاری مستمر در سراسر کشور” دانست.

وی افزود: این بمب گذاری یادآوری قدرت مخرب یک فرد یا یک گروه کوچک بود، من می‌دانم که قلب همه آمریکایی‌ها با مردم نشویل است زیرا آنها دوباره بازسازی می‌شوند و از این آسیب دیدگی بهبود می‌یابند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=375203

برچسب ها

ثبت نظر

-