تدابیر امنیتی شدید در رام‌الله؛ درگیری فلسطینی‌ها با نظامیان اسرائیل +فیلم

  • کد خبر : 3732
  • 23 بهمن 1398 - 21:14
تدابیر امنیتی شدید در رام‌الله؛ درگیری فلسطینی‌ها با نظامیان اسرائیل +فیلم

به گزارش نیوز به نقل از فارس؛ ارتش‌ رژیم اسرائیل اعلام کرد که سه جوان فلسطینی را به ادعای شرکت در برنامه‌‌های مقاومت مردمی علیه شهرک‌نشینان دستگیر کرده و در حال بازجویی از آنهاست.

 رژیم اسرائیل صبح امروز، تدابیر نظامی خود را در چند روستا و محله‌ در غرب رام الله تشدید کرده است.

در همین ارتباط، شاهدان عینی گزارش کردند که نیروهای رژیم اسرائیل جاده «وادی الدلب» (نزدیک به محله‌های دیر ابزیع و کفرنعمه در شمال رام الله) را بسته‌ است. این نیروها همچنین مقابل در ورودی روستای «النبی صالح» در غرب رام الله موانع امنیتی  قرار دادند که در نتیجه این اقدام، ترافیک شدیدی در منطقه ایجاد شده است. نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین دو در آهنین نصب شده در ورودی‌های روستای «النبی صالح»  به همراه دَرِ «عبود» را بستند.

در هیمن ارتباط، برخی استان‌های کرانه باختری، دیشب شاهد درگیری نیروهای رژیم اسزائیل با جوانان فلسطینی بودند. شاهدان عینی در این ارتباط، گزارش کردند که این درگیری‌ها در منطقه «الطیره» (رام الله) رخ داده است که بر اثر آن،‌ ده‌ها تن با گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند؛ این افراد بسرعت در محل درمان شدند.

در جریان درگیری‌های دیشب نیروهای رژیم اسرائیل با ورود ناگهانی به منطقه الطیره یک خودرو را مصادره کردند. این نیروها همچنین با حمله به ده‌ها خانه در روستاها و شهرهای مختلف فلسطین، اقدام به بازرسی آنها کردند که به دنبال این اقدام‌ها، اموال عمومی بشدت آسیب دید. این نیروها پس از ورود به منازل ساکنان آنها را مورد بازجویی قرار دادند.

در جریان این درگیر‌ی‌ها،‌ نیروهای رژیم اسرائیل «بها جوابره» و «لؤیی جوابره» از اهالی اردوگاه «العروب» (شهرستان الخلیل)‌ را به همراه «یامن عبید القدومی» از اهالی روستای «کفر قدوم» ( شهرستان قلقیلیه نزدیک خط سبز) دستگیر کردند.

نیروهای رژیم اسرائیل همچنین به منطقه صنعتی روستای «عناتا» (شمال شرق قدس اشغالی) یورش بردند و یکی از منطقه‌های این روستا را بازرسی کردند.

 در شمال کرانه باختری نیز نیروهای اشغالگر یک جوان فلسطینی را که در کنار مانع امنیتی «الجمله» در شمال شهر «جنین» حضور داشت، دستگیر کردند. این نیروها همچنین چهار جوان دیگر از اهالی محله «کفر راعی» را در نزدیکی مانع نظامی «دوتان» به مدت چند ساعت بازداشت کردند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3732

ثبت نظر

-