امیدواریم ظلم AFC به تیم‌های ایرانی پایدار نباشد

  • کد خبر : 3686
  • 23 بهمن 1398 - 19:23
امیدواریم ظلم AFC به تیم‌های ایرانی پایدار نباشد

به گزارش نیوز و به نقل از سایت رسمی باشگاه شهرخودرو خراسان، مجتبی سرآسیایی با اشاره به تقویم فشرده مسابقات این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: در ۲۴ روز، ۶ بازی انجام دادیم که ۵ بازی، بیرون از خانه بوده‌است. ۳ دیدار از این ۵ دیدار هم برون‌مرزی بوده و کیلومتر‌ها سفر هوایی داشتیم تا به محل برگزاری مسابقه برسیم.

وی افزود: در تمام این مدت در سفر بودیم و فرصت برای هیچ تمرینی به جز ریکاوری، بازسازی بدنی و کار روی مسائل روحی‌روانی بازیکنان باقی نماند. این تقویم و نحوه برگزاری مسابقات شهرخودرو، ظلم آشکاری به این تیم است، اما چگونه می‌توانیم پیگیر حق خود باشیم؟ گرچه کارنامه ما نشان می‌دهد که اهل گلایه و شکایت نیستیم و همواره سعی کرده‌ایم مشکلات ریز و درشت را به خوبی مدیریت کنیم تا کمترین آسیب را ببینیم، اما دیگر واقعا شرایط سخت و بغرنج شده‌است.

سرآسیایی با اشاره به بازی سنگینی که تیمش برابر الهلال داشته، خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از بازی سخت مقابل الهلال که مدافع عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیاست، باید آماده رفتن به ازبکستان و بازی با پاختاکور، قهرمان لیگ این کشور شویم. به خاطر ظلم به تیم‌های ایرانی، باید مهمترین و حساس‌ترین بازی‌ها را به صورت متوالی در خانه رقبا برگزار کنیم.

سرمربی تیم شهرخودرو تاکید کرد: پاختاکور در نخستین دیدار، در شرایط عجیب و غریبی میزبان حریفش بود، منظورم وضعیت زمین چمن ورزشگاه بود که به دلیل بارندگی مساعد برگزاری بازی نبود و ماهم در همین زمین باید با آن‌ها بازی کنیم. در چنین شرایطی برای هم‌گروه ما که اصلی‌ترین رقیب برای صعود محسوب می‌شود، ما باید دست به دعا برداریم تا شاید لطف AFC شامل حال تیم‌های ایرانی شود و با استفاده از حق میزبانی، در دور برگشت در ۲ دیدار در مشهد به میدان برویم. حتی دیگر به استفاده از این حق مسلم هم امیدی نداریم.

سرآسیایی با تاکید بر اینکه الهلال یکی از قدرتمندترین تیم‌های آسیاست، خاطرنشان کرد: بازیکنانم در بازی با الهلال از جان مایه گذاشتند، اما اگر سختگیری بیشتری در انجام دستورات تاکتیکی داشتند، معتقدم می‌شد نتیجه بهتری بگیریم. با توجه به اینکه استفان کوزین چندسال در کشور‌های عربی مربی‌گری کرده، شناخت خوبی از حریف داشتیم و سعی کردیم در جلسات متعدد و بسیارطولانی آنالیز، با بهترین سیستم و ترکیب وارد زمین شویم.

وی گفت: با شرایط سخت و بغرنجی که برای میزبانی ما از رقبا در مرحله پلی‌آف اتفاق افتاد، صعودمان به مرحله گروهی، یک اتفاق بزرگ و تاریخی برای فوتبال خراسان و باشگاه شهرخودرو بود. با احترام به نظر تمامی کارشناسان، باید بگویم که شرایط متفاوت و خاص این قبیل مسابقات را فقط کسانی درک می‌کنند که از نزدیک آن را لمس کرده‌اند.

سرآسیایی ضمن تمجید از دکتر حمیداوی، مالک باشگاه شهرخودرو تاکید کرد: در این شرایط خاص اقتصادی، باشگاه و به ویژه شخص دکتر حمیداوی، تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا با یک برنامه‌ریزی ایده‌آل، اجازه ندهند سفر‌های متوالی، به کیفیت تیم آسیبی بزند. همچنین باید از ایشان تشکر کنم که با وجود گرفتاری و مشغله زیادی که دارند، کنار ما در اردو‌ها حضور دارند. این حضور تاثیر بسزایی در شرایط روحی‌روانی تیم دارد و مشکلات را به حداقل می‌رساند. جا دارد از ایشان و مدیریت باشگاه تشکرو قدردانی نمایم.

سرمربی تیم شهرخودرو خراسان در پایان گفت: تمام اعضای باشگاه با تمام توان و تمرکز، برای اعتلای نام خراسان درحال تلاش هستند و با وجود تمام مشکلاتی که هست، تمام انرژی خود را برای شادکردن قلب هواداران و مردم خوب مشهد و خراسان به کار گرفته‌اند. از مسئولان شهری و استانی انتظار می‌رود حمایت به مراتب بیشتری از یک مجموعه خصوصی که برای استان، تاریخ‌سازی بزرگی انجام داده و درگیر یک نبرد ورزشی و اجتماعی کاملا نابرابر داخلی و خارجی می‌باشد، داشته باشند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3686

ثبت نظر

-