۷ عملی که بایستی بعد از مورد سرقت واقع شدن در سفر انجام دهید

  • کد خبر : 3681
  • 23 بهمن 1398 - 19:10
۷ عملی که بایستی بعد از مورد سرقت واقع شدن در سفر انجام دهید

حال در این مطلب می خواهیم شما را ۳ اقدام باقی مانده آشنا کنیم تا اگر شما بلیط هواپیما برای پرواز داخلی یا پرواز خارجی رزرو کردید و قصد سفر دارید، بدانید که اگر وسایل خود را گم کردید باید چه اقداماتی انجام دهید.سرقت در سفر

این ۴ اقدامی که برای شما در مطلب بخش اول شرح دادیم عبارت اند از:
۱٫ بگذارید مجرم برود و به دنبال مجرم نروید
۲٫ به یک جای امن بروید
۳٫ موقعیت را ارزیابی کنید
۴٫ فهرستی از وسایل دزدیده شده را بنویسید.
این اقدامات را باید بلافاصله بعد از دزدیده شدن وسایلتان به ترتیب انجام دهید ولی نکته ای که از همه ی این موارد مهم تر است و اول باید به آن توجه کنید، حفظ آرامش است. بنابراین در چنین شرایطی قبل از هر کاری ابتدا آرامش خود را حفظ کنید.
چنانچه قرار است بلیط هواپیما برای یک پرواز داخلی یا پرواز خارجی رزرو کنید حتماً این مطلب را بخوانید تا در صورت بروز این مشکل بدانید چه کارهایی باید انجام دهید.
در ادامه شما را با بقیه ی اقدامات آشنا می کنیم با ما همراه باشید.

۵٫ با کارگزار بیمه خود تماس بگیرید

با کارگزار بیمه ای که برای سفر با آن قرارداد بسته اید تماس بگیرید. مثلاً بیمه ی مسافرتی یا هر بیمه ی دیگری. به آن ها اطلاع دهید که وسایل شما را دزدیده اند و شما در وضعیت بحرانی هستید. با این کار آن ها می توانند قدم به قدم شما را راهنمایی کنند و به شما برای نجات از این بحران کمک کنند.
آن ها همین طور موظف اند همه ی وسایلی که در آن کشور ازدست داده اید، قبل از ترک آن کشور به شما بازگردانند. البته برای گرفتن ضرر و زیان وسایل ازدست رفته اتان از بیمه، بایستی در ۲۴ ساعت گزارش اتفاق افتاده را از پلیس بگیرید و کارهای اداری را انجام دهید و در آخر رسید خرید وسایلی که ازدست داده اید را دریافت کنید.
البته نکته ای که دوباره باید برای شما بازگو کنم این است شما باید آرامش خود را حفظ کنید و با آرامش تمام این مراحل را طی کنید، زیرا بارزش تر سلامتی چیز دیگری نیست.
برخی ممکن است با خواندن این مطلب از رفتن به سفرهای خارجی و خرید بلیط هواپیما برای پرواز داخلی یا پرواز خارجی منصرف شوند، اما باید به این گونه افراد بگویم که این اتفاق برای همه نمی افتد ولی شما بهتر است بدانید در صورت وقوع این اتفاق چه اقداماتی باید انجام دهید؛ پس با خیال راحت با خواندن این مطلب به سفر بروید.

۶٫ یک بومی مورد اعتماد را با خود به اداره پلیس ببرید

درست است که این مورد برای همه ی افراد امکان پذیر نیست اما بهتر است بدانید که اگر دوست یا آشنایی دارید که در آن محل زندگی می کند از او کمک بگیرید زیرا باوجود آن فرد دیگر مشکل زبانی نخواهید داشت.
احتمال این وجود دارد که افسر پلیس مسلط به زبان انگلیسی نباشد و یا آن کشور قانون های خاصی داشته باشند که شما از آن ها مطلع نباشید. در چنین مواردی همراه داشتن بومی آن محل می تواند شما را با روند کار آن کشور آشنا کند و شما را در این کار یاری کند.
چنانچه قرار است بلیط هواپیما برای یک پرواز داخلی یا پرواز خارجی رزرو کنید حتماً به این نکات توجه کنید تا در صورت بروز این مشکل بدانید چه کارهایی باید انجام دهید.

۷٫ به سفرتان ادامه دهید

از قدیم میگن: بایستی به همان اسبی که شما را انداخت بازگردید. این سخن را نیز برای سفر می توان به کاربرد. طبیعی است که شما بعد یک اتفاق تلخ احساس ناراحتی کنید و یا نگران باشید، اما نکته ی مهم این است که این ترس یا حس نگرانی نباید به خاطر این باشد که شما مدام فکر کنید که ممکن است دوباره این اتفاق رخ دهید.
این گونه افکار شما را از ادامه سفری که کلی هزینه ی بلیط هواپیما برای پرواز داخلی یا پرواز خارجی کرده اید، بازمی دارد.
با خواندن این مطلب شما می توانید با خیال راحت بلیط هواپیما برای پرواز داخلی یا پرواز خارجی تهیه کنید زیرا در صورت بروز این مشکل می دانید باید چه اقداماتی انجام دهید.سرقت هنگام سفر

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3681

برچسب ها

ثبت نظر

-