می‌توانیم محافل خانوادگی کوچک و کم‌خطر را برگزار کنیم؟

  • کد خبر : 36618
  • 22 فروردین 1399 - 7:31
می‌توانیم محافل خانوادگی کوچک و کم‌خطر را برگزار کنیم؟

کد خبر: ۱۴۹۱۲۲

تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ – ۰۷:۴۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: از هرگونه تجمعات حتی خانوادگی و کوچک فامیلی خودداری کنید.

به گزارش بهداشت نیوز،  مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع بالای بیماری طی روز‌های اخیر در استان اظهار داشت: مردم از هرگونه تجمعات حتی خانوادگی و کوچک فامیلی خودداری کنند.

او افزود: هنوز خطر شیوع و همه گیری کرونا وجود دارد و اتفاقا در اوج شیوع این بیماری نو پدید هستیم.

شیرانی با اشاره به تصمیم بازگشایی برخی اصناف به شکل پلکانی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اضافه کرد: ضرورت رعایت نکات بهداشتی و عمل به دستور العمل‌ها از سوی متصدیان مختلف و مردم مضاعف خواهد شد.

او ادامه داد: اگر لزوم به انجام اموری در خارج از منزل و حضور در اماکن دسته جمعی است، یکی از اعضای خانواده با رعایت فاصله فیزیکی ایمن و بهداشت تنفسی و دست‌ها و پس از حضور در منزل، استریلیزه نمودن دست‌ها و فاصله فیزیکی با دیگر اعضای خانواده انجام شود.

شیرانی، برگزاری محافل خانوادگی کوچک را زودهنگام دانست و ارتباط تلفنی را برای خبر از احوالات یکدیگر توصیه نمود.

او گفت: ضمن رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های مربوط به ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمت و بهداشت محل ارائه خدمت از سوی اصناف و مردم، بازرسی و نظارت بر صنوف از سوی تیم‌های بازرسی، نیز با شدت بیشتر و مستمر و منظم انجام خواهد شد.

شیرانی در ادامه از مردم خواست: هر گونه عدم رعایت بهداشت و پروتکل‌های بهداشتی را از طریق سامانه ۱۹۰ اعلام نمایند و به سیستم بهداشتی در امر پیشگیری از همه گیری بیماری و حفظ سلامت خود کمک نمایند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=36618