پاسخ به شایعه: آیا برای پیشگیری از کرونا باید باید مصرف لبنیات را از چرخه غذایی روزانه خود حذف کنیم؟

  • کد خبر : 36019
  • 21 فروردین 1399 - 15:01
پاسخ به شایعه: آیا برای پیشگیری از کرونا باید  باید مصرف لبنیات را از چرخه غذایی روزانه خود حذف کنیم؟

کد خبر: ۱۴۹۰۳۴

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ – ۱۳:۰۲

مهتاب شاهماری معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در مورد نقش مواد غذایی در ابتلا به کرونا گفت: حذف غذاهای سرد از قبیل شیر و ماست از رژیم غذایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا که اخیرا شایعه شده است علمی نیست و هر فرد باید در روز ۲ تا سه سهم از لبنیات مصرف کند.

به گزارش نیوز به نقل از نیوز، یکی از عوامل تاثیرگذار در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها، سبک و الگوی تغذیه درست است. در این میان مصرف انواع ویتامین‌ها و غذاهای مفید می تواند توان افراد را در مقابل ویروس کرونا مقاوم کند. البته به گفته متخصصان غذایی، تغذیه باید متعادل، متناسب و متنوع باشد یعنی از همه گروه‌های غذایی به میزان کافی و متنوع،  طبق هرم غذایی استفاده شود تا بدن افراد دچار کمبود برخی از ریزمغذی‌ها نشود. اما در این روزهایی که همه نگران از شیوع بیماری کرونا هستند، در برخی شبکه های اجتماعی معاند مشاهده می شود که هرازگاهی در خصوص مصرف مواد غذایی اخباری کذب را از زبان مسوولان منتشر می کنند. خبری نادرست مبنی بر حذف مواد غذایی همچون لبنیات که از طرف کارشناسان تغذیه تکذیب شد.

شایعه: حذف لبنیات برای پیشگیری از کرونا

پاسخ به شایعه: مهتاب شاهماری معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در مورد نقش مواد غذایی در ابتلا به کرونا گفت: حذف غذاهای سرد از قبیل شیر و ماست از رژیم غذایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا که اخیرا شایعه شده است علمی نیست و هر فرد باید در روز ۲ تا سه سهم از لبنیات مصرف کند. تاکنون ماده غذایی خاصی که خاصیت پیشگیری یا درمان داشته باشد ثابت نشده است و مصرف همه گروه‌های غذایی برای پیشگیری و یا در موارد ابتلا توصیه می‌شود و به حذف یکی از گروه‌های غذایی تاکید نشده است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=36019

برچسب ها

ثبت نظر

-